Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Audi shfaqė mė tė fuqishmin R8 para Detroitit

Shko poshtė 
AutoriMesazh
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 31
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Audi shfaqė mė tė fuqishmin R8 para Detroitit   11/12/2008, 17:20

Audi, duket se, ka vendosur tė zbulojė tė gjitha atutė e saj para debutimit zyrtar nė panairin e automjeteve nė Detroit gjatė muajit tė ardhshėm.


Pas kabrioletėve A5 e S5, prodhuesi nga Ingolstadti ka shfaqur edhe mė tė fuqishmin R8. R8-shin e pajis motori V10 prej 5.2. litrash nga Lamborghini Gallard, i cili nėn kapakun e motorit tė Audi zhvillon diē mė pak kuaj fuqi, mė saktėsisht 525.

Megjithatė, kjo do tė duhej tė ishte mjaft qė mė i fuqishmi R8 tė arrijė shpejtėsinė prej 100 kilometrash nė orė pėr 3.9 sekonda si dhe tė arrijė maksimalen prej 315 km/h. Sė bashku me motorin vjen edhe marshi prej gjashtė shpejtėsish R-Tronic.

Sa u pėrket ndryshime nė trup tė automjetit, ato janė mė tė dukshmet me LED llambat e reja nė dritat e shkurtra dhe tė gjata dhe thithėsit anėsor tė ajrit tani janė diē mė tė mėdhenj pėr tė pėrmbushur nevojat e motorit mė tė madh.

Modeli R8 V10 zyrtarisht do tė paraqitet nė Detroit tė Shteteve tė Bashkuara tė Amerikės mė 11 janar 2009, derisa ēmimi nė Gjermani do tė duhej tė ishte 142.000 euro.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Audi shfaqė mė tė fuqishmin R8 para Detroitit   11/12/2008, 20:59

Shum i pelqej audit bre none
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 31
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Re: Audi shfaqė mė tė fuqishmin R8 para Detroitit   11/12/2008, 23:17

I shpejt eshte Fiqa jeme, veq spe la un lol!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Audi shfaqė mė tė fuqishmin R8 para Detroitit   13/12/2008, 16:53

hauahauahua lol!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Audi shfaqė mė tė fuqishmin R8 para Detroitit   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Audi shfaqė mė tė fuqishmin R8 para Detroitit
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shkenca :: Shkenca & Teknologjia-
Kėrce tek: