Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Gėrhitja harxhon kalori

Shko poshtė 
AutoriMesazh
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 31
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Gėrhitja harxhon kalori   20/12/2008, 18:44

Personat tė cilėt gėrhasin harxhojnė dukshėm mė shumė kalori gjatė fjetjes, bėjnė tė ditur studimet e reja tė zhvilluara nė Universitetin e Kalifornisė.
Tė dhėnat e mbledhura nga 212 persona tė hulumtuar tregojnė se personat me simptoma mė tė shprehura tė apnesė (personat qė gėrhasin gjatė fjetjes) djegin mesatarisht 373 kalori nė ditė mė shumė se sa personat tė cilėt gėrhasin butė.

Shkencėtarėt besojnė se shkaktarėt e kėsaj janė ndryshimet nė sistemin nervor tė cilat i shkakton apnea.

Apneja shkakton edhe opstrukcion tė rrugėve tė frymėmarrjes nė gjumė, ndėrsa pėr pasojė ėshtė zvogėlimi i kualitetit tė gjumit, pėrgjumja ditore si dhe rreziku i shtuar pėr hipertension dhe ērregullime nė sistemin kardiovaskular.

Shkencėtarėt shtojnė se nė rrethana normale pėr tė harxhuar 373 kalori ėshtė e nevojshme tė stėrvitet sė paku gjysmė ore.Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Gėrhitja harxhon kalori
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shoqėria :: Shėndeti-
Kėrce tek: