Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Shpati me kėngė tė vjedhur me motive turke nė Festivalin..

Shko poshtė 
AutoriMesazh
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 31
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Shpati me kėngė tė vjedhur me motive turke nė Festivalin..   20/12/2008, 18:35

Ky Festival pa diskutim qė do tė sjellė kėngė tė bukura por nuk do tė mundet tė evitojė dot atė ves tė keq tė imitimit tė tė huajve qė ne na ėshtė ngulitur prej kohėsh nė vena. Pa dashur qė tė krijohen paragjykime qė nė fillim pėr kėngėt pjesėmarrėse, ne kėtė e konstatuam gjatė provave ku nė fakt na rezultuan disa detaje qė tė vrisnin veshin apo syrin.
“Aromė Mediterane” ėshtė kėnga me tė cilėn do tė paraqitet Shpat Kasapi para publikut. Nė fakt pėrveē ritmeve qė nuk janė aspak shqiptare, por turke tė pastra, teksti i kėngės pėrmban shumė fjalė tė huaja duke filluar nga italishtja, spanjishtja dhe greqishtja.

Kėshtu nė fillim, del gjatė vargjeve fjala “cocinella”, pastaj “asta manana” mė vonė me njė greqishte tė pastėr vajza personazh i kėngės i thotė djalit “sagapo”. Siē do mund ta dėgjoni gjatė netėve tė festivalit, nė shqip mbetet tė kėndohen vetėm “vargjet ndihmėse” tė cilat gjithsesi nuk rimojnė dot nė disa nga gjuhėt e sipėrpėrmendura.

Pa dashur tė paragjykohet zgjedhja e kėsaj kėnge pėr nė Festival, duket se Shpat Kasapi vėrtet ka sjellė njė Mesdhe tė tėrė pėr publikun, por shumė pak Shqipėri, madje qė nė titull ai nuk vendos fjalėn shqip “Mesdhe”, por preferon atė nė italisht “Mediterano”.

Ndėrkohė po ta dėgjoni me vėmendje, kėnga ka ngjashmėri jo tė vogėl me njė nga kėngėt shumė tė njohura tė kėngėtarit tė famshėm turk Tarkan.

Kėnga “alla BE” qė do tė ngjitet nė skenė, nuk mishėron aspak traditėn muzikore shqiptare, atė qė kėrkohet me forcė sidomos nė kėtė festival ku kėngėt duhet tė jenė mė shumė shqiptare se asnjėherė tjetėr. Gjithsesi kjo mbetet nė dorėn e jurisė dhe tė profesionistėve pėr ta gjykuar, ne thjesht ndjejmė pėr detyrė tė publikojmė konstatimet tona.
Shpat Kasapi
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Shpati me kėngė tė vjedhur me motive turke nė Festivalin..
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Show Biz-
Kėrce tek: