Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Etno Engjujt - Haje Ni Banane

Shko poshtė 
AutoriMesazh
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Etno Engjujt - Haje Ni Banane   17/1/2009, 16:50

Jom ka t'thirri n'telefon po po doket qe spe nin
garant jan ne shpi ne WC a ne kuzhin
je e mir per mazdarke je moll me sherbet
je e mir per postoqi ne shilte e n'krevet
po m'sillet po m'dridhet po m'lidhet gjithqka
se pare nuk kom e po m'thu qe s'jom kerka
po Zemėr ski nevoj hiq mu merzit
ka me ardh koha kur ni fjalė temen ki me prit
tash haje ni banane se une lypi fort qi nane
tash nije veten mir kur ta rriti menen tane
po ma han zemėr kur telefonin po ma mshel
1% sme jep shanc e shpresen ma shkel
hajde qelma ni der pak me t'marr er
kqyrum veq niher ki me m'ndrru meniher
ta ha mesin e komve ti je plin e benzin
qe ma djeg qdo proton gjakun ma pin

REFRENI:
Tash haje ni banane edhe pije nji qaj nane
tash nije veten mir kur ta rriti menen tane
Po m'sillet po m'dridhet po m'lidhet gjithqka
se pare nuk kom e po m'thu qe s'jom kerka


Kur po t'shoh ty po hupi veten s'pe gjej
afromu sa ma afer po du trupin ta ndjej
2 gota eks pi qoj trunin shpejt pe vloj
spo di qka po boj shum e mir kejt m'tranoj
hey hey hey apet u kall knej
timi po i del e shum shum mir pe vrej
kur po t'kqyri t'rritet menja qata e kom vrejt
e di osht normal e kan femrat qashtu krejt
nuk osht puna qe ska tjera po ti po m'pelqen
edhe ti qashtu po nihesh edhe pse po m'rren
po thu jo nuk e di nuk jom e sigurt
Zemėr Zemjra jeme tash po t'dridhen durt
okey ka mu bo puna qe ti ki mem thirr
ka mu ba ma fshtir une qateher nina mir
tash haje ni banane e shtrudhe me qaj nane
nije veten mir sa s'ta kom rrzu menjen tane
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
 
Etno Engjujt - Haje Ni Banane
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Arti dhe Kultura :: Muzika nėpėr Botė :: Tekste Kėngėsh-
Kėrce tek: