Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Zinku mund tė ndihmojė tek ftohja dhe gripi

Shko poshtė 
AutoriMesazh
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 31
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Zinku mund tė ndihmojė tek ftohja dhe gripi   24/12/2008, 22:40

Disa studime shkencore kanė pohuar se zinku ka karakteristika antivirale dhe preferohet tė konsumohet nė sasi tė shtuar nė rastet e ftohjes dhe gripit.
Ka shumė dėshmi se mineralet mund tė parandalojnė krijimin e disa proteinave tė cilat viruset e ftohjes i shfrytėzojnė pėr t’u reproduktuar.

Nėse konsumimi i zinkut do tė jetė njė trajtim efektiv mund tė varet edhe nga ajo se si merret minerali.

Disa studime kanė thėnė se tabletat e zinkut nuk janė efektive nė rastet e ftohjes, por geli nazal duket premtues, edhe pse pėr tė pohuar me siguri efektivitetin, ka nevojė edhe pėr studime shtesė.Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Zinku mund tė ndihmojė tek ftohja dhe gripi
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shoqėria :: Shėndeti-
Kėrce tek: