Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Tani kur s'te kam "

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3  Next
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 3220
Age : 32
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: Re: Tani kur s'te kam "   29/12/2008, 04:22

Ti me the mua
neser kemi me u takua,
edhe shum ore duhet te kalojn,
deri sa une ty te te takoj,
por koha nuk kalon,
si qe une deshiroj,
shum ngadal ecin minutat,
deri sa ty te te takoj.
Po marr te lexoj,
por nuk mundem te koncentrihem,
se minutat nuk po shkojn ,
qe te vij koha,e me ty une te takohem.
Po e marr nje Leter,
te te shkruj nje Poezi,
ti shprech ndjenjat e mija,
i Dashur per ty.
E marr Telefonin,
nje SMS me ta shkru,
me te then:"Naten e mir"
se neser Idashur kemi me u taku.
Por Nata por kalon,
ngadale dhe qete,
ashtu qe disa ore,
me duken 100 vjet!!!

_________________
See I will Always Love the Reds so much We are the team nobody else can touch - Manchester RULE
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.bestgoo.com
Admin
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 3220
Age : 32
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: Re: Tani kur s'te kam "   29/12/2008, 04:23

"Me Mungon "

Nena ime e Dashur
ti mua me mungon
dhe do te me mungojsh
Nene per gjithmon.

Me mungojn mendimet e tua
fjalet e embla qe mi ke then
me mungon koha me ty
qe se bashku e kaluam.

Me mungojn momentet
se bashku me ty
me mungojn buzeqeshjet
qe se bashku i pata me ty.

Ne qell kur shikoj
me shkelqejn keto Yje
se per ty Nene
jam duke mendue.

Mirpo nga njeher
po ri dhe mendoj
Nena ime e Dashur
Ty kurr nuk te harroj.

_________________
See I will Always Love the Reds so much We are the team nobody else can touch - Manchester RULE
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.bestgoo.com
Admin
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 3220
Age : 32
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: Re: Tani kur s'te kam "   29/12/2008, 04:23

"Per Ty"

Te deshiroj cdo te mir ne jeten tende,
lexoj keto vargjet e mija me vemendje,
mos ri i vetmuar si nje kohe qe risha un,
se koha po kalon si Endrat ne gjum.

Tash gabimin tend qe ke be,e ke kuptuar,
pa as nje shkak dhe pa as nje arsyje,
mua me tradhtove dhe nga une je larguar,
pasi te genjej ty ajo tjetra,don te une me u kthyje.

Me vjen keq por ndjenja per ty me nuk kam,
jam e lumtur qe me ty me bashk nuk jam,
se jeta ime me ty ka qen shum e veshtir,
tash me vjen mir qe nga ty jam e lir.

Me vjen keq qe ti them keto Fjal dhe te verteten,
por ne ate koh me ty,ti ma shkatrove jeten,
tash po te lutem mos u kthe me shiku mbrapa,
por vazhdo jeten tende dhe shiko para !!!

_________________
See I will Always Love the Reds so much We are the team nobody else can touch - Manchester RULE
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.bestgoo.com
Admin
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 3220
Age : 32
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: Re: Tani kur s'te kam "   29/12/2008, 04:23

" Per ty vuaj "

Po ri me Lote ne Sy,
dhe per Ty po vuaj,
Me plage ne Zemer jam,
se ty afer nuk te kam .

Ri e vetmuar ,
Per ty duke menduar,
dhe i kujtoj Vendet ,
ku jemi takuar.

Edhe ne gjum kur shkoj,
vetem per ty enderoj,
pse nuk te kam afer,
nuk dua as te jetoj

_________________
See I will Always Love the Reds so much We are the team nobody else can touch - Manchester RULE
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.bestgoo.com
Admin
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 3220
Age : 32
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: Re: Tani kur s'te kam "   29/12/2008, 04:23

" Te Dua "

Keto dy fjal qe ti i thua,
duhet te vijn nga Zemra,
kur te ndjejsh dicka per mua,
para se me then "Te Dua"!!!

Thua se ndjenja Dashurie te m“dhaja ke,
je shum i lumtur qe mua me ke,
por keto dy fjal jan te mira e te embla,
e duhet te vijn prej teje nga Zemra !!!

Mos me thuj me:" Te Dua",
me lejo te ndjej edhe une kete Dashuri,
ashtu qe te jem edhe une e lumtur,
gjithashtu si qe je Ti !!!

_________________
See I will Always Love the Reds so much We are the team nobody else can touch - Manchester RULE
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.bestgoo.com
Admin
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 3220
Age : 32
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: Re: Tani kur s'te kam "   29/12/2008, 04:23

" Vetem nje Puthje "

Vetem nje Puthje,
deshiroj nga ti,
vetem nje Puthje,
qe ta ndjej kete Dashuri !!!

Puthjet e tua,
kurr nuk i harroj,
do ti mbaj per kujtime,
si ender te jetes sime!!!

Edhe ne gjum kurr jam,
mendoj qe pran te kam,
dhe me puthen mua,
e me the "Te dua" !!!

Ne gjum te endroj,
Puthjet tua si harroj,
vetem per ty mendoj,
se vetem ty te dashuroj !!!

Vetem edhe nje Puthje ,
nga ti deshiroj,
dhe te te keme prane,
se vetem ty te dashuroj !!!

_________________
See I will Always Love the Reds so much We are the team nobody else can touch - Manchester RULE
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.bestgoo.com
Admin
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 3220
Age : 32
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: Re: Tani kur s'te kam "   29/12/2008, 04:24

Me mungojn kujtimet e tua,

me mungojn perqafimet e tua,

me mungojn pergdheljet e tua,

me mungojn puthjet e tua,

me mungon cdo gje nga ti,

se je e vetmja Dashuri,

me mungon prej Koke deri ne Themer,

se Te Dua me shpirt e me Zemer!!!

_________________
See I will Always Love the Reds so much We are the team nobody else can touch - Manchester RULE
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.bestgoo.com
Admin
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 3220
Age : 32
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: Re: Tani kur s'te kam "   29/12/2008, 04:24

" Dashuria "

Dashuria eshte gjeja,
me e Embel ne kete Bote.

Dashuria eshte gjeja,
qe nuk blehet me Para dote.

Dashuria eshte si Lulet ne Pranvere,
dhe si Era e ngroht qe fryn ne Vere.

Dashuria eshte,kur Dy te dashuruar,
ne kete Bote te lumtur jetojne.

Dashuria eshte,per cdo gje te bisedojn,
Dy Zemra bashke plaget ti sherojn.

Dashuria eshte,dy Zemra te lumtur jetojne,
dhe jeten se bashku deri ne vdekje e kalojne.

_________________
See I will Always Love the Reds so much We are the team nobody else can touch - Manchester RULE
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.bestgoo.com
Admin
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 3220
Age : 32
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: Re: Tani kur s'te kam "   29/12/2008, 04:24

" kur je i vetmuar "

Kur te jesh i vetmuar,
zhytu ne mendime,
dhe mos i haro kurr,
te tonat takime!

Kur te jesh i vetmuar,
mendo ne Buzet e mija,
te cialt te kan puthur,
nga e embla Dashuria!

Kur te jesh i vetmuar,
mendo ne Syte e mija,
te cilat te kan shiquar,
si Diamant te kan zizelluar!

Kur te jesh i vetmuar,
mendo ne Zerin tim,
e cila te ka thene,
"Te Dua " shpirti im!

Kur te jesh i vetmuar,
mendo per ne te dy,
sa te lumtur jemi,
kur takohemi ne Dy!

Kur te jesh i vetmuar,
mendo edhe per mua,
se edhe une e vetmuar jam,
kur ty pran meje nuk te kam!

_________________
See I will Always Love the Reds so much We are the team nobody else can touch - Manchester RULE
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.bestgoo.com
Admin
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 3220
Age : 32
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: Re: Tani kur s'te kam "   29/12/2008, 04:24

" Kush je Ti "

Une doja ta di,
se kush je Ti,
por ti mua me the,
se 1000 Emra ke!

Me the Emrin,
ti per mua zgjidhe,
por kjo nuk ishte,
asnje pergjigje!

Une doja ta di,
se nga je Ti,
me the nje person ne Bote,
i cili po vuaj per ty me Lote!

Une jam gjat kohe ketu,
dhe ty te kam gjete,
ne Ty jam dashuru,
dhe dua me ty te kaloj jete!

Une te Pyta por pse mua?
me the ty te kam endrua,
dhe ke hy thell ne Zemren time,
ti je Dashuria e jetes sime!

_________________
See I will Always Love the Reds so much We are the team nobody else can touch - Manchester RULE
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.bestgoo.com
Admin
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 3220
Age : 32
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: Re: Tani kur s'te kam "   29/12/2008, 04:25

Deshiroj te behem Lote,

e lindur nga Syte e tua,

te jetoj ne Fytyren tende,

e te vdes ne Buzet e tua,

duke te then se " TY TE DUA "

_________________
See I will Always Love the Reds so much We are the team nobody else can touch - Manchester RULE
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.bestgoo.com
Admin
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 3220
Age : 32
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: Re: Tani kur s'te kam "   29/12/2008, 04:25

" Lamtumir "

Te shikova ne Sy,
dhe Tri Fjal ti thash,
"TE DUA I DASHUR"
dhe Zemren ta dhash!

Por ti me ktheve Shpinen,
me le vetem mua,
dhe une mendova,
qe don me me harrua!

Une Shkova ne Shtepij,
me Zemer te thyer,
duke menduar une jete me ndru,
se i dashuri me ka tradhtu!

Jetes sime fund i dhash,
por nje dite ate e pash,
me nje tufe Lule ne dor
para varrit tim qendron!

Me lote ne sy me thot mua,
pse me ike kurr vetem "TY TE DUA "!
tash per ty une du me dhen jeten,
si Romeo per Gjulijeten!

_________________
See I will Always Love the Reds so much We are the team nobody else can touch - Manchester RULE
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.bestgoo.com
Admin
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 3220
Age : 32
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: Re: Tani kur s'te kam "   29/12/2008, 04:25

" VETEM TY TE DUA "

Ne heshtje po rin ti,
dhe me shikon mua,
Zemra si zjarr te digjet,
dhe me thua:"TE DUA !"

Zemra aq shum po te reh,
edhe une mundem ta ndegjoj,
po frigohesh nga une,
se nuk e din si do te reagoj!

Prap ne heshtje dhe ngal,
me afrohesh dhe me perqafon,
me jep puthje mua,
dhe prap me the:"Vetem Ty te Dua!"

_________________
See I will Always Love the Reds so much We are the team nobody else can touch - Manchester RULE
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.bestgoo.com
Admin
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 3220
Age : 32
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: Re: Tani kur s'te kam "   29/12/2008, 04:25

Prej diten qe vdiqe,

kur nuk te kam harru,

per ty Nene e deshur,

ende jam duke vajtu!

I kujtoj une Ditet,

te fundit me Ty,

kur me perqafove,

me more ne Pre,

dhe me Lote ne Sy

disa fjal ti mua mi the:

Te behem e fort,

te kujdesem per Baban,

te kujdesem per Vellan,

te behem e realt,

dhe kurr te mos genjej,

edhe nese Realiteti dhemb,

ateher do ta kem Shpirtin me leht!

Une risha dhe te ndegjojsha,

por fjalet e tua nuk i kuptojsha,

pasi ti Nene ndrove Jete,

Fjalet e tua me ran ne Mend!

Me le te vetem e te brengosur,

dhe me Zemer te plagosur,

e per keto plag nuk ka sherime,

me te le vetem dhe Jetime !

Pa ty u rita dhe e realt jam gjithmon,

se Fjalet e tua i kujtoj qe ti mi ke then,

por Nena ime e Dashur ti me mungon !!!

_________________
See I will Always Love the Reds so much We are the team nobody else can touch - Manchester RULE
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.bestgoo.com
Admin
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 3220
Age : 32
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: Re: Tani kur s'te kam "   29/12/2008, 04:26

"Dashuria "

Ju duhet te DAshuroni,
qe Lumrurin ta kuptoni,
ngadal duhet tja filloni,
edhe kohen ta shfrytzoni.

Dashuria esht e thell,
ne Zemer te njeriut ,
si thellsia qe esht ne Dete,
se per te njerziz japin dhe Jete.

Dashuria e vertet,
esht gjeja me e madhe,
ne kete bote,
dhe sdo te shymet dote.

Esht me e ngroht,
se Rezet e Diellit,
Shkelqen me shum,
se sa Yjet e Qellit.

_________________
See I will Always Love the Reds so much We are the team nobody else can touch - Manchester RULE
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.bestgoo.com
Admin
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 3220
Age : 32
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: Re: Tani kur s'te kam "   29/12/2008, 04:26

JO "

Jo nuk je ai me,
qe te kam njoftuar une,
jo nuk je me ai ,
se ke ndryshuar shume.

Me Xhelozine tende,
nuk arijn asgje ti ,
vetem e vetem e shkatron,
kete DASHURI.

Me thua :
nga shoqeria te largoj,
shoqerin ta harroj,
te mos shoqerohem me asnje,
se shoqeria nuk esht asgje.
Mos respektoj as Babe as Vella,
kerkon prej meje,
edhe prej Familjes me u nda,
vetem me ty te mbeti vet,
dhe si e burgosur ta kaloj une kete Jet.
Por me mir esht per mua,
nga ti me u nda,
se sa nje jete te brengosur e vetem me ty,
dhe me i harru te gjith vetem per kete Dashuri.....

Me fal qe i them keto Fjal,
nuk me meriton ti mua more Djal,
pasi qe kaq shum ke ndryshu,
mundohu te lutem me me harru.....

_________________
See I will Always Love the Reds so much We are the team nobody else can touch - Manchester RULE
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.bestgoo.com
Admin
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 3220
Age : 32
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: Re: Tani kur s'te kam "   29/12/2008, 04:26

PERSE IKE

Perse ike ti nga une,
kur e dishe se te doja shum,
e ti mua me tradhtove,
zemren time shum ma helmove.

A nuk pate aspak meshir,
e te ikish pa mos then lamtumir,
mirpo dhimbjet i perjetova,
edhe ty tash te harrova.

Mbas shum dit,shum muj,
e vjet u ktheve ketu ti,
e me thua se ke gabu,
dhe mundohesh me mu afru.

Tash esht me von more djal,
me vjen keq qe ti them keto fjal,
se ti mua nuk me ke meritua
qe une ty te te dua.

Edhe une te them ty tash Lamtumir,
kete fjal me ta then nuk me vjen veshtir,
se fjal te tjera ti nuk meriton,
tash hargohu nga une nese me kupton!!!

_________________
See I will Always Love the Reds so much We are the team nobody else can touch - Manchester RULE
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.bestgoo.com
Admin
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 3220
Age : 32
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: Re: Tani kur s'te kam "   29/12/2008, 04:26

"Vetem nje her te harroj"

Vetem nje her te harroj
qe ti ne jeten time ekziston
dhe kjo Zemra ime
ty ende po te don !!!

Vetem nje her te harroj
kohen me ty te mos e kujtoj
ndoshta jam e gatshme
ateher te dashuroj !!!

Vetem nje her te harroj
mendimet per ty qe i kam
dhe kohen tone te veshtir
e ti thom vetes qe jam e lire !!!

Vetem nje her te harroj
dhe me ty te mos te endroj
dua jete te lumtur te vazhdoj
dhe ty per gjithmon te te harroj !!!

_________________
See I will Always Love the Reds so much We are the team nobody else can touch - Manchester RULE
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.bestgoo.com
Admin
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 3220
Age : 32
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: Re: Tani kur s'te kam "   29/12/2008, 04:27

"E VETMUAR"

E lumtur nuk jam
edhe pse ty te kam
e vetmuar jam
kur ty te kam pran!!!

Nuk je ai qe ke qen me par
si heret tjera kur bashk kemi dal
tash vajza tjera ti po shiqon
mua nga zemra jote me largon!!!

Une me nuk mundem keshtu te jetoj
nga Zemra jote e larguar
me ty bashk por prap e vetmuar
dhe nje dite ke me me harruar!!!

Me duket qe erdhi koha
qe une te shkoj
te jem e lire nga ti
dhe te mundohem te te harroj!!!

Tash ndegjoj ti fjalet e mija
se mua me kaploj vetmia
tash une po shkoj
kurse fat dhe lumturi ty te deshiroj !!!

_________________
See I will Always Love the Reds so much We are the team nobody else can touch - Manchester RULE
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.bestgoo.com
Admin
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 3220
Age : 32
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: Re: Tani kur s'te kam "   29/12/2008, 04:27

"Buzeqeshja"

Nje buzeqeshje ne heshtje,
diten time po ma s'bardh,
dhe ate dite me ben te lumtur ,
ashtu qe kaloj nje dite te bukur!!!

Nje buzeqeshje te embel,
shendrit si drita e Henes,
gjithashti si yjet e Qiellit,
dhe si rezet e Diellit !!!

Edhe ne ditet me shi,
nje buzeqeshje ma fal,
te ndjehem e lumtur ,
se une me ty bre djal!!!

_________________
See I will Always Love the Reds so much We are the team nobody else can touch - Manchester RULE
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.bestgoo.com
Admin
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 3220
Age : 32
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: Te Therras TY.....   29/12/2008, 04:29

Te therras ty me te gjithe qenien time
ty..ajri qe mundeson egzistencen time
me ter fuqine qe trupi im posedon
ne c'do gje timen qe vetem ty te takon

Te therras ty ne te gjitha mendimet qe kam
ne enderrat e c'do nate qe te sjellin me pran
ne mengjeset e bukura qe me ty ndaj une
ne rruget e c'do vendi neper te cilat duhemi shume

Te therras ty shpresa e rilindur ne boten time
ne syte e mi te mbushur..me lumturi e gezime
ne shpirtin time qe vetem tek ti pushon
ne te gjitha vendet..e zemra ime ter kufijt kalon

Te therras ty motivi i vetem i jetes sime
ne engjujt qe te zbriten ta ngjallesh dashurine time
ne c'do buzeqeshje qe kam vetem fale teje
ne zemren time qe edhe kur s'je te mban pran meje

Te therras ty burim i pashterrshem i deshirave te mia
ne c'do qe tenden qe mbizoteron vetem dashuria
ne secilin yll qe ndriqon qiellin ..si ti jeten time
ne bukurit e kesaj bote ..e njera eshte pranina jote

Te therras ty me te gjitha ndjenjat qe kam
me ter dashurine qe zemra ime per ty mban
deri ne ditet e fundit kur s'do te kem me fryme
do Te therras ty ..tet them Te Dua shpirti im .....

_________________
See I will Always Love the Reds so much We are the team nobody else can touch - Manchester RULE
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.bestgoo.com
Admin
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 3220
Age : 32
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: Pa ty   29/12/2008, 04:30

Pa ty Shpirt jam si nje Vullkan pa tym
Si Nate pa agim
Si Rruge me nje Drejtim
Si nje Lum pa shtrat qe vjen si Ankth ma zen frymen gjdo Nate
Si ni kujtim pa zanore
Si ni barier
Si nje vit i Mrapsht qe ska Ver
Si ni Pushk pa Plumb
Si nje nate pa Gjum
Si nje Qiell pa Yje
Si ni Zjar pa Shkrum
Si Tok pa Uje
Si Karter pa Vullkan
Si Televizion pa Ekran
Si Histori pa Popull
Si Vend pa Burra
Si nje njeri pa Fe....

_________________
See I will Always Love the Reds so much We are the team nobody else can touch - Manchester RULE
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.bestgoo.com
Admin
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 3220
Age : 32
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: Re: Tani kur s'te kam "   29/12/2008, 04:30

MOs e ke puthur edhe ndokčnd sikurse mua???

Filloi jo moti,pas prekjeve tč buta tč duarve,pasč disa fjalesh magjepse dhe puthjesh plot ankth.Se ti kishe rčndesi pčr mua e kuptova vetčm pasi nuk te kisha mč.
Hapat tč humben nč natč.
Atčherč u bčre i vetmi kuptim i jetčs sime,e vetmja temč e bisedčs sime,e vetmja čndčrr imja.
Furtunat frynin ne veten time.
Ti nuk dukeshe.UNč atčherč tč dashurova edhe mč shumč.
Mos ke qenč aq i butč dhe aq i dashur edhe me tč tjerat??
Mos e ke puthur edhe ndokend aq me afsh sikurse mua??
Mos e ke puthur edhe atč si mua??
Ta dish se gjithnč mendoj pčr ty dhe gjithnjč te dashuroj vetem ty,edhe pse e di se kthim nuk do tč ketč!

_________________
See I will Always Love the Reds so much We are the team nobody else can touch - Manchester RULE
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.bestgoo.com
Admin
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 3220
Age : 32
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: Re: Tani kur s'te kam "   29/12/2008, 04:31

TE PRES!!!

TE PRES Te pres aty ku humben gjurmet tona,
aty ku bota dikur ishte e jona,
te pres aty ku premtimet u harruan,
aty ku une dhe ti dashuruam.

Te pres aty ku zogjte ishin deshmitare,
aty ku kam qeshur e ku kam qare.
Aty ku dhembjen e kam kaluar me dashuri,
te pres,te pres aty ku dielli perendon
e lind perseri

_________________
See I will Always Love the Reds so much We are the team nobody else can touch - Manchester RULE
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.bestgoo.com
Admin
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 3220
Age : 32
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: Me Harro   29/12/2008, 04:31

Mjaft me me ato veshtrime me lar te qet mos me ngacmo me ndez zjarr ne zemren time me mi fare me harro .


Perse ne vetmi


Kur te vdes ju lutem mos me vajtoni lule mbi varrin mos ma ēoni se do te vdes ne nostalgji duke kėnduar keng per vetmi , perse mbeta ne vetmi asgje per mua nuk eshet kėnaqesi pse ti shkon e me le ne vetmi , ne ket moment te qet hėna ne qiell ndriēon mua nje breng e madhe zemren ma copton .

_________________
See I will Always Love the Reds so much We are the team nobody else can touch - Manchester RULE
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.bestgoo.com
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Tani kur s'te kam "   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Tani kur s'te kam "
Mbrapsht nė krye 
Faqja 2 e 3Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Arti dhe Kultura :: Poezia :: Poezi Dashurie-
Kėrce tek: