Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Ulni shtypjen me ēaj

Shko poshtė 
AutoriMesazh
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 31
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Ulni shtypjen me ēaj   18/1/2009, 19:14

Njė studim i ri njofton se ēaji i hibiskusit ul shtypjen e gjakut te personat tė cilėt kanė hipertension ‘tė lehtė’.


Nė studim kanė pjesė 65 vullnetarė tė moshave, ndėrmjet 30 dhe 70 vjeē, me shtypje tė gjakut lehtėsisht tė rritur.

Gjatė gjashtė javėsh, gjysma e participantėve kanė pirė nga tre gota ēaj tė hibiskusit nė ditė, ndėrsa gjysma tjetėr kanė konsumuar placebo.

Rezultatet kanė treguar se shtypja e gjakut ishte zvogėluar dukshėm te grupi i participantėve tė cilėt kishin pirė ēaj tė hibiskusit.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Ulni shtypjen me ēaj
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shoqėria :: Shėndeti-
Kėrce tek: