Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Liderėt kosovarė urojnė Kurban Bajramin

Shko poshtė 
AutoriMesazh
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 31
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Liderėt kosovarė urojnė Kurban Bajramin   8/12/2008, 21:22

Besimtarėt e fesė islame nė Kosovė sot kremtojnė Festėn e Kurban Bajramit. Udhėheqėsit fetarė dhe politikė tė Kosovės ua kanė uruar tė gjithė besimtarėve tė fesė islame Kurban Bajramin, duke bėrė thirrje pėr paqe, tolerancė dhe qetėsi.

"Ne jemi dėshmitarė se ditėve tė fundit vendi ynė po pėrballet me sfida tė hapura, por jam i bindur se do t'i tejkalojmė me sukses. Pėr kėtė na nevoitet uniteti veprues i tė gjithė faktorėve institucionalė, politikė e qytetarė", tha myftiu Naim Tėrnava.

Sot udhėheqėsit shtetėrorė dhe dhe liderė tė partive politike tė Kosovės vizituan Bashkėsinė Islame nė Prishtinė.

Presidenti Fatmir Sejdiu e vlerėsoi lart rolin e shoqėrisė kosovare nė tolerancėn fetare. Ai tha se Kosova ka arritur aty ku ėshtė falė sakrificave tė mėdha dhe lutjeve tė popullit tė Kosovės pėr liri e pavarėsi.

Kryeministri Hashim Thaēi shprehu bindjen se shteti i Kosovės nė javėt dhe muajt e ardhshėm do tė dijė t'i menaxhojė problemet aktuale, dhe se njohjet pėr shtetėsinė e Kosovės do tė rriten edhe mė tutje.

Kryetari i Kuvendit, Jakup Krasniqi u uroi tė gjithė besimtarėve begati dhe mirėqenie.

Kreu i Aleancės pėr Ardhmėrinė e Kosovės, Ramush Haradinaj tha se Kurban Bajrami ėshtė festė qė i bashkon tė gjithė qytetarėt e Kosovės.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Liderėt kosovarė urojnė Kurban Bajramin
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Show Biz-
Kėrce tek: