Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Poezi Dashurije nga ProfessionaL

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AutoriMesazh
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Dashurije nga ProfessionaL   29/12/2008, 03:09

ne rend tė par i besova Zotit
ne rend tė dyt tė besova ty.
se mendova se po me ndjek rruga e lotit,
se mendova se zemra keshtu ka me u thy.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Dashurije nga ProfessionaL   29/12/2008, 03:11

Nėse ditėve tė ardhshme,
kėndej dukem rrallė,
ta dish se mė mungon,
dhe nė shpirt ndjej shumė mallė….

Nėse shkruaj pak,
dhe
rrallė kėtej kaloj,
prapė jam ajo e djeshmja,
dhe tė dua njėsoj….

Nėse kur je kėtej,
e tė mungon fjala ime,
mos mendo se s`tė
dua,
kujto zemrėn time!……

E nėse gjatė s'dukem,
ndoshta me
javė e muaj,
tė lutem kujtom,
mos harro mė shkruaj!….
Nėse....

Nėse
shumė ke mallė,
dhe pėr mua mendon,
tė lutem mos vuaj,
me thirrė nė
telefon.....

Dhe nėse tė vuan shpirti
e pėr mua ndjen mallė,
kudo nė botė po tė jeshė,
mė thirrė, kam me tė ardhė.....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Dashurije nga ProfessionaL   29/12/2008, 03:12

Nese kam pak fryme tė fali ty o shpirt
nese kam pak gjak pije ti o zemer
nese kam njė lot fshije ti o engjell
nese kam njė jete jetoe ti pėr mua...
merre gjithcka timen vec lerme tė tė dua
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Dashurije nga ProfessionaL   29/12/2008, 03:12

nese sheh njė yll qe bie nga qielli
jane lotet e henes qe bien pėr diellin
nese me sheh mua me lot ne sy
jane lotet e mallit qe bien pėr ty
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Dashurije nga ProfessionaL   29/12/2008, 03:12

a thua kush te tha sod urime ditelindjen...
a thua kush te tha i festosh edhe 100...
a thua kush shum fat te uroj...
a thua kush e zuri vendin tim...
a thua kush te perqafoj dhe ditelindjen ta uroj...
a thua kush ti puthi buzet e zjarrta sod...
a thua kush te uroj shum lumturi...
a thua ty te ra ndermend per mua kur te thoja ket ditelindje bashk do ta festojm...
a kjo dhurat qe ty deshta ta dhuroj mua jeten ma shkurtoj....
a syt e mi sod veq ty te kujtojn se ditelindjen nuk mund ta urojn...
a buzet e mija veq ty te kerkojn ket ditelindje ta urojn....
a zemra ime sod u shkrumu se ditelindjen nuk ta ka uru...
a si mund mos te jemi bashk kur ket e enderruam por qenka shkru keshtu per ne te dy...
a dikush ket enderr na e prishi...
a sikur te isha e fshehur sod te shija ty sa i lumtur je a po me kujton mua....
a dikur te kisha premtu se ditelindjen kom me ta uru....
veq nje falje te kerkoj se ditelindjen nga afer nuk munda ta uroj veq me zemer te kujtoj...
dhe shum ditelindje te uroj.....dhe shum per ty une sod po lotoje......

sa koh ket dit e prita....
ket dhurat ta dhuroj por ky fat me mashtroj...
sa her ket dit e enderrova qe ty ditelindjen ta uroj dhe ata syt e bukur ti shikoj....
sa her ket dit e enderrova qe ditelindjen ta uroj e buzet e embla ti shijoj....
sa her ket dit enderrova qe te jem pran teje per ditelindjen tane....
sa her ket dit enderrova por me shum lot e lotova qe ty ditelindjen nuk ta urova....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Dashurije nga ProfessionaL   29/12/2008, 03:12

Edhe sonte i dashur ne Ditėlindejn tende festojm tė ndarė !!!

Qėndroj si stuhi para njerzve tė gėzuar,i shikoj dhe buzėqeshi deri
sa nė zemėr kam njė pikėllim.Edhe disa minuta dhe tek ti do tė ndahet
festohet ditelindja jote ,edhe disa minuta edhe ti e
feston diku nė mesin e njerzve tė gėzuar.Si kur se tė kam para syve
,si kur se tė shikoj me shikim tė ngrohtė dhe ēoj gotėn duke ta
uruar ditelindjen tė gjithė te dashurit tuaj ,ahh sa veshtire per mua sonte ,
si kur se ndoshta mė lehtė do tė ishte nese kėto minuta i kalloj ne iluzjone!
Po unė nuk dua tė shikoj dhe ta dijė si jeton bota e gėzuar kur prap
sonte tė ndarė festojmė.Nuk kam dėshir ti shof tė dashuruarit duke u
pėrqafuar kur se edho sonte nuk je nė perqafimin tim.Nuk dua tju
bashkangjitem atyre qė pa kur far dhimbje ose brenge janė me tė
dashurit e vet kur unė ty stė kam pranė!Nuk dua ta shikoj qiellin plot e pėrplot vransi dhe re tė zeza,tė cilat mė kanė mbuluar,nuk dua sepse mė duket nė kėto ēaste se edhe qielli pikon lot diku larg atje tek ti,ashtu si tek unė!
Por qėndroj,qėndroj nė mesin e tyre,nė mesin e tė gėzuarve,tė
dashuruarve,nė mesin e atyre qė festojnė sė bashku,qėndroj dhe pėr
ty mendoj.Edhe sa vite tjer ,edhe sa ditelindje tjera,edhe sa gėzime tjerė
...edhe sa?A gjindet pėrgjigje pėr kėto pyetjet e mija ndokun tjetėr
se unė pėr kėto pėrgjigje nuk kam?A gjėndet spjegim pėr kėto dhimje
dhe definicion i kėsaj dashurije?A ėshtė kjo njė fantazi a po njė
dashuri e ndaluar?Mė ndihmo ,mė udhėzo,mė trego,se vetėm sė bashku
mundemi tė qėndrojmė tė fortė!
Dhe le tė festojnė bota,tė gėzohen tė gjith,tė shkruajn fjalėt e tyre
dashurije nė rėrėn e lagur,tė cakrrojnė gotat,tė pėrqafohen!Diku larg
e di se ti je ,se ne mesin e tyre gjindesh,por ne zemrėn time tė mbajė
dhe prap njėri pa tjetrin Ditėlindjen tende festojmė!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Dashurije nga ProfessionaL   29/12/2008, 03:13

Dhurata e ditelindjes u tha....


Dhuraten qe ta kam ble per Datlindje,
Hala e kam ne Dhomen Time,
Nuk erdhe me Marr tash ktu po Rrin,
Do ta mbaj gjithmon Kujtim,

Me Lule te Bukura e kam Lulise,
E me do Poezia te Dashurise,
Un ato Lule me Lote shum her i kam Vadite,
Sa te Bukura jan ba dhe jan Rrite,

Tash dote vjen edhe Pranvera,
Lulet kan me Lulzu jo Flet e Kuqe por te Zeza,
Tash e Vadtit jo me Lote e Dashuris por te Merzise,
Te shkretat edhe Lulet mu tha ja kan Nise,

Nana me vete Lulet Zi mos i kam Ngjyros,
I tham jo jo por ni Yll asht Fundos,
Tash e di se kot po Shkruje,
Vet Gabova si kam faje Kerkuje
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Dashurije nga ProfessionaL   29/12/2008, 03:13

Bashke kur jemi qedrojm tė lumtur,
sikur ne parajse tė na kene futur.
Une dhe ti, kalojme shumė mirė,
zoti i madhrueshe na plotesof qdo deshire.

Eh, sa e bukur ėshtė jeta,
kur une ate me ty e kaloj,
sa tė bukura jane castet
kur ty zemer une tė perqafoj.

Faleminderit, engjelli im, jetes time
i ke dhene njė kuptim,
e ke mbushur ate plot gjalleri,
eh sa shumė tė dua, as vete s'e di!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Dashurije nga ProfessionaL   29/12/2008, 03:13

Zemra rreh fort sa here qe me qendron prane
Kur ti me largohesh, syri ne heshtje qan
Floket kerkojne te preken nga duart e tua
Buzet kerkojne te levizin, te te thone Te Dua
Kembet kerkojne te ecin, te vijne drejt teje
E gjith qenia ime kerkon nga ti perkedhelje..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Dashurije nga ProfessionaL   29/12/2008, 03:14

Kete poexi qe po tė shkruaj
me lot ne faqe po ta pershkruaj:
sa papritmas tė takova
sa fatkeqe qe qe tė njoha
sa tmerr qe tė dashurova
sa dhimbje zemres i shkaktova
E bindur, e fapat, e rritur, e mallkuar
do tė me shlyesh gjithė mekatet e dhimbjet qe me ke shkaktur~
Cdeshe nga une, cdeshe me zemren time??
qe vetem fytyra jote me ekziston ne kujtime..
Por zoti do tė shikoj , do tė mallkoj perndia,,
pac fat ste them dot-se luajte me ndjenjat e mia..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Dashurije nga ProfessionaL   29/12/2008, 03:14

tė DUA

tė dua! -Pse?
Jete plot endrra pėr mua je...

tė dua! -Sa?
Sa yje qielli ka...

tė dua! -Me c'tė drejte?
E drejta e zemres se sinqerte...

tė dua! -Si?
Gjer ne marrezi...

tė dua! -Ku?
Ne toke ,ne det, ne qiellin blu...

tė dua! -Vertete?
Sa tė kem fryme ne jete...

tė dua! -Forte?
TI BOTA IME ,UNE BOTA JOTE..........
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Dashurije nga ProfessionaL   29/12/2008, 03:14

-Qfar ti bej zemres,qe asgje se qetson
-Arsytimet e tuaa ajo si kupton
-Qfar ti bej mendjes,qe veq tė ti mendon,
-Takimet tona ajo i kujton
-Qfar ti bej shpirtit,qe veq po renkon,
-Sa vuajtje tė pa kufishme zemra si duron
-Qfar ti bej syve,qe vetem me letojn
-S'duan asgje tjeter vetem ty pran tė deshirojn
-Me Dogji malli e kujtimi,e deshpruara prej largimit,
-Po i shiqon vendete e takimit,tani zemren ma djeg
-Kur me kujtohet dora e shtergimit.
-Lotet e kujtimit me vin zvarr,malli pėr ty me ka marr
-Zemra ne dy pjes me esht ndar.
-Qfar ti bej zemres nuk e di,
-Vetem po tė tregoj se keto dit
-Jan tė Zbrazta Pa Ty
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Dashurije nga ProfessionaL   29/12/2008, 03:15

♥*.☆★.•°•.☆♥*.Ndoshta nje dite, ne te ardhmen
.♥*.☆★.•°•.☆♥*.Ti perseri, do te kthehesh
♥*.•.☆★.•°•.☆♥*.Por gjalle, mua te mjeren
♥*.°•.☆★.•°•.☆♥*.S’besoj se do te me gjesh.
•♥*.°•.☆★.•°•.☆♥*.
♥*..•°•.☆★.•°•.☆♥*.Mbi varrin, ku une prehem
♥*.★.•°•.☆★.•°•.☆♥*.Me keqardhje, do te lotosh
♥*..•°•.☆★.•°•.☆♥*.Dhe ikjen tende, prej meje
♥*.•°•.☆★.•°•.☆♥*.Perjete, do ta mallkosh
♥*.°•.☆★.•°•.☆♥*.
♥*.•.☆★.•°•.☆♥*.Ndoshta, shume i permalluar
♥*..☆★.•°•.☆♥*.Portretin tim, do ta kujtosh
♥*.☆★.•°•.☆♥*.Kur mbi pllake, te gdhendur
♥*..☆★.•°•.☆♥*.Emrin tim, do te lexosh
♥*.•.☆★.•°•.☆♥*.
♥*.°•.☆★.•°•.☆♥*.Si kurre, ndonjehere
♥*.•°•.☆★.•°•.☆♥*. Do te ndjehesh, fajtor
♥*..•°•.☆★.•°•.☆♥*.Per zemren time, te mjere
♥*.★.•°•.☆★.•°•.☆♥*.Qe ti vete e copetove
♥*.☆★.•°•.☆♥*.
♥*..☆★.•°•.☆♥*.Ndoshta, per te paren here
♥*.•.☆★.•°•.☆♥*.Mua falje, do te me kerkosh
♥*.°•.☆★.•°•.☆♥*.Por pergjigjen time, nen dhe
♥*.•°•.☆★.•°•.☆♥*.S’do mundesh, ta degjosh.
♥*..•°•.☆★.•°•.☆♥*.
♥*.★.•°•.☆★.•°•.☆♥*.Do te te fal, apo jo
♥*..•°•.☆★.•°•.☆♥*.As vete, nuk e di mire
♥*.•°•.☆★.•°•.☆♥*.Pasi atehere, shpirti im
♥*.°•.☆★.•°•.☆♥*.Do te jete, plotesishte i shkrire.
♥*.•.☆★.•°•.☆♥*.
♥*..☆★.•°•.☆♥*.Ndoshta, do te mbjellesh lule
♥*.☆★.•°•.☆♥*.Mbi dheun e varrit tim
♥*..☆★.•°•.☆♥*.Me qellim qe ato te celin
♥*.•.☆★.•°•.☆♥*.Si kujtim, per dashurine
♥*.°•.☆★.•°•.☆♥*.
♥*.•°•.☆★.•°•.☆ ♥*.Por lulet, do te vyshken
♥*..•°•.☆★.•°•.☆♥*.Dhe pa gjethe, do te ngelin
♥*.☆★.•°•.☆♥*.Edhe me gjak, po ti ujitesh
♥*..☆★.•°•.☆♥*.Ato kurre, nuk do te celin.
♥*.•.☆★.•°•.☆♥*.
♥*.°•.☆★.•°•.☆♥*.Ndoshta naten, do te me presesh
♥*.•°•.☆★.•°•.☆♥*.Ne enderren tende, te trokas
♥*..•°•.☆★.•°•.☆♥*.Por edhe ne qofte se vij
♥*.★.•°•.☆★.•°•.☆♥*.Asnje fjale, nuk do te flas.
♥*..•°•.☆★.•°•.☆♥*.
♥*.°•.☆★.•°•.☆♥*.Me hijen e vdekjes, do te vij
♥*.•.☆★.•°•.☆♥*.Dhe syte mbi ty, do ti zgurdulloj
♥*..☆★.•°•.☆♥*.Frike ne zemer, do te te shtij
♥*.☆★.•°•.☆♥*.Derisa ty, te te tmerroj.
♥*..☆★.•°•.☆♥*.
♥*.•.☆★.•°•.☆♥*.Ndaj, po deshe te jetosh
♥*.°•.☆★.•°•.☆♥*.Ne heshtje i pa shqetesime
♥*.•°•.☆★.•°•.☆ ♥*.Ben mire qe te harrosh
♥*..•°•.☆★.•°•.☆♥*.Mua dhe dashurine time.
♥*.★.•°•.☆★.•°•.♥*.
♥*.☆★.•°•.☆♥*.Ndoshta, vetem atehere
♥*..☆★.•°•.☆I ♥*.qete, do te jetosh
♥*.•.☆★.•°•.☆♥*.Dhe shpirtin tim, nen dhe
♥*.°•.☆★.•°•.☆♥*.Ndoshta, nuk do ta trazosh!!!...
♥*.★.•°•.☆★.•°•.♥*.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Dashurije nga ProfessionaL   29/12/2008, 03:16

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&& &&&&&&&&&&&&&

&&888888&&........................................ .....................Me kete qels ne zemer
&&’...........`"8&,............................... ............................Te kam mbylle me dry
8..,aaa,........"$888a.....,aaaa,......,aaa,...,aa ,...................Qelsin po e humbi ne deti
8..8’..`8..............."8baaad""""$aaa$""""$$$""8 $...............Ti po mbetesh ketu
8..8....8 8888..............""""........""""........""...... .8$...........*******************
8..8,..,8........,aaaaaaaaaaaaaaaaaaa$$$$$$88$.... ...:::......Qelsi me eshte tretur
8...`"""’.......,&8""............................. .................................Por ti ne zemer time
§§,.........,a&8"................................. ................................Per gjithmone ke mbetur
."&888888&"....................................... ...........................Deri ne vdekje nuk ke per tu hekur

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&& &&&&&&&&&&&&&
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Dashurije nga ProfessionaL   29/12/2008, 03:16

..._......._......_......._....Nga Kjo E Mallkuar .._......._......._......._.....
..._...|..____________________, ,
....../ `---___________----_____|] = = = “““““““Plumbin E Pranoj
...../_==o;;;;;;;;_______.:/“““““““““““““““Por Tė Ndahem Prej Teje
.....), ---.(_(__) /““““““““““““““““““““““Kurr Nuk E Mendoj !
....// (..) ), ----"““““““““““““““““““““““““““““
...//___//““““““““““““““““““““““““““““Prandaj Te Lutem Kthehu
..//___// ““““““““““““““““““““““““““““Nga Kjo E Mallkuar Me Shpeto
.//___// ““““““““““““““““““““““““Se Kjo Zemer Vetem Ty Po Te Dashuron
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Dashurije nga ProfessionaL   29/12/2008, 03:33

Zemra e perveluar

Nje zemer u tha
edhe pse me lot u la
u dogj nga deshprimi
u shkri nga vajtimi.

U be zemer e djegur
per dashurine e tretur
nuk ka me aspak shpres
vetem se te vdes.

Vullkani kaloi mbi te
e dogji si rrufe
nuk e shuajti as loti
edhe pse vajtoj se koti.

Zemren ashtu te djegur
e mbaj ashtu si ka mbetur
mondohem te sheroi
por kot veten e mundoi.

Le te mbetet si zemer muze
cdo kush ta vizitoj ate
le ti shoh kujtimet
le te bindet per mundimet
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Zemra e thyer!   29/12/2008, 03:34

Edhe njeher Zemra po me thehet
Edhe njeher shpirti po me lendohet,
Vuajtjet e dikurshme prap po me kthehen
Plaga e vjeter serish po me trazohet,

Me fal qe jeten me nuk e dua,
Me fal qe vdekjen tani e kerkoj,
Me vjen shum keq qe kshtu qenka shkruar,
Por veq e vdekur mundem T“harroj,

Ne rend te par i besova zotit,
Ne rendin e dyt te besova shum ty...
Se mendova se po me ndjek rruga e Lotit,
Se mendova se zemra keshtu ka me mu thy.!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Dashurije nga ProfessionaL   29/12/2008, 03:34

Ne varferi me besim duhet te durosh
E moralin mos ta leshosh
Se veq zemra ty te thehet
E morali me kurr s te kthehet

Kot mundojesh e asgje s'arrin
Ashtu si jon shkruar gjerat do te vin
Kujto gjdoher Zotin dhe frigoju vetem ati
Pasuria dhe varferia vin vetem prej tij

Jeta esht e mir kur me besim e kalon
Ne mengjes dhe mbremje Zotin kur kujton
Kur me frik dhe respekt e madherron ket jet
Gzim dhe qetsi do gjesh ktu dhe ne tjetren jete!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Dashurije nga ProfessionaL   29/12/2008, 03:35

Jetėn pėr ty do ta jap, vetėm ty tė dashuroj.!!
Zemrėn time do ta jap,dhe askush nuk mund tė mė ndalė..
PSE??? Pse qdo nate une tė kujtoj..?
Pse qdo nate une tė ėndroj..?
Pse qdo nate, une qaj pėr ty
Emrin tėnd qdo nate e pėrmendi.
Qka ti ksaj zemrės se shkrejtė, qė smė la tė jotoj rehat nė ket Jete
Kur shof dikand nė rruge, mendoj se ti je dhe vrapoj qe te te ndali..!
Pse ndodhi ajo vajzė tė jet ne zemrėn time, kur do tė mė hiqen mua keto Kujtime..??
Qka po ndodh o zot, qka po ndodh me mua ..
Hiq spo e di,pse aq shum e dua..!!
Kur do tė jet mjaft, pėr tė mos kujtoj, se gjysmėn e jetės ajo ma ka
ngrėne..
Nuk e dija se do tė ndodh kjo punė,por pse mu shtua edhe njė mėrzi..??
Se pėr ty moj Dashuri e shkretė,edhe natėn nuk po muj me fjetė..
Nese ma thuash fjalėn **TE DUA** ather mundesh me mė qetsuar.
U dashurova sa shume une ne Ty, smundje keqe paska qen edhe kjo dashuri..
Nuk besoj se mund tė jetoj pa ty.!
Zemra ime gjithmon vajtonė.
Syt e mi gjthmonė lotojn.
Emri yt nė zemėr mė flen, me krah hapur gjithmon tė pret.
Pa ty syri kot lotėn.
Pa ty zemra kot vajton, Dikush tjter Ty te dashuron dhe mua mė haron..!
Ditėt po kalojn, po arrijn nė fund por dashurin qe e patėm, mos mendo se do ta gjejsh dikund!!!
Do tė mundohem me tė harru, por Zemra ime thot JO nuk dua
A thu do tė jem gjall o zot..??
A po do tė mė mbulojė kjo tokė
Pa Ty nuk mund tė rri..!!
Pa Ty jeta mė behet hi.
Pa Ty vorri nuk mė parnon..
Se zemra vetėm Ty tė don..!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Me mungon   29/12/2008, 03:35

Dhembja ne gjoksin tim
me rendon shum per ty
kur malli me buzeqesh,
dhe ne zemer po me rri.

Ka zen vend dhe nuk luan dot
qe me ben syrin me lot!
qe me dridhet buza e that,
shpirti digjet flake-flake.

Shum rend qenka keshtu t'jetosh!
me dhembje, mall, e dashuri
perse zemra nuk gezohet dot,
perse shpirti rrin n'vetmi.

Kur ti lexosh keto rreshta
mendo se jam afer me ty
te tregojn shkronjat e zeza!
sa me mungon mua ti


Edituar pėr herė tė fundit nga ProfessionaL nė 29/12/2008, 03:37, edituar 1 herė gjithsej (Reason for editing : !!!)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Dashuria E Humbur   29/12/2008, 03:36

Sikujt Dielli i Shendrit
Sikujt Lulet i Qelin
Vetem Une Ne Kete Bote
Jetoj Pa Fat
Ajo Femer Me Ka Kerkuar
Ajo Femer Me Ka Rejt
Ne Secilen Ane
Dashurin Ma Ka Vjedhur
Dhe Tjetrit Ja Ka Dhuruar
Secili Don Dike
Renat ia Kap, Dhe i Tregon
Vetem Zemra Ime
Dhimbjet i Duron Dhe Nuk I Tregon
Une Ditet i Kaloj
Ne Vetmi Dhe i Mberzitur
Por Ajo Me Tjetrin
Ditet i Kalon e Gezuar
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Mos ik nga e Vėrteta   29/12/2008, 03:38

Vetės i shton dhimbje tė kota
dėshir pėr njė tė pamundur fantazie
shoqėria nuk tė mjaftoi, e irrituar tė dukej bota
qėndroje nė ndejkje tė njė mėshumtėsie
Iluzioni tė dhuroi humbjen
nė aterimin e vonshėm tė sė vėrtetės
Mos ndalo vazhdo rrugėn e fatit
unė kėmbėt kam ngulur nė vendin qė jam e duhur
kėpucėt taket i thyen pėr t'mos vazhduar
nė pritje tė njė dite pėr tu liruar
Mos ik nga e vėrteta, shih kjartėsin
rrugėn e ke pa pengesė, vetėn e ndalon
errėsira ėsht nisur tė len pas vobektėsin
drita shpirtin ta liron drejt fatit qė kėrkon
Njė ditė do tė agoj pėr ty, e kaluara mbetet vetėm kujtim
njė harresė qė ishte, ringjalljen e flakė e bėn tym.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Nuk qenka lehte   29/12/2008, 03:38

Nuk qenka lehte me qen shum e dashuruar
dhe mos me pas rast te shoh gjdo dite
nga nje dite do te ipsha gjdo gje !
vetem te jem para syve te tu
dhe te perqafoja vetem disa minuta.
Gjdo here e ndjej veten te pa kompletuar
me duket se nje pjes e trupit tim me mungon
kur nuk jam me ty!
e di tani ashtu duhet te jete
vetem nuk me behet prap lehte
Gjdo dite pa ty
vetem e mendoj te kaluaren me ty
qe ma ke dhuruar ne jete
te kaluaren qe me ka mar malli.......shume
Por mos haro se te dua shume
dhe mendoj per ty!
dhe i numroj gjdo minut
deri sa te bashkohemi.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Mos me le!   29/12/2008, 03:38

Mos me le ne pranvere
mos me le te mjere!!!!
mos me le pa lule
mos me le pa ere.
Mos me le te lutem se te dua shume!
mos me le pa shprese,
mos me le pa gjume!!!!!!
ti e di se te dua
dhe vuaj per ty te lutem te lutem!
mos ma dhuro vetmine
ti je per mua shok
ti je per mua gjdo send ti je ai
qe ne zemren time ke,
me te bukurin vend!!!!!!!!!!!!!!!!!
TE dua.


Edituar pėr herė tė fundit nga ProfessionaL nė 29/12/2008, 03:39, edituar 1 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Me Fal   29/12/2008, 03:39

Mė fal zemer se ndoshta mė fjalet e mija tė ledova
Mė fal shpirt se ndoshta nga dashurija tė gjykova
Mė fal e dashur se vec pėr ty une mund tė jetoj
Mė fal ylli im se pa ty unė nuk dua tė egzistoj
Mos harro se vetėm ty tė deshta nė kėtė botė
Mos harro se pėr ty mbrėm su ndalen lot
Mos harro se pa ty cdo gje ėshte e kot
Mos harro se tė dua me shum se dje e sot
Me kujto edhe kur tė thojnė se nuk jam gjall,
Mos harro se as guri skishte plas mė par
Mė thuj njė herė se kot nuk ishte krejt ky vajtim
Mos harro se ti je e vetmja lumturi nė shpirtin tim
Mos lejo qė tė behem e dashuris edhe njė viktim
Mė thuj njė herė,se mė don sa tė dua shpirti im
Mos mendo se edhe nėse Me Ty Nuk nuk jam
Me beso se vetėm ty tė deshta me zemėr tė thare ...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Poezi Dashurije nga ProfessionaL   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Poezi Dashurije nga ProfessionaL
Mbrapsht nė krye 
Faqja 2 e 4Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Arti dhe Kultura :: Poezia :: Poezi Dashurie-
Kėrce tek: