Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Uji ndihmon lirimin e testosteronit

Shko poshtė 
AutoriMesazh
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 31
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Uji ndihmon lirimin e testosteronit   20/12/2008, 18:46

Dehidrimi mund tė ulė nivelin e testosteronit, kanė treguar studimet e fundit tė publikuara nė magazinėn mjekėsore Journal of Applied Physiology.Personat sportiv tė cilėt kishin qenė tė dehidruar para stėrvitjeve kishin nivel mė tė lartė tė kortizonit, hormonit tė stresit i cili mund tė jetė fajtor kryesor pėr uljen e nivelit tė testosteronit.

Autorėt e studimit preferojnė qė mė sė shumti 4 orė para angazhimit fizik tė pihet 6 ml ujė pėr ēdo kilogram tė peshės trupore (qė do tė thotė rreth gjysmė litre pėr njė person qė peshėn 80 kg).


Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Uji ndihmon lirimin e testosteronit
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shoqėria :: Shėndeti-
Kėrce tek: