Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Carrey ka mėsuar gjuhėn koreane

Shko poshtė 
AutoriMesazh
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 31
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Carrey ka mėsuar gjuhėn koreane   12/12/2008, 19:23

Komiku i famshėm hollivudian, Jim Carrey, ka mėsuar gjuhėn bazike koreane pėr filmin e tij tė ri, "Yes Man".


Ylli i filmit “The Mask” nė njė skenė tė filmit tė ri duhet tė flasė gjuhėn koreane me njė femėr, dhe e ka shfrytėzuar kėtė rast si njė mundėsi pėr tė mėsuar bazėn e gjuhės koreane, pėr tė cilėn qe njė kohė tė gjatė ka qenė i interesuar.

“Ēdo ditė, pėr katėr javė tė tėra e kam mėsuar vetėm fonetikėn. Ishte shumė vėshtirė. Ka qenė njėra nga gjėrat mė tė vėshtira qė kam bėrė nė jetė”, ka shpjeguar aktori.

Jim Carrey
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Carrey ka mėsuar gjuhėn koreane
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Show Biz-
Kėrce tek: