Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Windows XP jeton edhe mė tutje

Shko poshtė 
AutoriMesazh
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 31
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Windows XP jeton edhe mė tutje   24/12/2008, 22:44

Gjiganti softuerik amerikan Microsoft ka vendosur tu lejojė prodhuesve tė kompjuterėve personal, partnerėve tė tij, tė vazhdojnė tė shesin nė kompjuterėt e tyre tė instaluar me sistem operativ Windows XP deri mė 30 maj 2009, nė vend tė 31 janarit, sa ishte pėrcaktuar mė herėt.Kjo do tu mundėsojė partnerėve tė Microsoftit, tė cilėt kanė qenė nėn presionin e klientėve qė tė zgjatet “jeta” e sistemit operativ Windows XP, qė pa probleme tė vazhdojnė tė shesin kompjuterėt e tyre me kėtė sistem tėrė gjysmėvjetorin e parė tė vitit 2009.

Derisa laptopėt, megjithatė do tė mund tė shiten me sistemin operativ Windows XP deri nė qershorin e vitit 2010.

Dashuria e pėrdoruesve ndaj Windows XP apo averzioni ndaj Vistas ėshtė aq i madh sa qė disa janė tė gatshėm tė ndajnė deri nė 150 dollarė, sa pėr shembull, kompania Dell kėrkon pėr largimin e Vistas dhe instalimin e Windows XP nė kompjuterėt e tyre tė rinj.

Data e lansimit nė treg tė sistemit tė ardhshėm operativ Windows 7 edhe mė tutje mbetet e panjohur, por ekziston mundėsi e madhe qė ai tė paraqitet gjatė gjysmėvjetorit tė dytė tė vitit 2009, apo mė sė voni nė fillim tė vitit 2010, kėshtu qė Windows XP nė kompjuterėt e rinj do tė mund tė zėvendėsohej drejtpėrdrejt nga sistemi operativ Windows 7, me tė cilėn gjė do tė anashkalohej Vista e jopopullarizuar.Windows XP
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Windows XP jeton edhe mė tutje
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shkenca :: Shkenca & Teknologjia-
Kėrce tek: