Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 India kėrkon ndalimin e Google Earth

Shko poshtė 
AutoriMesazh
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 31
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: India kėrkon ndalimin e Google Earth   11/12/2008, 17:19

Gjykata shtetėrore nė Indi ka kėrkuar ndalimin e programit Google Earth i cili mundėson shfaqje virtuale 3D tė sipėrfaqes sė Tokės, njoftojnė mediat botėrore.Organet gjyqėsore indiane vlerėsojnė se terroristėt tė cilėt janė fajtorė pėr sulmin e pėrgjakshėm tė para disa ditėve nė kryeqytetin indian Mumbai kanė shfrytėzuar programin Google Earth gjatė planifikimit e sulmit nė tė cilin kanė vdekur mbi 170 njerėz.

Avokati Amit Karkhanis i cili pėrfaqėson shtetin nė kėtė padi ka kėrkuar nga Google “tė turbullojė apo tė fshijė zonat e ndjeshme" nė hartėn virtuale tė Indisė derisa rasti tė mos pėrfundojė.

Policia nė Mumbai beson se terroristėt kanė pėrdorė incizimet satelitore tė rrugėve tė qytetit dhe hotelit Taj Mahal Palace pėr tė zbatuar me sukses planin e tyre.

Kjo padi ka ardhur pasi qė njė prej pjesėtarėve tė organizatės terroriste Lashkar-e-Taiber ka pranuar se ka pasur incizime satelitore tė Indisė nga Google Earth.Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: India kėrkon ndalimin e Google Earth   11/12/2008, 21:03

e valla indianet sjon normal hiq.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
ajdeiktani
Junior Member
Junior Member


Male
Numri i postimeve : 12
Age : 48
Location : corfu
Registration date : 30/11/2008

MesazhTitulli: Re: India kėrkon ndalimin e Google Earth   11/12/2008, 23:33

Kane ngelur akoma indiane ne mendje..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: India kėrkon ndalimin e Google Earth   13/12/2008, 16:52

hahaahaah ajdeiktani po valla edhe mu mduket se qashtu kan mbet
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: India kėrkon ndalimin e Google Earth   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
India kėrkon ndalimin e Google Earth
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shkenca :: Shkenca & Teknologjia-
Kėrce tek: