Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Shmangni ftohjen me gjumė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 31
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Shmangni ftohjen me gjumė   18/1/2009, 19:20

Personat tė cilėt gjatė natės bėjnė mė pak se shtatė orė gjumė, janė tri herė mė shumė tė rrezikuar pėr t’u ftohur nė krahasim me personat tė cilėt flenė tetė e mė shuam orė.

Studimet e mėparshme kanė treguar se mungesa e gjumit ndikon nė dobėsimin e sistemit imun, ndėrsa ky studim plotėson tė gjeturat e mėparshme duke njoftuar se personat qė flenė mė pak janė mė shumė tė ekspozuar ndaj ndonjė virusi tė ftohjes.

Nė studimin e ri shkencėtarėt kanė analizuar shprehitė e gjumit te 153 persona tė shėndoshė, meshkuj dhe femra, tė cilėt janė vendosur nė karantinė ku i janė ekspozuar virusit tė ftohjes.

Rezultatet kanė treguar se sa mė pak gjumė, aq mė e madhe ėshtė mundėsia pėr tė shfaqur simptoma tė ftohjes.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Shmangni ftohjen me gjumė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shoqėria :: Shėndeti-
Kėrce tek: