Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Diabeti dhe kanceri

Shko poshtė 
AutoriMesazh
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 31
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Diabeti dhe kanceri   20/12/2008, 18:42

Njė studim i ri tregon se personat me diabet tė cilėt vuajnė edhe nga kanceri, janė pėr 40% mė tė rrezikuar qė tė vdesin nga kanceri, nė krahasim me personat tė cilėt kanė kancer, por nuk kanė diabet.
Kėto rezultate kanė dalė nga analizat e 23 studimeve tė realizuara nė dhjetė shtete ku janė pėrfshirė 125.000 vullnetarė, ndėrsa i kanė realizuar hulumtuesit nga Universiteti John Hopkins.

Shkencėtarėt, tė cilėt studimin e tyre e kanė botuar nė revistėn “Journal of the American Medical Association”, pohojnė se kontrollimi mė i mirė i diabetit rrit shpresėn e mbijetesės nga kanceri.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Diabeti dhe kanceri   21/12/2008, 19:06

Keq qe nuk u gjet naj ilaq per kancerin mbetet ni semundje shume e rrezikshme po ashtu ata te cilat vuajn nga ky semundje e keqe ballafqohen me dhimbje te shumta Sad
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
 
Diabeti dhe kanceri
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shoqėria :: Shėndeti-
Kėrce tek: