Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Uji i vakėt ndihmon nė uljen e temperaturės

Shko poshtė 
AutoriMesazh
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 31
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Uji i vakėt ndihmon nė uljen e temperaturės   14/12/2008, 21:57

Nėse fėmija juaj ka temperaturė, pėrveē barėrave si ibuprofeni, edhe larja me sfungjer dhe me ujė tė vakėt ndihmon freskimin e lėkurės.Kurrė mos pėrdorni ujė tė ftohtė, akull, ose alkool. Visheni fėmijėn lehtėsisht dhe mos e mbuloni me batanije tė rėnda.

Pėrcillni vazhdimisht shenjat e dehidrimit; tek foshnjat, tė cilėt kanė pelena tė thara, qajnė pa lot dhe kanė gojėn ose gjuhėn e tharė.

Nėse foshnja juaj duket i dehidruar, kontaktoni mjekun menjėherė, ose drejtohuni nė emergjencė.Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Uji i vakėt ndihmon nė uljen e temperaturės   15/12/2008, 02:37

eh kjo mduket si ndihme e madhe Arrow
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
 
Uji i vakėt ndihmon nė uljen e temperaturės
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shoqėria :: Shėndeti-
Kėrce tek: