Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Femrat dhe meshkujt, lumturia

Shko poshtė 
AutoriMesazh
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 31
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Femrat dhe meshkujt, lumturia   7/1/2009, 23:28

Nė bazė tė disa anketimeve tė realizuar nga Universiteti i Cambridge, ėshtė vlerėsuar se femrat ndihen mė tė lumtura se meshkujt nė gjysmėn e parė tė jetės (deri nė moshėn 48-vjeēare), ndėrsa lumturia te meshkujt fillon tė dominojė pas moshės 50 vjeēare.Konsiderohet se motivet mė tė mėdha tė kėnaqėsisė nė jetė janė ato tė realizimeve familjare dhe profesionale.

Femrat deri nė moshėn 48 vjeēare lindin fėmijėt dhe krijojnė profesionin e tyre. Ato e arrijnė lumturinė ndėrmjet vėshtirėsive tė krijimit tė familjes, edukimit tė fėmijėve, krijimin e marrėdhėnieve nė ēift dhe mbrojtjen e lidhjes. Ndėrkohė qė kur fėmijėt rriten dhe kujdesen vetė pėr veten e tyre, femrat e konsiderojnė veten “tė panevojshme” dhe dalėngadalė lumturia e tyre zbehet.

Pėrkundėr tyre, meshkujt fillojnė tė jenė tė lumtur shumė mė vonė. Nė bazė tė vlerėsimeve tė Universitetit nė fjalė, ata pas moshės 40-vjeēare, dalėngadalė fillojnė tė kėnaqen me punėn e tyre, suksesin nė punė dhe me fitimet qė marrin nga angazhimi i tyre. Duke iu afruar tė pesėdhjetave ndjejnė qetėsi shpirtėrore dhe pasi i mbushin pesėdhjetė janė nė baraspeshė dhe tė lumtur. Pas moshės 60-vjeēare, meshkujt ndjehen mė tė lumtur nė familje dhe nė profesion. Nė moshė mė tė shtyrė ata janė gjithnjė e mė tė lumtur pėr arritjet e tyre nė kėto dy shtylla tė jetės.Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Femrat dhe meshkujt, lumturia
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shoqėria :: Shėndeti-
Kėrce tek: