Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Zėri i fėmisė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1911
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Zėri i fėmisė   29/12/2008, 19:21

Zėri qė tė bėnė tė mendosh,
Zėri qė tė bėnė tė dėshprohesh,
Por mbi tė gjita tė mendosh,
Ėshtė zėri i fėmis ende i palindur.

Nė mes gruas dhe burrit,
Fillon njė bisedė mizore,
Qė tė marrin njė vendosje,
Qė me nji abort tė lirohen.

Prej barkut tė nėnės fėmiju thrret,
Thrret me njė zė tė dėshpruar,
Kėrkon ndihmė pėr tu shpėtuar,
Nga vendosja e dy tė mallkuarit.

Nėnė tė lutem mos mė vraj,
Je nėna ime dhe mė shpėto,
Dėshiroj qė edhe unė tė jetoj,
E me gjithė tė tjerėt tė galdoj.

Dėshiroj qė edhe unė,
Ta shijoj kėtė dritė,
Dėshiroj ta shijoj kėtė botė,
E ta shof edhe une si arrin pranvera.

Por njė zė i tillė nuk ndėgjohet,
E me njė krenari shumė tė madhe,
Vendoset tė mbytet njė i pafajshėm,
Dhe e anullojn prej kėsaj bote.

Fėmiju i gjorė sapo i krijuar,
Shpirti i tij sapo i formuar,
Zhduket pa pa njė fije drit,
Nga prindrit e ti tė pa mėshirė.

A thu njė ditė prindrit e tij,
Do tė ndalen e tė mendojn,
Sėpaku njė gjė pėr tė tė bėjnė,
Ti kėrkojn falje pėr kėtė gabim.

Do tė kalon koha me shpejti,
E njė ditė do tė gjinden mė mirė,
Do tė kujtohen pėr atė fėmijė,
Por zmra e tyre shėndrrohet nė trishtim.

Ėshtė von oj nėnė, ėshtė von o bab,
Qė ju tė kėrkoni pendim nga unė,
Mua dielli nuk mė ngrohi,
Pėr mua hėna nuk ndriqoi.
Ma keni ndlaur dritėn nė sy,
E keni shkputur lulen duke mbi,
Ma keni ndalur rrugėn e jetės,
Tė pa fajshėm mė keni mbytur.

Kėrcėllim dhėmbėsh do tė jet,
Atė ditė kur ju dy do tė mbeti vet,
Do t’mė kėrkoni nė ēdo vend,
Por unė nuk qėndroj mė me kriminl.

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
 
Zėri i fėmisė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Arti dhe Kultura :: Poezia :: Poezi Jetėsore-
Kėrce tek: