Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Ferrari ndalon prodhimin, largon punėtorėt?

Shko poshtė 
AutoriMesazh
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 31
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Ferrari ndalon prodhimin, largon punėtorėt?   24/12/2008, 22:46

Edhe pse Ferrari, pėrkundėr krizės financiare, ka paralajmėruar kėtė viti si mė tė mirin deri mė tani, burimet e afėrta me prodhuesin pohojnė se megjithatė nuk ėshtė nė pozitėn mė tė lakmueshme.Njė burim anonim ka konfirmuar pėr portalin Inside Line se nė Ferrari “nuk janė gjėrat edhe si mė sė miri” dhe se “ėshtė ndaluar prodhimi i modelit 612 Scaglietti, derisa shitja e modelit mė tė popullarizuar F430 ka rėnė dukshėm me paraqitjen e modelit California”.

Nė Ferrari thonė se kanė kėrkesa shumėvjeēare pėr 599 GTB Fiorano, mirėpo burimi ka pohuar se prodhuesi italian i ekzotikes italiane ka shtyrė paraqitjen e modeleve tė reja derisa situata nė treg tė mos jetė stabilizuar.

Mediat pohojnė se Ferrari se mund tė largojė nga puna 300 punėtorė qysh nė tremujorin e dytė tė vitit tė ardhshėm, pėr tė zvogėluar shpenzimet dhe tė mbijetuar krizėn.
Ferrari
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Ferrari ndalon prodhimin, largon punėtorėt?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shkenca :: Shkenca & Teknologjia-
Kėrce tek: