Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Njė e treta e evropianėve nuk pinė alkool

Shko poshtė 
AutoriMesazh
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 31
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Njė e treta e evropianėve nuk pinė alkool   7/1/2009, 23:34

Njė hulumtim i realizuar nga revista "Wall Street Journal" ka sjellė disa rezultate tė papritura sa i pėrket konsumimit tė alkoolit nga evropianėt.
Rezultate krejtėsisht tė kundėrta nga ē’janė pritur kanė dalė si i pėrket konsumimit tė alkoolit. Italianėt dhe portugezėt kanė rezultuar si abstenuesit mė tė mėdhenj ndaj alkoolit, ndėrsa vetėm 18% e gjermanėve janė konsumues tė rregullt tė tij.

Kundėrshtarė mė tė mėdhenj tė konsumimit tė alkoolit janė turqit, 80% e tyre nuk pinė kurrė alkool.

15% e holandezėve po ashtu nuk pinė kurrė alkool, ndėrsa pėrqindje tė ngjashme nė moskonsumimin e alkoolit ekziston edhe nė Suedi dhe Greqi.

Rreth 40% e evropianėve e konsumojnė alkoolin njėherė nė javė. Ndėrsa numri mė i madh i personave tė cilėt e konsumojnė rregullisht alkoolin janė mbi 50 vjeē.Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Njė e treta e evropianėve nuk pinė alkool
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shoqėria :: Shėndeti-
Kėrce tek: