Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Njė klerik musliman martohet me njė vajzė 12 vjeēare.

Shko poshtė 
AutoriMesazh
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Njė klerik musliman martohet me njė vajzė 12 vjeēare.   20/1/2009, 17:58

Njė klerik mysliman ka shkaktuar mllef publik nė Indonezi, pasi qė u martua me njė vajzė 12 vjeēare.


Pujianto Cahyo Widianto e martoi vajzėn nė qytetin qendror tė Javės, Semarangun, nė njė ceremoni religjioze, jozyrtare.
Thuhet se ai e zgjodhi atė nga njė grup prej 20 vajzave, para se tė fluturonte nė Singapur me nusen e tij tė re, si dhe me gruan e tij tė parė.
Policia ka nisur njė hetim mbi kėtė incident.
Akuza tė mundshme Hetuesit nga agjencia indoneziane pėr mbrojtjen e fėmijėve thanė se z. Widianto e kishte zgjedhur vajzėn bazuar nė inteligjencėn e saj, pjekurinė dhe zhvillimin fizik. Ata thanė se z. Widianto, i cili udhėheq njė shkollė islamike me konvikt, kishte planifikuar ta vinte kėtė fėmijė nė krye tė biznesit tė tij tė dytė, njė punėtori kaligrafie.
Nuk ėshtė e qartė nėse martesa ėshtė pėrmbushur. Nėse ka ndodhur kjo, Widianto mund tė pėrballet me akuza nė bazė tė ligjeve tė mbrojtjes sė fėmijėve, martesės dhe punės.
Thuhet se ai ka justifikuar veprimet e tij duke thėnė se po krahasohej me profetin Muhammed tė islamit dhe se do tė priste gjersa gruaja e tij ta arrinte pubertetin,
para se tė ketė marrėdhėnie seksuale me tė. Por ka pasur reagime tė tėrbuara ndaj kėsaj martese pėrbrenda Indonezisė.
Njė anėtar i lartė i partisė sė mirėnjohur islamike, PKS, tha se ai mendonte qė z. Widianto po gabonte nė veprimet e tij, dhe po gabonte nė mėnyrėn se si po mendonte pėr islamin.
Policia thotė se ata nuk kanė kėrkuar nga Singapori qė tė ekstradojė klerikun, por se po vazhdojnė hetimet.
BBC
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
 
Njė klerik musliman martohet me njė vajzė 12 vjeēare.
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Arena Ndėrkombėtare-
Kėrce tek: