Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Bono fiton ēmimin “Man of Peace”

Shko poshtė 
AutoriMesazh
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 31
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Bono fiton ēmimin “Man of Peace”   14/12/2008, 03:17

Lideri i bendit U2, Bono, ėshtė nderuar me ēmimin vjetor “Nobel Man of Peace” pėr kontributin e tij nė luftėn kundėr varfėrisė, borxheve dhe sėmundjeve nė Afrikė.


Kryetari i Parisit, Bertrand Delanoe, ishte nikoqir i ceremonisė nė kryeqytetin francez, duke e nderuar kėngėtarin irlandez pėr kampanjėn e tij globale pėr tė bindur vendet e pasura tė ndihmojnė kontinentin e varfėr.

“Ky ėshtė njė ēmim shumė i madh pėr mua. Jam njė i mbiēmuar, njė yll roku i mbishėrblyer. Ju jeni njerėzit tė cilėt e bėni gjėnė e duhur. Andaj jam shumė, shumė i kėnaqur tė jem nė njė shoqėri kaq tė nderur”, ka thėnė Bono, pra turmės, e cila ka pasur disa fitues tė ēmimit Nobel.

Man of Peace ėshtė njė ēmim qė ndahet nga viti 1999 dhe zgjidhet nga fituesit e Ēmimit Nobel pėr Paqe.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Bono fiton ēmimin “Man of Peace”
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Show Biz-
Kėrce tek: