Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Stresi nė punė i dėmton tė gjithė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 31
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Stresi nė punė i dėmton tė gjithė   7/1/2009, 23:29

Stresi qė ėshtė si pasojė e vendit tė punės, ėshtė njėri nga problemet mė tė mėdha shėndetėsore qė ndėrlidhet me profesionin, nė Evropė. Mposhtja e stresit iu ndihmon edhe punėtorėve edhe kompanive qė tė krijojnė njė ambient mė tė mirė punues dhe tė sjellin rezultate mė tė mira nė punė.




Stresi ėshtė forma mė e shpeshtė e problemeve shėndetėsore profesionale nė Bashkimin Evropian, i cili godet 22% tė tė gjithė punėtoreve (nė bazė tė statistikave tė vitit 2005).

Kushtet stresuese nė punė janė faktori kryesor i 50% deri 60% tė mungesave nė punė, qė i shkakton dėme tė mėdha kompanisė punėdhėnėse.

Nė vitin 2004 ėshtė nėnshkruar njė marrėveshje e cila ka pėr qėllim ngritjen e vetėdijes te punėdhėnėsit, punėmarrėsit dhe pėrfaqėsuesit e tyre nė lidhje me kėtė problem. Nė kėtė mėnyrė, tė lartpėrmendurit kanė pėr detyrė ta zbulojnė, ta pengojnė zhvillimin e stresit dhe tė krijojnė aftėsi pėr kontrollimin e tij.



Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Stresi nė punė i dėmton tė gjithė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shoqėria :: Shėndeti-
Kėrce tek: