Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Vaji i kokosit dhe hipertiroidizmi

Shko poshtė 
AutoriMesazh
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 31
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Vaji i kokosit dhe hipertiroidizmi   18/1/2009, 19:20

Disa vite mė parė ėshtė hedhur hipoteza se vaji i kokosit mund ta shėrojė hipertiroidizmin, mirėpo studimet e reja pohojnė se kjo nuk ėshtė e vėrtetė.


Ky kuptim i gabueshėm rrjedh nga librat e publikuara para disa vitesh, ku shkruan se vaji i kokosit ka ndikim pozitiv nė gjėndrėn tiroide.

Mirėpo, hulumtimet e reja tregojnė tė kundėrtėn: vaji i kokosit madje mund tė jetė i dėmshėm pėr gjėndrėn tiroide.

Hipertiroidizmi nėnkupton shtimin e prodhimit tė hormoneve tė tiroides (T3 dhe T4) qė rezulton me shfaqjen e simptomave, si ndjeshmėri e lartė nė temperatura tė ulėta, humbje e pashpjegueshme e peshės, lodhje etj.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Vaji i kokosit dhe hipertiroidizmi
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shoqėria :: Shėndeti-
Kėrce tek: