Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Pemėt dhe perimet mbrojnė nga kanceri i gjirit

Shko poshtė 
AutoriMesazh
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 31
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Pemėt dhe perimet mbrojnė nga kanceri i gjirit   20/12/2008, 18:43

Konsumimi i shpeshtė i pemėve dhe perimeve te femrat e trajtuara nga kanceri i gjirit mund ta zvogėlojė rrezikun e rikthimit tė karcinomės, njoftojnė shkencėtarėt amerikanė.
Rezultatet e botuara nė revistėn “Journal of Clinical Oncology” tregojnė se konsumimi i pemėve dhe perimeve nė sasi shumė mė tė madhe sesa rekomandohen, mund ta zvogėlojė pėr 33% prirjen pėr shfaqjen e sėrishme tė tumorit nė gji.

Shkencėtarėt nga Universiteti i Kalifornisė shpjegojnė se kjo ndodh si rezultat i ndikimit tė pemėve dhe perimeve nė hormonin estrogjen, i cili ėshtė njėri nga faktorėt pjesėmarrės nė shfaqjen e kancerit tė gjirit.Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Pemėt dhe perimet mbrojnė nga kanceri i gjirit
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shoqėria :: Shėndeti-
Kėrce tek: