Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Brenda 24 orėsh infektohen mbi njė milion kompjuterė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 31
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Brenda 24 orėsh infektohen mbi njė milion kompjuterė   18/1/2009, 19:25

Kompania finlandeze pėr siguri F-Secure ka njoftuar se brenda vetėm 24 orėsh janė infektuar mbi njė milion kompjuterė nė mbarė botėn nga njė krimb (worm) i cili i shfrytėzon lėshimet e sigurisė tė zbuluara para pak nė Windows. Tė goditura janė sistemet operative Windows 2000, XP, Vista, 2003 Server dhe 2008 Server.

Sipas tė njėjtit vlerėsim deri mė tani mė kėtė krimb gjithsej janė infektuar mė sė paku 3.5 milionė kompjuterė.

Tė dhėnat e pėrmendura do tė duhej tu tėrhiqnin vėmendjen pėrdoruesve nė mbarė botėn se me ēfarė shpejtėsie nė botėn e sotme tė internetit shpėrndahet softueri problematik nė mesin e kompjuterėve.

F-Secure ka bėrė tė njohur se nuk bėhet fjalė pėr kompjuterė tė cilėt gjenden nė njė hapėsirė tė caktuar gjeografike, por njė numėr mė tė madh tė shteteve tė shtrira nė mbarė botėn.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1911
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Brenda 24 orėsh infektohen mbi njė milion kompjuterė   24/1/2009, 02:52

Eh Cfare na ka zen me keta hacker Neutral

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
 
Brenda 24 orėsh infektohen mbi njė milion kompjuterė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shkenca :: Shkenca & Teknologjia-
Kėrce tek: