Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Laptop me dy ekrane nga Lenovo

Shko poshtė 
AutoriMesazh
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 31
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Laptop me dy ekrane nga Lenovo   24/12/2008, 22:43

Lenovo ka paraqitur laptopin me dy ekrane LCD, qė ėshtė njė gjė e rrallė nė botė kur bėhet fjalė pėr laptopėt.
Qėkur ka marrė pėrsipėr prodhimin e kompjuterėve nga IBM, Lenovo markėn tregtare ThinkPad e ka zgjeruar nė tė gjitha llojet e mundshme tė laptopėve, derisa IBM nė formė konzervative mbahej vetėm pėr laptopėt afarist.

Shembuj tė zgjerimit tė pėrmendur janė konkurrenti super i lehtė ndaj atij Air tė kompanisė Apple, modeli X300 si dhe njė seri jashtėzakonisht e fuqishme e kompjuterėve W700. Pikėrisht me kėta kompjuterė W700 Lenovo ka vendosur tė shkojė deri nė fund; bėhet fjalė pėr laptopin me dy ekrane.

Ėshtė e njohur qė profesionistėt, e veēanėrisht ata qė merren me grafikė, shpesh pėrdorin dy ekrane gjatė punės me kompjuter. Ekrani sekondar kryesisht shėrben pėr mbajtjen e mjeteve tė punės, derisa ai primar ėshtė sipėrfaqe e punės.

Pikėrisht njė sistem tė tillė ofron ThinkPad W700ds. Ekrani sekondar nxirret nga pjesa e prapme e kompjuterit dhe ka rezolucion prej 768 x 1.280 piksela. Monitori primar me diagonale ėshtė prej 17 inēėsh dhe rezolucion 1.920 x 1.200 piksela.

Laptopi pėrmban procesor Intel Core 2 Quad, ofron instalim deri nė tetė gigabajt tė memories DDR3, kartela grafike Nvidia Quadro FX dhe disqe tė forta nė konfiguracionet RAID.

Pritet qė W700ds do tė kushtojė 3.600 dollarė amerikanė, respektivisht rreth 2.575 euro.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Laptop me dy ekrane nga Lenovo
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shkenca :: Shkenca & Teknologjia-
Kėrce tek: