Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Mbipesha nis nė moshėn pesėvjeēare

Shko poshtė 
AutoriMesazh
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 31
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Mbipesha nis nė moshėn pesėvjeēare   24/12/2008, 22:40

Njė studim i realizuar nė Angli, ka treguar se fėmijėt paracaktohen pėr tė pasur mbipeshė qė nė moshėn pesėvjeēare.
Studimi, i cili ėshtė realizuar me 223 fėmijė, ka treguar se teprica e kilogramėve fillon tė “vendoset” qė nė moshėn parashkollore tė fėmijės. Rezultatet e fundit tregojnė se sė paku njė nga katėr fėmijė nė moshėn ndėrmjet katėr dhe pesė vjeē, ka kilogramė tė tepėrt ose ka mbipeshė.

Ekspertėt paralajmėrojnė se kjo peshė e tepėrt nė kėtė moshė ka ndikim negativ nė shėndetin e mėvonshėm tė fėmijės, dhe nė radhė tė parė ėshtė e lidhur me paraqitjen e diabetit tip 2.Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Mbipesha nis nė moshėn pesėvjeēare
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shoqėria :: Shėndeti-
Kėrce tek: