Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 (Ar)miqtė e lėkurės sė bukur

Shko poshtė 
AutoriMesazh
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 31
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: (Ar)miqtė e lėkurės sė bukur   20/12/2008, 18:45

Studimi i parė i cili ka analizuar ndikimin e ushqimit nė paraqitjen e akneve ka zbuluar se ushqimi, i cili ka pėr bazė produktet ushqimore me indeks tė ulėt glikemik si dhe pėrmban proteina, ndikon nė zvogėlimin e akneve nė fytyrė pėr 50%.
Ushqimi i cili dedikohet kundėr akneve duhet tė jetė i pasur me pemė, perime, drithėra, mish tė zier, peshk dhe produkte nga deti. Ndėrsa rekomandohet qė sheqeri i rafinuar tė shmanget maksimalisht.

Autorėt e studimit pohojnė se kėto njohuri mund t’u shėrbejnė personave tė cilėt kanė lėkurė problematike.


Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
(Ar)miqtė e lėkurės sė bukur
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shoqėria :: Shėndeti-
Kėrce tek: