Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Poezi Dashurije nga ProfessionaL

Shko poshtė 
Shko tek faqja : 1, 2, 3, 4  Next
AutoriMesazh
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Poezi Dashurije nga ProfessionaL   29/12/2008, 01:12

Ne litarin e kohes me lidhen ,
Ne flaken e zjarrit me dogjen ,
Ne valet e detit me hodhen ,
Vetem prej teje tė largohem .

Me shikim litarin e kepus ,
Me gurra loti zjarrin e shuaj ,
Shikimi yt detin e ndalone ,
Vetem Dashuria jon gjithmon tė jetone ...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Dashurije nga ProfessionaL   29/12/2008, 01:12

Kesaj nate kur malli me kaploj ,
ne dhomen e erret,rri dhe po mendoj ,
ku shkuan ato vite,qe me deshe mua ?
Perse rri i heshtur,pse s`me tregon mua ?

Kesaj nate,nuk po me ze gjumi ,
dashuria thone,eshte me e rende se plumbi ,
kesaj nate une te kujtoj ty ,
me dhimbje ne zemer,e me lote ne sy .

Ku shkuan agimet qe i pritem bashke ?
Cka do te thote bota,kur une te dal jashte !?
Ku shkuan ato puthje,perqafimet tona ?
Ti me the *TE DUA*,une kurr se harrova !

Tani ne vetmi,kjo nate po kalon ,
perse zemra ime,ti s`po me kujton ?
Sa shpejte me harrove,large ti je larguar ,
mua me le vetem,me le te pikelluar !
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Dashurije nga ProfessionaL   29/12/2008, 01:13

Te dua i thashe diellit ne mengjes,
nje re ma mbuloi.
Te dua i thashe lules ne lendine,
nje ere e marre ma rrezoi.
Te dua i thashe gurit mjekerrthinjur.
U ngrit kokes me qelloi.
Te dua i thashe zogut mbi dege,
hapi krahet fluturoi.
Te dua i thashe lumit sydallgezuar,
u tha s’e di ku shkoi.
Te dua i thashe dhelpres se qiellit,
nje yll ziliqar s’ma leshoi.
Te dua i thashe djalit.
Iku shpatit te endrres s’me degjoi.
E thashe me vehte " C’zhgenjim"
Mbeta veq me lotin tim.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Dashurije nga ProfessionaL   29/12/2008, 01:13

Keshtjelle Dashurie kam ngritur per ty
deri ne qielle ku nuk sheh drita ne sy
e kam rrethuar me gjemba dhe roje
Keshtjell Dashurie qe s`kane pare keto troje.

E kam ndertuar me muaj me vite
nuk e rrezove nuk e godite
e kam ndertuar me endrra e me kenge
do e mbroj pellembe per pellembe.

Nuk e prishen ererat me shi
as akulli as bora asnje stuhi
e kam bekuar si vleren e shenjte
e kam ruajtur si arine e shtrenjte.

Une drita e henes udhen ndricoj
une dielli i dites vesen largoj
ne ankthe kujtoj ditet e rinise
nuk rrezohet Keshtjella e Dashurise.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Dashurije nga ProfessionaL   29/12/2008, 01:14

Pse me duket se jam nje kunder te gjitheve
Nje kunder gjithe botes ..
Pse atehere kur filloj te jem e lumtur
gjithcka permbyset ..
Pse ate person qe filloj te dua me gjith shpirt
do te duhet ti them mirupafshim , edhe kur nuk dua ..
Pse nuk kam me asnje shprese ..
Pse gjithcka po me duket e kot ..
Pse cdo gje e bukur e ka dhe nje mbarim ..
Pse kur zemra fillon te te kerkoj , nuk te ka prane ...
Pse trishtimi eshte krijuar ..
Pse nuk kam deshire te ndodhem me njerzit qe sot takoj ..
Pse ato qe persona qe une dua, nuk ndodhen ketu ...
Pse ndodh keshtu ..
.. me thuaj pse ndodh keshtu ...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Dashurije nga ProfessionaL   29/12/2008, 01:14

Mbrem ne Dhomen time ndeza njė Qiri
dhe fillova tė qaj pse tė humba Ty,
me driten e Qiriut e shkrova njė Keng
dhe ne vargjet e saj shkrova emrin Tend
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Dashurije nga ProfessionaL   29/12/2008, 01:15

Tradhtia dhe Urrejtja jan mekat,
mashtrimi dhe genjeshtra s'tė sjellin fat.
E kaluara dhe e tashmja jan Miq tė jetes...
ndarja pa fjale eshte shkelja e Beses
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Dashurije nga ProfessionaL   29/12/2008, 01:16

ne rend tė par i besova Zotit
ne rend tė dyt tė besova ty.
se mendova se po me ndjek rruga e lotit,
se mendova se zemra keshtu ka me u thy.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Dashurije nga ProfessionaL   29/12/2008, 01:16

Rrenje dashurije!

Dashurija ime kishte rrenje
Thell atje nen toke
Edhe pse u mundova ta qrrenjosi
Nuk ja dola dot!

E keputa me tere fuqin
Prap doli mbi siperfaqe
Ishte e thell dashurija jon
Nuk ishte vetem per sy e faqe

Edhe toka te behet qiell
Edhe qielli te behet toke
S’mund te qrrenjoset kjo dashuri
Gjersa te jetoj ne kete bote

Do doja te jesh Lisi
E une era qe te lekund
Gjethet do peshperitshin
Te dashta shpirt pa fund

Sa shum e dashte jeten
Sa shum me dashte mua
Si ndodhi te me ikesh
Kete spo mundem me kuptua
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Dashurije nga ProfessionaL   29/12/2008, 01:17

KUSH MALLKOI FATIN TIM?!

Kush e mallkoi fatin tim?
qe me la vete si nje jetim
dhimbjet ne zemer ti mbaj perjete
fatin kurr mos me e gjete!!!

kush mallkoi enderrat e mia
qe te shuhet dashuria?!
dhe te ndjej ate qe se kam ndier
por prap te mbes me zemer te thyer

kush mi varrosi shpresat e jetes?!
e fatin tim ja solli vetes!
duke menduar se triumfon
nese nje zemer te paster lendon

nese ekziston nje zot
te gjeje zgjidhjen qe se gjej dot
te gjej fajtorin dhe ta ndeshkoj
qe kjo bote kete ta kuptoj...

kush mallkoi fatin tim?
qofte mallkuar per qindra mote
sepse me la mbyllur te jetoj
e vetmuar ne mes te ksaj bote

lotet qe i kam ne sy
e qe po me rrjedhin per ty
askush me duket spo i kupton
se dhimbja ne zemer ende vazhdon!!!


nese nje dite qendiset
nje kurore me lule gjaku
le te kuptojne gjith bota
se tradhtarit i kthehet haku...

asgje qe ke bere ne ket bote
qofte mallkim edhe me fjale
nese gjith ta falin kete
vetem zoti kurr s’ta fale...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Dashurije nga ProfessionaL   29/12/2008, 01:18

Pėr ty O i Dashur Jetės i dhash Fund

[♥]..Sot tė gjithė janė mbledhur
-[♥]..Por nuk ėshtė ditė gėzimi
--[♥]..T’gjithė janė tė pėrlotur
---[♥].. Pėr t’mė quar tek Varri..
----[♥]..
-----[♥]..Sikur t’kisha mundesin
------[♥]..Edhe t’ju tregoja
------[♥]..Se pa tė Dashurin Tim
------[♥]..Nuk munda tė jetoja.
-----[♥]..
----[♥]..Mjaft mė o Babi
---[♥]..Mos ma laj trupin me lot
--[♥]..Me dėshir time vendosa
-[♥]..T’ja jap fundin jetės sė kot.
[♥]..
[♥]..Me njė cop letėr ta sqarova
[♥]..Dhe njė Amanet Babi ta kėrkova
-[♥]..tė Dashurin tim ju tė e lajmron
--[♥]..Dhe pėr vdekjėn time tė i tregoni.
---[♥]..
----[♥]..Ju lutem Babi atė mos mallkoni
-----[♥]..Nuk ėshtė ai qė jetėn time morri
------[♥]..Isha vet fajtore, dhe Zotin e luta
------[♥]..Vdekjėn ja kerkova, se jetėn sun e ballafaqoja.
------[♥].. [/color
] -----[♥]..Tash dalngadal mė mbuloni me dheh tė zi
----[♥]..Dhe e di se mė kthim mbrapa s’ka me gjet
---[♥]..O Babi im tė lutem mos mė qaj
--[♥]..Se nė tjetrėn botė lumturin do ta gjaj.
-[♥]..
[♥]..Dheu e shtrengon fort trupin tim
[♥]..Dhe ja fali kėtė pikėllim
[♥]..Zemra ime nuk mund mė tė rrah
-[♥]..Dhe ndjehem mė mirė sepse dhimbje mė s’ka
--[♥]..
---[♥]..O Babi tė lutme falma kėtė gabim
----[♥]..por vetvrasja ma dha Lirinė
-----[♥]..Ajo ishte gjėja qė frymėn ma ndali
------[♥]..Sepse Jeta vetėm pikėllim mė fali.
------[♥]..
------[♥]..Kam arritur nė kėtė vend me lule
-----[♥]..Dhe gjithmonė do ta pres tė Dashurin Tim.
----[♥]..Ai do tė martohet dhe do ta harron emrin tim
---[♥]..Mirepo unė do ta pres qė ta takoj nė qiellin tim.
--[♥]..
-[♥]..Atėher do t’i them: " Pėr ty O i Dashur Jetės i dhash Fund ''
[♥]..Isha shumė e re dhe tė doja shumė
[♥]..Nuk pendohem aspak qė kėtė jetė pėr ty e dhurova
[♥]..Sepse shumė tė kėrkova dhe mė nė fund ne parajsė tė takova"
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Dashurije nga ProfessionaL   29/12/2008, 01:19

mendoje njehere lotin tim
se nuk ėshtė njė uje i thjeshte
ai pikon nga mesi i zemres
sepse vertete tė kam deshte
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Dashurije nga ProfessionaL   29/12/2008, 01:20

Kur tė jesh i vetmuar,
mendo ne Zerin tim,
e cila tė ka thene,
"tė Dua " shpirti im!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Dashurije nga ProfessionaL   29/12/2008, 01:20

Tani ėshtė mesnate,
ti s'po kujtohesh pėr mua ,
por une tė dėrgoj njė sms
ku teksti ka vetem fjalen "tė dua"
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Dashurije nga ProfessionaL   29/12/2008, 01:21

Bota le tė flas unė prap do tė dua,
Babi le tė bėrtas prap je shpirt pėr mua,
Mami le tė qaj se un se dėgjoj pėr ty ,
unė asnjė nuk pyes do tė du veq ty.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Dashurije nga ProfessionaL   29/12/2008, 01:21

eja zemer se ende sasht thar loti se pa ty njė shekull asht moti
eja zemer buza e pa puthur se jeten ma bane hi e pluhur
eja zemer syri im nen vetull se njė dit me bahet shekull
eja zemer se sme shkohet ne shkoll smuj pa ty tė jetoj
eja zemer se smuj ma me prit se ti je je yll e drit
eja zemer se ty tė kam tė vetmen shprese
eja zemer se do tė mbesin syt cel edhe kure dot vdes
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Dashurije nga ProfessionaL   29/12/2008, 01:22

__________♥_______________Te dua, a me don,
________♥__________♥______une per ty e jap jeten
______♥__♥_______♥________e ti per mua qmendon?!
____♥_____♥____♥__________dhe me trego sa me don
__♥________♥____♥__♥_____
____________♥____♥_____♥_O Zot i vertet
_____________♥____♥__♥_mos me le te vuaj
______________♥____♥___mos ma largo te dashurin
_______________♥_____te behet i huaj.
________________♥____

___♥♥♥_______Te mendoj ne vete
___♥___♥_____te mendoj me drite
___♥_____♥___ te dua me Zemer
___♥______♥__te dua me shpirt
___♥______♥__
___♥_____♥___Te kam dashur
___♥___♥____dhe shum te dua
___♥♥♥______por te lutem ty
_____________mos mem tradhtua
__♥_____♥___
__♥_____♥___Te dua do te them
__♥_____♥___dhe ashtu do te mbes
__♥_____♥___te dua do te them
__♥_____♥___gjersa une te vdes
__♥_____♥___
__♥_____♥___Oj Dashuri e mallkuar
__♥♥♥♥♥____pse sme le te qet
____________po me ben te vuaj
__♥__________gjithnje ne ket jete
__♥_♥________
__♥__♥_______Asgje me te bukur
__♥____♥_____ska ne kete jete
__♥♥♥♥♥♥____se dashurija e vertet
__♥______♥___asgje me te bukur
__♥_______♥_ska per mua
__♥________♥_sa i dashur kur me thet TE DUA

______________
________♥♥♥♥♥♥__________♥♥♥♥♥♥____Thuaje te lutem,
_________♥♥♥♥♥♥_________♥♥♥♥♥♥♥___qe mua me don
_________♥♥♥♥♥♥_______♥♥♥♥♥♥♥_____Pse kaq shum
_________♥♥♥♥♥♥♥______♥♥♥♥♥♥______ti po me mundon?
_________♥♥♥♥♥♥♥______♥♥♥♥♥♥♥_____
__________♥♥♥♥♥_♥♥♥♥♥_♥♥♥♥♥♥ _____Pse po tallesh
__________♥♥♥♥♥__ ♥♥♥♥__♥♥♥♥♥_____te lutem ti me mua?
__________♥♥♥♥♥___♥♥♥___♥♥♥♥♥____Eshte gabim i dashur
__________♥♥♥♥♥___ ♥♥____♥♥♥♥♥_____athua qe un ty t`dua?
__________♥♥♥♥♥____♥_____♥♥♥♥♥_____
__________♥♥♥♥♥__________♥♥♥♥♥_____Neso po ti me trego!
__________♥♥♥♥♥♥________♥♥♥♥♥♥♥____Thuajem tjeter dashuro.
__________♥♥♥♥♥♥________♥♥♥♥♥♥♥____Dhe besom, se un do shkoj...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Dashurije nga ProfessionaL   29/12/2008, 03:05

_______________________________________________$$$ $$$$$$
____________________________________________$$$$$$ $$$___$$$
________________________________________$$$$$$$$__ ___(&)_$$$$
____________________________________$$$$$$$$$$____ ________$$$$
.._________________________________$$$$$$$$$$$$$$$ ____§§§§_____$
_______________________________$$$$$$$$$$$$$$$$$$§ §§§_§§§_____$
_____________________________$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$ §§§§§_§____$
__________________________$$$$$$$$$$$$$$$$$$_$$$$_ __§§§__§_$
________________________$$$$$$$$$$$$$_$$$$$$$$_$__ ______§
_______________________$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$_$
_____________________$$$$$$$$$_$$$$$$$$$$$$$$$$_$
___________________$$$$$$$$_§$$$$$$$$$§$$$$$$$$_$---Ky bilbil i bukur
_________________$$$$$$$_$$§§§$$$§$$§§$$$$§§$_$$$---shum netė po kėndon
________________$$$$$$_§§§$$§§$$§§§$$§§$$§§$_$$$----dashurin e humbur
_______________$$$$$_$§§§$$$$§§§$$$§§§§§$$_$$$$$----me lot po e vajton
______________$$$$$_§§§§§§$$§§§$$§§§§§§§_$$$$$$-----
_____________$$$$_§§0§§§§|§§§§§§§§§|§§§_$$$$$$$------ky bilbil i bukur
____________$$$_000§§§00§§§§§000§00§_$$$$$$----------me ze qe po qanė
____________$$_0000§§0000§§§00§0§_$$$$$$--------------ndarjen e te dashurit tim
___________$_0000§§00000§0000_$$$$$$$............. .......me lot po e lan
________§§_00000§000§0000_$$$$$$$$...........kėtė bilbil tė gjor
______§_00000§0000000_$$$$$$$$$$...............ska mė kush qe e ngroh
______000§00000§_§§§§$$$$$$$$$$$$$___......plaget e tij ne zemer
___0000§00§_§§§§§§$$$$$$$$__$$$$$$$$§§§§§......... ska kush ja shėron
_000§0_____§§§§§§$$$$$$$_§000_$$$§§§_0000000000000 000000000000
00________§§§§§$$$$$$$_§§00000_$§§§_00000000000000 000000000000
__________§§§§$$$$$$$_§§§_’’______§§§__’’
_________§§§$$$$$$$.................
________§§$$$$$$$$.................vajto bilbil vajto
________$$$$$$$$$.................pėr fatin tend te zi
_______$$$$$$$$$.................se edhe mua mė ngjau
______$$$$$$$$$..................e njejta " Tradhėti "
_____$$$$$$$$$
____$$$$$$$$............Iku ai diku larg
___$$$$$$$$...............me tė veten deshir
__$$$$$$$$..................me harroj mua
_$$$$$$$.................me tha Lamtumirė
$$$$$$$
$$$$$$..............................
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Dashurije nga ProfessionaL   29/12/2008, 03:05

““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““ ““““““““““““““““““““““
“““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““¶¶¶.**E ja I Dashur degjo kete gitare
““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““¶¶¶¶ *.Se keta tinguj ti te therrasin
““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““¶¶¶¶¶*.*Mo s ma thuaj as nje fjale
““““““““““““““““““““““““““““““““““““““¶¶¶¶¶¶.* *.Se vet zemrat tona flasin
“““““““““““““““““““““““““““““““““““““/////.* *. **
“““““““““““““““““““““““““““““““““““/////.* *. **Mos harro zemer te vish diten e veres
“““““““““““““““““““““““““““““““““/////.* *. **............kur djelli ndricon ne dritare
“““““““““““““““““““““““““““““““/////.* *. **une aty do t’ulem ,per ty mendoj
“““““““““““““““““““““““““““““/////.* *. **kengen e mallit kendoj me gitare
““““““““““““““““““¶““““““““/////.* *. **
““““““““““““““““¶¶“““““““/////““““““¶.*.* ..*.Kur te degjosh se jane
“““““““““““““““¶¶¶“““““/////““““““¶¶. *.* *.*.keputur telat e gitare sime
“““““““““““““““¶¶¶¶¶“/////““““¶¶¶¶¶.* .* *. **dije mire o shpirti im
““““““““““““““¶¶¶¶¶/////¶¶¶¶¶¶¶¶¶.* *. *.*se eshte shkeputur jeta ime
“““““““““““““¶¶¶¶/////¶¶¶¶¶¶¶¶¶.* .* *.*
““““““““““¶¶¶¶¶/////¶¶¶¶¶¶¶¶. ..*.*.*.zemren gitare do bej
“““““““¶¶¶¶¶¶/////¶¶¶*¶¶*¶¶.* .* .* *. notat me gjak dote i vizatoj
““““““¶¶¶¶¶¶ttttt¶¶¶¶*¶¶¶¶¶.* *. *.*Me kete kenge une sot dua te tregoj
““““““¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶.* .* *.se ty i dashur kurre s`do ta harroj
““““““““¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶ . * .*. *.
““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““ “““““““““““““““““““““
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Dashurije nga ProfessionaL   29/12/2008, 03:06

Kesaj nate kur malli me kaploj ,
ne dhomen e erret,rri dhe po mendoj ,
ku shkuan ato vite,qe me deshe mua ?
Perse rri i heshtur,pse s`me tregon mua ?

Kesaj nate,nuk po me ze gjumi ,
dashuria thone,eshte me e rende se plumbi ,
kesaj nate une te kujtoj ty ,
me dhimbje ne zemer,e me lote ne sy .

Ku shkuan agimet qe i pritem bashke ?
Cka do te thote bota,kur une te dal jashte !?
Ku shkuan ato puthje,perqafimet tona ?
Ti me the *TE DUA*,une kurr se harrova !

Tani ne vetmi,kjo nate po kalon ,
perse zemra ime,ti s`po me kujton ?
Sa shpejte me harrove,large ti je larguar ,
mua me le vetem,me le te pikelluar !
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Dashurije nga ProfessionaL   29/12/2008, 03:07

Te dua i thashe diellit ne mengjes,
nje re ma mbuloi.
Te dua i thashe lules ne lendine,
nje ere e marre ma rrezoi.
Te dua i thashe gurit mjekerrthinjur.
U ngrit kokes me qelloi.
Te dua i thashe zogut mbi dege,
hapi krahet fluturoi.
Te dua i thashe lumit sydallgezuar,
u tha s’e di ku shkoi.
Te dua i thashe dhelpres se qiellit,
nje yll ziliqar s’ma leshoi.
Te dua i thashe djalit.
Iku shpatit te endrres s’me degjoi.
E thashe me vehte " C’zhgenjim"
Mbeta veq me lotin tim.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Dashurije nga ProfessionaL   29/12/2008, 03:07

Keshtjelle Dashurie kam ngritur per ty
deri ne qielle ku nuk sheh drita ne sy
e kam rrethuar me gjemba dhe roje
Keshtjell Dashurie qe s`kane pare keto troje.

E kam ndertuar me muaj me vite
nuk e rrezove nuk e godite
e kam ndertuar me endrra e me kenge
do e mbroj pellembe per pellembe.

Nuk e prishen ererat me shi
as akulli as bora asnje stuhi
e kam bekuar si vleren e shenjte
e kam ruajtur si arine e shtrenjte.

Une drita e henes udhen ndricoj
une dielli i dites vesen largoj
ne ankthe kujtoj ditet e rinise
nuk rrezohet Keshtjella e Dashurise.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Dashurije nga ProfessionaL   29/12/2008, 03:08

Pse me duket se jam nje kunder te gjitheve
Nje kunder gjithe botes ..
Pse atehere kur filloj te jem e lumtur
gjithcka permbyset ..
Pse ate person qe filloj te dua me gjith shpirt
do te duhet ti them mirupafshim , edhe kur nuk dua ..
Pse nuk kam me asnje shprese ..
Pse gjithcka po me duket e kot ..
Pse cdo gje e bukur e ka dhe nje mbarim ..
Pse kur zemra fillon te te kerkoj , nuk te ka prane ...
Pse trishtimi eshte krijuar ..
Pse nuk kam deshire te ndodhem me njerzit qe sot takoj ..
Pse ato qe persona qe une dua, nuk ndodhen ketu ...
Pse ndodh keshtu ..
.. me thuaj pse ndodh keshtu ...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Dashurije nga ProfessionaL   29/12/2008, 03:08

Mbrem ne Dhomen time ndeza njė Qiri
dhe fillova tė qaj pse tė humba Ty,
me driten e Qiriut e shkrova njė Keng
dhe ne vargjet e saj shkrova emrin Tend
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Dashurije nga ProfessionaL   29/12/2008, 03:08

Tradhtia dhe Urrejtja jan mekat,
mashtrimi dhe genjeshtra s'tė sjellin fat.
E kaluara dhe e tashmja jan Miq tė jetes...
ndarja pa fjale eshte shkelja e Beses
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Poezi Dashurije nga ProfessionaL   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Poezi Dashurije nga ProfessionaL
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 4Shko tek faqja : 1, 2, 3, 4  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Arti dhe Kultura :: Poezia :: Poezi Dashurie-
Kėrce tek: