Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Poezi Dashurije nga ProfessionaL

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4
AutoriMesazh
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Ende E Ndjej Pranin Tende   29/12/2008, 03:56

Ndjehem quditshem...
Me duket se qdo dite te jetes sime e kam kaluar me ty.
Kam ndjenjen se te kam prane,kam ndjenjen se ti ende po me mbron pertej asaj
largesie te pafund.
Une ende po jetoj me ty,por nuk e di a po jeton edhe ti me mua....
As drita e diellit nuk mi ka verbuar syte sa mi ka verbuar shkelqimi i syve
te tu.
Ah!!!!
Sa me mungon ai shkelqim.
Me mungon aq sa me mungon ti.
Nese dashuria eshte kaq e qmueshme pse Zoti e nderpreu ate.
Me mungon zeri yt engjellor
Kam shum nostalgji per aromen e lekures tande,me shume se qdo gje me mungon
ajo
Sot ndihem quditshem,sepse kam gabuar shume here me ty.
Te kam bere te ndihesh keq,e per qudi asnjehere nuk jam penduar me shume se
sot,dhe sot me shume se kurre po ndjej nostalgji per Ty......
Te humba per gjithmone por ende e ndjej pranin tende tek une.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Dashuria e sinqertė   29/12/2008, 03:57

Tė dashurosh vetėm pėr tė dashuruar ėshtė mėkat
Dashuro vetėm kurrė ndjehesh e dashuruar.

Tė dhurosh puthje ėshtė kėnaqėsi
dhuro vetėm nėse tė dhuron dikush ty.

Tė qash ėshtė dhimbje dashurije
qaj vetėm nėse dikush loton edhe pėr ty.

Tė hapėsh derėn e zemrės ėshtė bukuri
hape vetėm nėse edhe ajo e hap pėr ty.

Tė simpatizosh dikė ėshtė pasuri
simpatizo vetėm nėse tė simpatizon edhe ajo ty.

Tė ėndrosh pėr dikė ėshtė fantazi
fantazo vetėm nėse edhe ajo tė imagjinon ty.

Tė zhytėsh nė mendime ėshtė qetėsi
mendo nėse edhe ajo mendon pėr ty.

Tė verbohesh nė sy ėshtė dhimbje !!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Ditelindja Jote!   29/12/2008, 03:57

Sod ... zemėr nėse ki harru o ditė me rėndėsi pėr t y
Sod .... shpresoj qe edhe buzeqeshja ka me tu kthy
Sod zemra jem ti i mbush... xx.. vjet,te lumtura edhe 100 tjera ti uroj
ti ishe dielli jem e tash as vet nuk po mund ta besoj
se ne ditelindjen tonde unė do tė mungojj
kam mendu se kam me vdek me ty e kurrė se kam imagjinue
se me shishe te alkoolit ditelindjen tonde kam me festue
zemėr ku je sot atė bjen ndėrmend pėr muu
a thua te kujtohen ditelindjet tjera qe bashke i kem festue
zemėr Sod ne krejte ato dhurata ,veē dhurata ime mungon
veē dije se kjo zemera jem gjithmonė do tė dashuronn
nuk diēka me bo se nuk mundem me kone me tyy
te paktėn pėr kėtė ditelindje buzeqeshjen me ta kthyy
zemėr mos harro edhe pse nuk jom Sod me trup aty me tyyy
dije se kjo zemėr e imja sod rrah veē pėr tyyy

Sod krejte shoket e shoqet tua jon aty pranė teje
e mu po mė vjen me ja jep vetes njė plumb kreje
e mallkoj ēdo gjė edhe pse nuk po muj me e besu
se Sod unė nuk kam me kone me ty ditelindjen me ta urue
Sod zemėr vendin tem do ta ze dikush tjetėr
e pėr ty ndoshta kam me mbet veē kujtim i vjeterr
por dije se bota sillet zemra jem , e vėrteta dhem
por pėr ty g jithe ka me pase vend ne zemren tem
xx... vjet loqka jem sod ti i bonn,edhe pse ky kapitull nuk u kryy
kujtohu najhere se kjo zemėr e imja ka rrah veē pėr tyy
kujtom zemėr ne rrugete jetės sate ,mendo najhere edhe pėr mu
se kėshtu fati e paska shkru qe unė pa ty me vazhdu me jetu
sod loqka jem po ta thom tash me plot bindje
nuk kam me kone me ty me te thonė URIME DITELINDJEN
po ēfarė ti besh sod loqka jem kam me u pi me u bo rrote
po krejte ikisha dhone me cageru mety kėtė GOTE

pėr festen tėnde do t'jesh i rrethuar nga njerėz shum
ndėrsa un do kem vetėm lotet qe me rrjedhin si lum
ditelindje plot kalun e gjithmonė kam qenė aty
pranė teje kam ndejt ditelindjet me i festy te dy
vetmia mė ka shky e shok mė ka mbetur vetėm alkoli
po nuk u rikthyem bashke i dashur mua me pret arkivoli
se pas ty nuk arrij ti jap dot kuptim fjalės jetė
te kam dashur dhe akoma te dua dhe kjo ėshtė e vėrtetė
nuk mund te rri e qete kur e di fundin e historisė
kurr s'do jem e gėzuar pėrderisa jam larg dashurisė
i kam dhėnė shkelm shpise ēdo gjė e kam abandonuar
se duroja dot dhimbjen prandaj alkolin e kam filluar
shpesh here jam menduar, a ishte fati kaq i keq pėr mua
ti i e un duke qare, kte jetė nuk mund ta dua
rikujtoj te kaluaren se ato ēaste s'mund ti harroj kurr
edhe pse larg te uroj ditelindjen me gjith shpirt si dikur
zemėr 100 vjet plot lumturi te dėshiroj

edhe pse vet 100 vjet merzi do ti kaloj
zemėr ēdo vit qe do ta kaloj pėr tyy
ēdo ditelindje tonden do tė me u kthyy


Sod ...... mos harro ta besh njė dėshirė
lutu edhe ti pėr njė te ardhme me te mirė
te dua pa masė dhe shum nuk kerkoj
dua vetėm ditelindjen tėnde me ty ta festoj
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Ditelindja Jote!   29/12/2008, 03:58

Sod ... zemėr nėse ki harru o ditė me rėndėsi pėr t y
Sod .... shpresoj qe edhe buzeqeshja ka me tu kthy
Sod zemra jem ti i mbush... xx.. vjet,te lumtura edhe 100 tjera ti uroj
ti ishe dielli jem e tash as vet nuk po mund ta besoj
se ne ditelindjen tonde unė do tė mungojj
kam mendu se kam me vdek me ty e kurrė se kam imagjinue
se me shishe te alkoolit ditelindjen tonde kam me festue
zemėr ku je sot atė bjen ndėrmend pėr muu
a thua te kujtohen ditelindjet tjera qe bashke i kem festue
zemėr Sod ne krejte ato dhurata ,veē dhurata ime mungon
veē dije se kjo zemera jem gjithmonė do tė dashuronn
nuk diēka me bo se nuk mundem me kone me tyy
te paktėn pėr kėtė ditelindje buzeqeshjen me ta kthyy
zemėr mos harro edhe pse nuk jom Sod me trup aty me tyyy
dije se kjo zemėr e imja sod rrah veē pėr tyyy

Sod krejte shoket e shoqet tua jon aty pranė teje
e mu po mė vjen me ja jep vetes njė plumb kreje
e mallkoj ēdo gjė edhe pse nuk po muj me e besu
se Sod unė nuk kam me kone me ty ditelindjen me ta urue
Sod zemėr vendin tem do ta ze dikush tjetėr
e pėr ty ndoshta kam me mbet veē kujtim i vjeterr
por dije se bota sillet zemra jem , e vėrteta dhem
por pėr ty g jithe ka me pase vend ne zemren tem
xx... vjet loqka jem sod ti i bonn,edhe pse ky kapitull nuk u kryy
kujtohu najhere se kjo zemėr e imja ka rrah veē pėr tyy
kujtom zemėr ne rrugete jetės sate ,mendo najhere edhe pėr mu
se kėshtu fati e paska shkru qe unė pa ty me vazhdu me jetu
sod loqka jem po ta thom tash me plot bindje
nuk kam me kone me ty me te thonė URIME DITELINDJEN
po ēfarė ti besh sod loqka jem kam me u pi me u bo rrote
po krejte ikisha dhone me cageru mety kėtė GOTE

pėr festen tėnde do t'jesh i rrethuar nga njerėz shum
ndėrsa un do kem vetėm lotet qe me rrjedhin si lum
ditelindje plot kalun e gjithmonė kam qenė aty
pranė teje kam ndejt ditelindjet me i festy te dy
vetmia mė ka shky e shok mė ka mbetur vetėm alkoli
po nuk u rikthyem bashke i dashur mua me pret arkivoli
se pas ty nuk arrij ti jap dot kuptim fjalės jetė
te kam dashur dhe akoma te dua dhe kjo ėshtė e vėrtetė
nuk mund te rri e qete kur e di fundin e historisė
kurr s'do jem e gėzuar pėrderisa jam larg dashurisė
i kam dhėnė shkelm shpise ēdo gjė e kam abandonuar
se duroja dot dhimbjen prandaj alkolin e kam filluar
shpesh here jam menduar, a ishte fati kaq i keq pėr mua
ti i e un duke qare, kte jetė nuk mund ta dua
rikujtoj te kaluaren se ato ēaste s'mund ti harroj kurr
edhe pse larg te uroj ditelindjen me gjith shpirt si dikur
zemėr 100 vjet plot lumturi te dėshiroj

edhe pse vet 100 vjet merzi do ti kaloj
zemėr ēdo vit qe do ta kaloj pėr tyy
ēdo ditelindje tonden do tė me u kthyy


Sod ...... mos harro ta besh njė dėshirė
lutu edhe ti pėr njė te ardhme me te mirė
te dua pa masė dhe shum nuk kerkoj
dua vetėm ditelindjen tėnde me ty ta festoj
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
Bukuroshja
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 309
Age : 35
Location : München
Registration date : 20/01/2009

MesazhTitulli: Re: Poezi Dashurije nga ProfessionaL   23/1/2009, 11:30


*****SEGZISTOJ PER TY*****
u thane gjethet e shtatorit e rane para meje
perse valle un qe te desha tani jetoj larg teje
i kujtoj puthjet e tua qe ti mua mi dhurove
po perse valle nuk ma the shkakun qe larg meje shkove
pa ty e vetme po lotoj edhe pse te dua shum
lotet spo mundem ti ndaloj .
ta ndjej mungesen tende edhe ne gjum
edhe boten te ma falesh loti im prap do te pikoj
kur e din qe ne zemren tende une tani me
*****SEGZISTOJ*****
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Poezi Dashurije nga ProfessionaL   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Poezi Dashurije nga ProfessionaL
Mbrapsht nė krye 
Faqja 4 e 4Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Arti dhe Kultura :: Poezia :: Poezi Dashurie-
Kėrce tek: