Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Kaloritė nga fėmijėria na ndjekin pas

Shko poshtė 
AutoriMesazh
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 31
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Kaloritė nga fėmijėria na ndjekin pas   18/1/2009, 19:16

Nėse keni problem me humbjen e kilogramėve tė tepėrt dhe pyeteni pėr arsyen, pėrgjigja mund tė qėndrojė te kaloritė qė keni konsumuar kur ishit fėmijė.

Njė studim i ri e ka befasuar botėn shkencore, pasi qė ka bėrė ndėrlidhjen e drejtpėrdrejtė tė ushqimit kalorik nė moshėn e fėmijėrisė dhe prirjes pėr t’u trashur nė moshėn madhore

Autorėt e studimit supozojnė se ushqimi ndikon nė gjenet tė cilėt kontrollojnė deponimin dhe shfrytėzimin e produkteve ushqyese qė konsumojmė.

Si pasojė e kėsaj, ushqimi tė cilin e keni ngrėnė nė fėmijėri ka krijuar njė shabllon tė deponimit madje edhe tė sasisė sė vogėl tė ushqimit tė cilin e konsumoni dhe nė kėtė mėnyrė ndikon nė peshėn tuaj trupore dhe shėndetin nė jetėn e mėvonshme.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Kaloritė nga fėmijėria na ndjekin pas
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shoqėria :: Shėndeti-
Kėrce tek: