Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Motorola paraqet tre celularė tė rinj

Shko poshtė 
AutoriMesazh
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 31
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Motorola paraqet tre celularė tė rinj   7/1/2009, 23:42

Nė prag ta panairit mė tė madh tė elektronikės shpenzuese, CES, Motorola ka paraqitur tre celularė konceptualė tėrėsisht tė ndryshėm.
Modeli i parė i paraqitur bart emrin W233 Renew dhe ideja bazė me tė cilėn ėshtė krijuar ėshtė qė kur tė prishet mund tė riciklohet tėrėsisht. Celulari nuk ka asnjė nga opsionet e avancuara e as mundėsinė e lidhjes sė shpejt nė internet. Ai do tė shitet nė ngjyrėn e gjelbėr ekologjike, derisa ēmimi ende nuk ėshtė bėrė i njohur.

Motosurf A3100 ėshtė i konceptuar krejtėsisht ndryshe nga W233. Bėhet fjalė pėr njė telefon tė menēur (smartphone) tė bazuar nė sistemin operativ Windows Mobile, e pėr ndikimin ekologjik tė tij mė mirė ėshtė qė ekologėt ėshtė tė mos dinė fare. Celulari ėshtė i pajisur me procesorin e taktit punues 528 MHz, ekranin i cili e njeh dorėshkrimin, adaptorin WiFi, GPS dhe fotoaparatin me rezolucion prej tre megapikselash. Ėshtė e qartė se kėtu bėhet fjalė pėr njė pajisje tė fuqishme celulare tė gjeneratės sė trete – 3G. Nė shitje ku celular do tė paraqitet gjatė tremujorit tė parė tė kėtij viti me ēmim tani pėr tani tė panjohur.

Motorola Motosurf A3100


Pajisja e tretė e paraqitur e cila sėrish bie nė kategorinė e telefonave tė fuqishėm celularė tė cilėt janė tė dedikuar pėr njerėzit puna apo hobi i tė cilėve nėnkupton kalim tė kohės nė natyrė dhe nė kushte tė ndryshueshme atmosferike. Mund ta pėrdorin edhe ata tė cilėt vetėm janė tė ngathėt dhe pėr kėtė shpesh telefoni iu bie pėrtokė.

Motorola Tundra VA76r


Modeli Tundra VA76r ėshtė me kapak dhe mundėsi tė bartjes sė dhėnave nėpėrmes protokollit HDSPA e pranuesit GPS. Ekrani i integruar pėrmban rezolucion prej 320 x 240 pikselash. Qė ekrani t’i ekspozohet sa mė pak prishjes nė situata tė rrezikshme, Tundra ėshtė pajisur me aktivizimin me anė tė zėrit. Pėr fat tė keq, pėr kėtė model nuk dihet as kur do tė del nė shitje e as me ēfarė ēmimi.Motorola W233 Renew


www.motorola.com


Edituar pėr herė tė fundit nga ProfessionaL nė 8/1/2009, 19:06, edituar 1 herė gjithsej (Reason for editing : !!!)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Motorola paraqet tre celularė tė rinj
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shkenca :: Shkenca & Teknologjia-
Kėrce tek: