Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Veprimi antikancerogjen i vajit tė ullirit

Shko poshtė 
AutoriMesazh
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 31
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Veprimi antikancerogjen i vajit tė ullirit   18/1/2009, 19:16

Shkencėtarėt spanjollė kanė analizuar ndikimin e fraksioneve tė ndryshme tė vajit tė ullirit mbi qelizat kanceroze.


Kėto eksperimente laboratorike kanė treguar se tė gjitha komponentėt e fenolėve tė pranishme nė vajin e ullirit nė mėnyrė tė fuqishme pengojnė aktivitetin e gjenit tė karcinomės.

Nė veēanti, efekti mė i fuqishėm ishte shprehur nė mbrojtjen nga kanceri i gjirit, qė shpjegon edhe arsyen e paraqitjes mė tė rrallė tė kancerit tė gjirit te femrat qė jetojnė nė vendet mediterane, ku vaji i ullirit ėshtė pjesė e zakonshme e ushqimit.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Veprimi antikancerogjen i vajit tė ullirit
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shoqėria :: Shėndeti-
Kėrce tek: