Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 10 gjėra qė duhet ti dini pėr modėn

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 3220
Age : 32
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: 10 gjėra qė duhet ti dini pėr modėn   15/11/2007, 10:34

10 gjėra qė duhet ti dini pėr modėn

1. Rifreskohuni nė nivel tė vogėl kohė pas kohe.

Nuk jeni tė sigurt cilit stil mė tepėr keni dėshirė ti pėrkitni? Provoni njė bluzė komforde me farmerka ose pantollona tė thjeshta. Mos lejoni veten tė keni ndikim nga tė tjerėt.

2. Nėse mendoni se jeni tė moshuar tė veshni dicka (dhe nuk jeni Madona, Demi ose Sher ) atėherė mesiguri jeni tė moshuar pėr atė veshje.

Nėse zėri i mbrendshėm ju thotė se jeni tė rij pėr tė veshur dicka atėherė me tė vėrtetė edhe nėse e vishni atė nuk do tė ndjeheni komfort asnjėherė.

3.Mos u frigėsoni tė visheni me rrobe qė nuk janė tė grupit tuaj.

Ndėgjoni zemrėn cfarė ju thotė se si duhet tė dukeni. Nėse ndjeheni mirė nė fund mini dhe jeni 55 vjecare, atėherė lirisht visheni. Nėse jeni 22 vjecare dhe ndjeheni mire me pantollona klasikė, atėherė vishni ato.

4.Veshja me ngjyrė tė zezė cdo herė duket:

Mė e shtrenjtė
Mė glamuroze
Dhe mė e sofistikuar

5.Nėse nuk qėndroni mirė me tė hollat, atėherė mos dilni nė shoping disa muaj.

Tė lira, vetėm sa tė blini dicka, kjo shpesh ėshtė investim I keq (vetėm nėse I keni 18 vjet dhe keni trup tė mirė). Kombinoni veshjet qė I keni, rregulloni flokėt, grimin dhe stolitė ose eventualisht mund tė merrni dicka nga dollapi I ndonjė tė afėrmi ose shoqeje pėrderisa tė ju pėrmirėsohet gjendja financiare.

6. Cdo here mundohuni tė jeni nė trend dhe nė hap me kohėn.

Edhe pse thonė se nė modė ėshtė cfarė ju duket juve bukur parapseprap duhet tė mos jeni jashtė rrethit…..nėse taket e larta kanė qenė nė trend para 4 viteve sigurisht se nuk do tė ishte ide e mirė ti vishni ato tani.

7. Mos u brengosni pėr dukjen njė periudhė.

Vishni minifund, gjinse dhe cantė tė bukur. Diva e vėrtetė? Provoni fund deri tek gjunjėt. Me njė fjali, luani, kėnaquni, dhe mbani nė mend se stili duhet tė punojė pėr ju e jo jut ė mundoheni pėr tė. Mesiguri pas eksperimentimit me dukje do ti ktheheni dukjes sė mėparshme mirėpo sigurisht se do tė keni njė qėllim tjetėr.

8. Asnjėherė mos e sakrifikoni imazhin tuaj professional pėr modėn.

Gjinse shumėm tė ngushta ose stile tė ndryshme qė nė njėrėn apo tjetrėn mėnyrė do ti bėjnė dėm karierės suaj, pa marrė parasysh se cfarė kariere keni. Asdnjėherė mos rrezikoni shumė….

9. Moda ėshtė vetėm njė pjesė se si bota ju pranon.

Shumė mė shumė mundohuni ta pasuroni repertoarin tuaj tė tė lexuarit, pasurimin shpirtėror dhe marėdhėniet shoqėrore sesa ta pasuroni dollapin tuaj.Shkėlqimi dhe qetėsija shpirtėrore asnjėherė nuk dalin prej modės. Dezajneri Keneth Koll thotė "Tė jeni tė vetėdijshėm ėshtė shumė mė e rėndėsishme sesa cka veshni."

10. Modė ėshtė cdo gjė rreth jush!

Nėse ju pėlqen dicka, dukeni bukur nė tė, atėherė blijeni. Po, ėshtė kaq e thjeshtė!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.bestgoo.com
 
10 gjėra qė duhet ti dini pėr modėn
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Tė ndryshme :: Moda & Estetika-
Kėrce tek: