Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Tani kur s'te kam "

Shko poshtė 
Shko tek faqja : 1, 2, 3  Next
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 3220
Age : 32
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: Tani kur s'te kam "   29/12/2008, 04:08

Tani kur s'te kam eshte me lehte se sa kur te kisha prane
nganjeher nuk e di ne te dua akoma apo te urreje
ka aq shume gjera te bukura dhe te hidhura tek ti
qe her me bejne te buzeqesh her te qaje si femi

pse s'te putha me shume por prap them se ke merituar
me mungon aq shume sa them me mire qe s'te kam prane
nuk e di a do me dashuroje apo do me lendoje perseri
ndoshta keshtu dhimbja kalon,se ajo vazhdon nese jam me ty

nese n'jete do kishe mundesin te shihje vehten permes syve t'mi
ndoshta do ta kuptoje qe ti ishe c'do gje qe ndonjeher kam enderruar
mirpo e di nje qe te tille veten menjda ime ne vehte e mban
ti se ke bere kur me mua ishe pse ta besh tani kur s'te kam....

_________________
See I will Always Love the Reds so much We are the team nobody else can touch - Manchester RULE
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.bestgoo.com
Admin
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 3220
Age : 32
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: Re: Tani kur s'te kam "   29/12/2008, 04:09

Avione qč ulen
tč tjerč qč ngrihen
valixhe qč zbrazen
shpresa qč fiken.
Sy tč permallur
njč lotč i patharč
buzč qč dridhen
e s'thonč dot njč fjalč.
Nją zemčr e lodhur
nga zhgčnjimi tkurrur
Njč čnderr e tretur
nč shkretčtir, nč pluhur
Njč yll qč me ndjek
i heshtur nga lart
Mč lodhi gjithčcka
shpirti mu plakč
Mč lodhi ky fat
mč hedhč e mč pret
dhimbja sot qan mč lodhi kjo jetč

_________________
See I will Always Love the Reds so much We are the team nobody else can touch - Manchester RULE
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.bestgoo.com
Admin
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 3220
Age : 32
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: Re: Tani kur s'te kam "   29/12/2008, 04:10

MOs e ke puthur edhe ndokčnd sikurse mua???

Filloi jo moti,pas prekjeve tč buta tč duarve,pasč disa fjalesh magjepse dhe puthjesh plot ankth.Se ti kishe rčndesi pčr mua e kuptova vetčm pasi nuk te kisha mč.
Hapat tč humben nč natč.
Atčherč u bčre i vetmi kuptim i jetčs sime,e vetmja temč e bisedčs sime,e vetmja čndčrr imja.
Furtunat frynin ne veten time.
Ti nuk dukeshe.UNč atčherč tč dashurova edhe mč shumč.
Mos ke qenč aq i butč dhe aq i dashur edhe me tč tjerat??
Mos e ke puthur edhe ndokend aq me afsh sikurse mua??
Mos e ke puthur edhe atč si mua??
Ta dish se gjithnč mendoj pčr ty dhe gjithnjč te dashuroj vetem ty,edhe pse e di se kthim nuk do tč ketč!

_________________
See I will Always Love the Reds so much We are the team nobody else can touch - Manchester RULE
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.bestgoo.com
Admin
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 3220
Age : 32
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: Re: Tani kur s'te kam "   29/12/2008, 04:10

Tč lumtura ishin vitet shkollore
te pa harruara do mbeten
te reja, te fresketa do i ruaj.
Oh jetč qe nuk kthehesh ta kam zili
Sa shoqe,čndrra, emocione kaluam bashkč e tash po ndahemi,
jeta mbetet ne humnerč
Sa veshtirč...Lamtumirčč

_________________
See I will Always Love the Reds so much We are the team nobody else can touch - Manchester RULE
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.bestgoo.com
Admin
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 3220
Age : 32
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: Une dhe ti   29/12/2008, 04:11

"UNE DHE TI"
UNE TE DESHA TY E DASHUR,TY TE DESHA SHUME
PER TY THURA VARGJE, Pa TY SFJETA GJUME
TI ME THOSHJE SE DASHNIA BABE,PA MUA SKISH KUPTIM
DHE TE DY NEN LOTET E SHPIRTIT ,PUTHESHIM PAPUSHIM


TRUPIN TEND TE BUKUR LEHTE E LEDHATOJA
BELIN TEND TE HOLLE KENDSHEM E SHTRENGOJA
THE RENKIMIN TEND NGA DASHURIA DEGJOJA
BUZET E TUA TE EMBLA ME FLOKE I MBULOJAOHH,OHH,OHH SA SHUME DASHURINE TI E DOJE
ME SHIHJE NE SY,RENKIMET NUK MOHOJE
TRUPI YT I BUKUR SHUME PO PERVELOHEJ
DASHNIA MES NESH SA VINTE E SHTOHEJ


NE BENIM DASHURI ,MU NE BUZE TE DETIT
ZOGJTE CICERONIN ,DALLGET ZGJONIN PEMET
DHE DIELLI I ZJARRTE NA BINTE NGROHTESI
YJET TE SHIKONIN ME GEZIM DHE PLOT GJALLERI


PAPRITUR DITA U BE NATE ,DIELLI PO SHKONTE
HENA E MREKULLUESHME MBI KOKE NA QENDRONTE
DHE ZHURMA E DETIT E VETME PO ZHURMONTE
PO NA THURNING KENGE ,PO NA BENIN MBROJTJE

_________________
See I will Always Love the Reds so much We are the team nobody else can touch - Manchester RULE
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.bestgoo.com
Admin
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 3220
Age : 32
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: Takimi i Pare   29/12/2008, 04:12

mbi kaltersine e detit pashe portretin tend
syte spo me ndaheshin,trupi spo me zinte vend
desha te te flisja ,thjesht te te thoja te dua
shume me kishe munguar,kjo me lendonte mua

nje ere e lehte po frynte dhe floket po ti largonte
fytyra e jote e bukur dhe nje qeshje po zbulonte
doja te te prekja dhe te te mbaja ne krahet e mi
te te puthja ,te shtrengoja dhe te beja dashuri

dhe ashtu e qeshur ti krahet e bukur zgjasje
ne sy me shikoje,buzeqeshje dhe thoshe hajde
afromu ,pak me teper afromu i dashur me thoje
une jam endrra jote une jam zemra jote

dhe ashtu dalengadale ne u perqafuam plot mall
putheshim pa pushim,putheshim si te marr
dhe nga faqet e tua te bukura lotet po vershonin
te kam pritur shume ket moment ta kemi tonin

_________________
See I will Always Love the Reds so much We are the team nobody else can touch - Manchester RULE
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.bestgoo.com
Admin
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 3220
Age : 32
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: Do vij   29/12/2008, 04:12

Do Vij
Do vij

tek po largohesha koken ktheja mbrapa
ishte dite e nxehte vendin e kish mbuluar vapa
me kujtoheshe ti,shikoja shtatin tend
me te bukur se kurre se ndrroja me askend

me mua tek bisedoje floket hidhje mbrapa
fytyra jote e embel shkelqente po si mjalta
te puthja ne buze,ne sy te shikoja
ky moment i kendshem doja te ishte jona

asgje une skam fshire qe nga ajo dite
cdo gje me kujtohet ,me pikellojne syte
cdo moment kujtoj ,endrra kurre nuk vdes
ty te doja shume .me mall po te pres

zerin tend te embel ,me pelqen ta degjoj
me kujtohesh ti,erdha nuk vonoj
vije duke qeshur,hidheshe ne krahet e mi
putheshim fort ne buze,te lutem prit,do vij

_________________
See I will Always Love the Reds so much We are the team nobody else can touch - Manchester RULE
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.bestgoo.com
Admin
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 3220
Age : 32
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: Re: Tani kur s'te kam "   29/12/2008, 04:14

Sa me ka marr malli per Ty, S“me le me ti pa per her te Fundit ata Sy, Anderr te kam pa Pramź, Ftyren me ta pa nuk me ke Lanź,


Dikur me thosha Zemer je maj Miri, Pram e pash se tu kam ba Iri, Por diqka shum po me Mungon, E Verteta se nuk ma Tregon,


Ne ty kisha shum Besim, Te pritsha gjdo Nat pa Durim, Diqka pata shum Deshir, Qysh nuk mujta me te than Lamtumir,


Edhe pse te kam ne Kujtime, Kujtoj se ket e kam Lexu prej nje Libre, U Dashuruan Zemra Qikes e Zemra Djalit,E mashtroj ajo Zan e Malit,

_________________
See I will Always Love the Reds so much We are the team nobody else can touch - Manchester RULE
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.bestgoo.com
Admin
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 3220
Age : 32
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: Re: Tani kur s'te kam "   29/12/2008, 04:14

Zemra te don por ti nuk e She, Sod te dua ma shum se Dje,Per ty mendoj gjdo Ditź e gjdo Orź, Kishe pot Puthi ty e Puthi ket Dorź,

Edhe pse nuk me thua qe sa me Do, Un ne Sytź e tu e Sho, Nuk ki nevoj me ma Thanź, Pa te Puth Sonte s“kam me Lanź,

Shum kam me te Puthź, Shum kam me te Perqafu, Deri sa te Vdes kam met Dashtź, Kurr s“kam met HARRU.

Hekuri n“dryshket Guri Qahet, Zemra prej teje kurr nuk n“dahet, Syri te Shikon,Zemra te Don, Buzen ta Ha, Sa m“ka marr malli met Pa, Prej teje kurr nuk du mu Da.

_________________
See I will Always Love the Reds so much We are the team nobody else can touch - Manchester RULE
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.bestgoo.com
Admin
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 3220
Age : 32
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: Re: Tani kur s'te kam "   29/12/2008, 04:14

Kjo Jet po shkon si Moti,
Ashtu siē e ka shkru Zoti,
Me pak n`dryshime e plot Idhnime,
Liber e shkrume ne Zemren Time,

Kujtime e Mall,
Per sa t`jam Gjall,
Dashni ne ket Jet,
Jo ma shum se me Dek,

Njerz te Prisht e t`kalbt,
T`pa pershtatshem e mendje Nalt,
Hije e zez e pa Vlera,
Kalbtsin si Kontinera,

Jem met si me pas ranimin e Botes,
I Dekun e i qum edhe iher prej Tokes,
Numer Njerzsh me kaj Hije,
Ni Popull n`mjegull pa vegez e pa Fije.

Po ka shum n`krahasim si Molla,
Per me kap z`gatet Dora,
Ne at shikim po mashtrohet Syni,
M`brenda nuk shihet se e ka hanger Krymi,

Dituria asht Bukuri,
Bukuria shum her asht Tradhti,
E she syni se n`dien Zemra,
Shum kushit poj mashtrohet Mendja

_________________
See I will Always Love the Reds so much We are the team nobody else can touch - Manchester RULE
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.bestgoo.com
Admin
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 3220
Age : 32
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: Re: Tani kur s'te kam "   29/12/2008, 04:15

>Puthja - deklarim i dashurisė
>1. Ta puthėsh nė dorė... do tė thotė; Unė tė adhuroj.
>2. Ta puthėsh nė faqe... do tė thotė; Dua vetėm tė jemi miq.
>3. Ta puthėsh nė qafė... do tė thotė; Unė tė dėshiroj.
>4. Ta puthėsh nė buzė... do tė thotė; Tė dua.
>5. Ta puthėsh nė vesh... do tė thotė; Vetėm lozi me ty.
>6. Ta puthėsh kudoqoftė tjetėr... do tė thotė; tė mos kujdesesh pėr tė.
>7. Ta shikosh nė sy.. do tė thotė; mė puth.
>8. Tė lozėsh me flokėt e partnerit... do tė thotė; Smund tė jetoj pa ty.
>9. Duart nė bel... do tė thotė; Tė dua aq shumė sa qė s'mund tė t'lė tė
>shkosh.
>
>Tre hapa 1. Vajza: Nėse ndonjė djal sillet ftohtė me ju, nxejani njė
>flakaresh!
>2. Djema: Nėse ndonjė vajzė ua mėshon flakaresh, putheni.
>3. Djema dhe vajza: Mbyllni sytė kur putheni, ėshtė gjė e vrazhdė tė
>zgurdullosh sytė.
>
>Regullat
>1. Nuk duhet tė shtrėngosh aq fortė.
>2. Mos pyet pėr puthje, jepe njė apo merre njė.
>3. Duhet tė puthesh sa herė qė ke rast.
>
>Mbaje mend Pjeshka ėshtė pjeshkė,
>Kumbulla ėshtė kumbull,
>Puthja nuk ėshtė puthje
>Pa vepruar me gjuhė, Prandaj hape gojėn,
>Dhe mbylli sytė,
>Dhe jepi gjuhės sate,
>Ndonjė detyrė!

_________________
See I will Always Love the Reds so much We are the team nobody else can touch - Manchester RULE
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.bestgoo.com
Admin
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 3220
Age : 32
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: VETEM TY TE DUA   29/12/2008, 04:15

Ne heshtje po rin ti,
dhe me shikon mua,
Zemra si zjarr te digjet,
dhe me thua:"TE DUA !"
Zemra aq shum po te reh,
edhe une mundem ta ndegjoj,
po frigohesh nga une,
se nuk e din si do te reagoj!
Prap ne heshtje dhe ngal,
me afrohesh dhe me perqafon,
me jep puthje mua,
dhe prap me the:"Vetem Ty te Dua!"
ne zemren time ,je i ulur ti,ne zemren time ,nuk du tjeter njeri
ti per mu je e vetmja dashuri
nuk mund te kem me nje tjeter lumturi
i lutem zotit te te kam vetem ty ,dhe dua te vdes duke menduar per ty

_________________
See I will Always Love the Reds so much We are the team nobody else can touch - Manchester RULE
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.bestgoo.com
Admin
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 3220
Age : 32
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: Te therras TY   29/12/2008, 04:17

Te therras ty me te gjithe qenien time
ty..ajri qe mundeson egzistencen time
me ter fuqin qe trupi im posedon
me c'do gje timen qe vetem ty te takon

te therras ty me te gjitha mendimet qe kam
me enderrat e c'do nate qe te sjellin me prane
me mengjeset e bukura qe me ty ndaj un
me rruget e c'do vendi neper te cilat duhemi shume

te therras ty shpresa e rilindur ne boten time
me syt e mi te mbushur ..me lumturi e gezime
me shpirtin tim qe vetem tek ti pushon
me te gjitha vendet ..e zemra ime c'do kufi kalon

te therras ty motivi me i bukur i jetes sime
me engjujt qe te zbriten ta ringjallesh dashurine time
me c'do buzeqeshje qe kam vetem fal teje
me zemren time qe edhe kur s'je te mban pran meje

te therras ty burim i pashterrshem i deshirave te mia
me c'do gje tenden qe mbizoteron vetem dashuria
me secilin yll qe ndricon qiellin..si ti jeten time
me bukurit e kesaj bote..e njera eshte pranija jote

te therras ty me te gjitha ndjenjat qe kam
me ter dashurine qe zemra ime per ty mban
deri ne ditet kur s'do te kem me fryme
do te therras ty tet them "Te dua shpirti im ".

_________________
See I will Always Love the Reds so much We are the team nobody else can touch - Manchester RULE
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.bestgoo.com
Admin
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 3220
Age : 32
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: Re: Tani kur s'te kam "   29/12/2008, 04:18

Ti te duket se je me e mira
Se kurre s'do ndrushosh
Por jo, ka ligje natyra
Keto do ti provosh.
Jeta eshte nje evolucion
Qe i jep cdo njeriu gjithesin
Te lind, te rit, te embelson
Pastaj ne gjirin e saj te perpin
Ne mengjes te jep rinine
Ne dreke endra gezime plot
Ne darke te afron pleqerine
E neser te zhduk fare nga kjo bot.
Ja pra c'je ti
Qe te duket vetja mbi te tjera
Dicka pa rendesi
Baker qe si esht ritur kure vlera.
E bukur je vertet
Henes i konkuron
Por vdekja s'te le te qet
Ajo prane te kerkon
E bukur me shkelqim
Yjeve u ri prane
Por krymbat duan ushqim
Ata! Duan te hane.
Ata s'pyesin pse je e bukur
Ata do te te hane me endje
Ata! Kane per te te zhdukur
Sepse ata s'kane si ty mendje.
Eshte e kote qe e mendon
Nuk ke perse te strukesh
Pas shetitjes, qetesia te kerkon
Je e destinuar te zhdukesh.
Te jesh e qet, te jesh krenare
Nuk duhet ti biesh kokes
Sepse nuk do te zhdukesh fare
Vetem dy metra posht tokes.
Do thuash - C'me duhet mua?
Sa te jem e re do defrej
Mire, por po u qelb nje krua
Per te pire asnje s'do vej.
Per ty ......... jeta nuk qan
Sepse asgje nuk do kuptoje
Kur nje pik uje nga ky oqean
Lart ne qiell do avulloje.

_________________
See I will Always Love the Reds so much We are the team nobody else can touch - Manchester RULE
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.bestgoo.com
Admin
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 3220
Age : 32
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: Re: Tani kur s'te kam "   29/12/2008, 04:18

Nese une e pra do te vdes
i fundit ti me puth ne ball se me ke dashur me gjith shpirt
per aq koh sa uen isha gjall
E po te le si amanet varrin e ftoht ku vet do hyj
mos ma mbuloni me mermer
dua ti dal barit permbi
E kur te ket ardhur maji
tek varri eja me tako
fijet e barit mbi koken time
me mall si floket e mia mi ledhato
nga zemra ime e tretur
do te mbij nje lulekuqe
ndersa une nuk mund te ngrihem
ti mere puthe - puthe
ne cast ato do te mblidhen
petalet e kuqe nga malli
dhe do te puthin buzet e tua
ashtu si te puthja une persegjalli

_________________
See I will Always Love the Reds so much We are the team nobody else can touch - Manchester RULE
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.bestgoo.com
Admin
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 3220
Age : 32
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: Dashuria e humbur   29/12/2008, 04:20

" Dashuria e humbur "

Po ju tregoj te gjithve,
se kjo esht e verteta,
se per Ty i dashur,
as qe me dhimbet jeta.

Por ti nuk paske ndjenja Dashurie,
e nuk paske Zemer per mua,
ti paske vetem fjal te idhta,
e mua per te me tradhtua.

Ti fjalet e mija,
kurr nuk i kuptove,
qe Zemren time,
shum keq e helmove.

A nuk pata une,
nga ju asnje merite?
se ende po te pres,
te me lajmerohesh nje Dite.

Por vetem kete nga ti e kam prite,
fjalen tende me te veshtire,
qe te me thuash lamtumir,
e ti as lamtumir nuk me the mor Djal,
por u largove pa asnje fjal!

_________________
See I will Always Love the Reds so much We are the team nobody else can touch - Manchester RULE
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.bestgoo.com
Admin
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 3220
Age : 32
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: Re: Tani kur s'te kam "   29/12/2008, 04:20

Te prita,te prita,
deri sa u rita,
por ende do te pres,
i dashur deri sa te vdes.

Por ti mua me tradhtove,
e shum shpejt me harrove,
e tjeter Vajz,
tash dashurove.

Por Zemra jeme ende ty don,
dhe tjeter nuk mund te dashuron,
se ne Zemer ti mua me ke mbet,
dhe do te me mbesish i dashur per jet!

Por edhe kurr te vdes,
mos qaj ti per mua,
por ri i lumtur dhe i gezuar,
se me Ty ne zemer jeta ime ka mbaruar!

_________________
See I will Always Love the Reds so much We are the team nobody else can touch - Manchester RULE
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.bestgoo.com
Admin
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 3220
Age : 32
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: Re: Tani kur s'te kam "   29/12/2008, 04:20

Prej te gjithve ne kete Bot,
je i vetmi qe m'pelqen dot,
ne Zemren time TY ke hy,
se "TE DUA VETEM TY!"

Nuk e di se a me don ti mua,
se per jet s'kam me t'harrua,
me TY jeten ta perjetoj,
e gjithmon te te dashuroj.

Une nje deshir e kam,
te vij koha une ti me te marr,
te jetojm se bashku,
te lumtur edhe te pandar!

_________________
See I will Always Love the Reds so much We are the team nobody else can touch - Manchester RULE
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.bestgoo.com
Admin
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 3220
Age : 32
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: Vetmia   29/12/2008, 04:20

"Vetmia"

Prej Dites se pare
une ty,qe te kam njohtuar
ne ty,shum u dashurova
dhe kurr s'kam me te harruar.

Por nje Plumb ne Zemer me ra
dhe shum keq e biroj
Zemren time e plagosi
dhe aq keq e shkateroj.

Ti mua kurr nuk me ke kuptuar
qe une ty te kam dashuruar
e ti zemren time e ke helmuar.

Nuk e kam merituar une keto
qe te qaj une per ty
nuk e kam merituar une kete gje
qe te jetoj me lot ne sy.

Nuk e di se pse une ty te tregoj
vajtjet e m'dha te mija
kur ti aspak nuk e kupton
se cka esht Dashuria.

Nuk e di aspak se si jam mashtruar
e me ne fund te mbes me Zemer te thyer
se une ty kurr nuk te kam puthur
e kurr nuk te kam genjyer.

gjithmon do te them se ende te Dua
por nuk e di ,ti a e ke kuptuar
se ti mua me ke tradhetuar
e dashuria jone tash ka mbaruar.

Ti perseri do ta gjejsh
nje qetesi shpirterore
por une ty gjithmon do te dua
edhe pse ti me tradhtove.

_________________
See I will Always Love the Reds so much We are the team nobody else can touch - Manchester RULE
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.bestgoo.com
Admin
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 3220
Age : 32
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: Re: Tani kur s'te kam "   29/12/2008, 04:21

Zemra ime po qane,
dhe shum po vajton,
se ti e ke plagos,
e tash nuk e sheron.

Ti me the se TE DUA,
por aq shpejt me ke harrua,
pse i dashur keshtu vepron,
dhe mua Zemren ma helmon.

Me fal qe ti them keto fjal,
me fal qe te dashuroj ty mor djal,
me fal qe Zemra ime ty te don,
me fal qe zemra ime ty kurr s'te harron.

_________________
See I will Always Love the Reds so much We are the team nobody else can touch - Manchester RULE
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.bestgoo.com
Admin
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 3220
Age : 32
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: Re: Tani kur s'te kam "   29/12/2008, 04:21

Prej dites se pare mor Djal,
une kurr te kam taku,
me hyre ne zemer mor Djal,
dhe te kam dashuru.

Fjalet e tua mor Djal,
ne zemer me qendrojn,
simpatija jote mor Djal,
Zemren ma pervelon.

Dite dhe Nate per ti mor Djal,
mendoj dhe endroj,
Takimet e para mor Djal,
kurr s'do ti harroj.

dola ne Bafce me shetit,
dhe u ula me pishu,
kurr me kujtohen ato Dite,
ja filloj me vajtu.

_________________
See I will Always Love the Reds so much We are the team nobody else can touch - Manchester RULE
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.bestgoo.com
Admin
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 3220
Age : 32
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: Shko   29/12/2008, 04:21

Shko e mos shiqo mbas,
largohu nga une Ty te thash,
se une shum kam gabua,
qe te kam then "Ty te Dua!"

Kam gabuar qe per Ty kam menduar,
kam gabuar qe ne Ty jam dashurar,
por edhe pa Ty mundem me jetuar,
se dashurine time Ti nuk e ke merituar!

Jam me mir qe jam nga Ti e lire,
po te them Ty Lamtumire,
shko dhe ri atje tash ku je,
dhe te lutem kurr mos u kthe!

_________________
See I will Always Love the Reds so much We are the team nobody else can touch - Manchester RULE
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.bestgoo.com
Admin
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 3220
Age : 32
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: Re: Tani kur s'te kam "   29/12/2008, 04:21

"DASHURIA "

Dashuri e shkrete ,
ti nuk je e vertet ,
se shum femra shqiptare,
per Ty kan humb jete!

Ti gjithcka je por jo Dashuri,
i len femrat shqiptare ne vetmi,
jeten femrave va u sgkatron,
Ty per jet e per gjithmon!

Dashuri te vertet nuk ka ne Bote,
ndegjoni keto fjal qe ju them dot,
dashuri e vertet Ty ta humb jeten ,
si Romeo per gjulijeten!!!

_________________
See I will Always Love the Reds so much We are the team nobody else can touch - Manchester RULE
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.bestgoo.com
Admin
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 3220
Age : 32
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: Re: Tani kur s'te kam "   29/12/2008, 04:22

Dashuria !!!

Zemra digjet si zjar per ty,
po digjet dhe pervelohet,
se pa ty i Dashur
mua nuk me jetohet !!!
Per ate po deshiroj,
te behem reze Dielli,
qe ty te te ngroh,
te mehem drite Hene,
qe ty me sy te te shoh!!!
Te behem lote i yte,
te rrjedh nga syte e tua,
e te them i Dashur,
mos qaj se une ty ,
per gjithmon "Ty te DUA"
Sa Yje ka ne Qell,
e sa reze ka Dielli,
po sa Pyje ka Mali,
aq shum per ty,
mua me marr malli!!!

_________________
See I will Always Love the Reds so much We are the team nobody else can touch - Manchester RULE
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.bestgoo.com
Admin
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 3220
Age : 32
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: Re: Tani kur s'te kam "   29/12/2008, 04:22

"Mendoja "

Une mendoja se me Ty eshte me mire,
por jo,jeta me ty ishte me veshtire,
se kete qe e them eshte e verteta,
se me Ty mu ka shkatru jeta.
Ne fillim ishim me te lumtur ne kete Bote,
mendoja se Dashuria jone nuk shymet dote,
por erdhi koha qe te mbes vete dhe e lire,
se ti tjeter dashurove e mua me the Lamtumire.
Tash po ri dhe mendoja se cka kam gabu une,
por i vetmi gabim eshte qe te kam thene:"Te Dua shume",
e me ne fund i them vetes se fare nuk kam gabuar,
por ti je qe me ke genjyer e tjeter ke Dashuruar.

_________________
See I will Always Love the Reds so much We are the team nobody else can touch - Manchester RULE
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.bestgoo.com
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Tani kur s'te kam "   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Tani kur s'te kam "
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 3Shko tek faqja : 1, 2, 3  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Arti dhe Kultura :: Poezia :: Poezi Dashurie-
Kėrce tek: