Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Coldplay hedh poshtė supozimet pėr plagjiaturė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 31
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Coldplay hedh poshtė supozimet pėr plagjiaturė   11/12/2008, 00:02

Rokerėt e grupit Coldplay kanė hedhur poshtė supozimet se singli i tyre “Viva La Vida” ėshtė shkėputur nga njė melodi e kitaristit Joe Satriani, duke thėnė se ēfarėdo ngjashmėrie ėshtė vetėm koincidencė.


Satriani kishte dėrguar njė akuzė nė gjykatėn federale tė Los Angelesit, ku thuhet se rokerėt kishin kopjuar segmente nga instrumentali i tij i vitit 2004, “If I Could Fly”, duke i shfrytėzuar ato nė hitin e vitit 2008.

“Me respektin mė tė madh tė mundshėm ndaj Joe Satrianit, e kemi parė tė patjetėrsueshme tė pėrgjigjemi publikisht nė supozimet e tij. Nėse ka ndonjė ngjashmėri nė mes dy pjesėve tė muzikės, janė tėrėsisht tė rastėsishme dhe kjo na befason neve sa edhe atė”, thuhet nė komunikatėn e bendit.

“Joe Satriani ėshtė njė muzikant i madh, por ai nuk e ka shkruar kėngėn “Viva La Vida”. Ne kėrkojmė nga ai qė me shumė respekt ta pranojė kėtė, dhe i dėshirojmė atij ēdo tė mirė nė pėrpjekjet e ardhshme. Coldplay”, pėrfundon deklarata.

Lideri i bendit Coldplay, Chris Martin
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Coldplay hedh poshtė supozimet pėr plagjiaturė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Show Biz-
Kėrce tek: