Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 O ti qė Zotit frikė s’i ke!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 31
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: O ti qė Zotit frikė s’i ke!   8/12/2008, 02:30

“Ti je i paforcė, ti s’ke asgjė nėn pushtetin tėnd veēse atė qė caktoi Zoti qė tė krijoi, e qė ti me atė pushtet, vetja tė duket se je gjithēka!”
O ti njeri qė Zotin, i Cili tė krijoi frikė s’i ke, s’e respekton, madje as nuk e pėrfill, dije dhe tė betohem, se shpejtė do tė tė vijė ēasti, kur ti me dėshirė apo pa dėshirė, Atij do t’i pėrulesh, jo kokėlartė, por kokė pėrdhe, duke kėrkuar mėshirėn e Tij!

O ti njeri qė Zotin, i Cili tė krijoi frikė s’i ke, s’i ke frikė, sepse ti je edukuar qė tė mos kesh frikė nga asgjė, veēse prej gjėsė qė mbi kokė tė rėndon, por dije, dhe tė betohem se, shumė afėr do tė shijosh madhėshtinė e Tij, por madhėshti qė ty do tė tė gjej jo vetėm respektues, por edhe i nėnshtruar pėrdhe duke kėrkuar Faljen e Tij!

O ti njeri qė Zotin, i Cili tė krijoi frikė s’i ke, s’i jep asnjė konsideratė e as peshė, por dije se, dhe tė jesh i sigurt, koha do tė tė mbaroj, edhe ti vetėm Atė do tė gjesh, e askėnd tjetėr pėrveē Atij, por atė ditė, ti je i paforcė, i pavullnet, i pajetė, ti atė kohė mė ke pėrfunduar!

O ti njeri qė Zotin, i Cili tė krijoi frikė s’i ke, pėr Tė ke dėgjuar vetėm se falė, e ėshtė mėshirues, i butė e i urtė, por ti, as qė dėshiron tė dėgjosh e as tė ndjesh madhėshtinė e Ashpėrsisė sė Tij, Dėnimit tė Dhimbshėm, por ka pėr tė ardhur ēasti, kur ti nga pendimi do tė bresh edhe majat e gishtėrinjve!

O ti njeri qė Zotin, i Cili tė krijoi frikė s’i ke, jo vetėm qė e mbulon tėrheqjen e shpirtit pėr Tė, por edhe e lufton atė ndjenjė, jo larg, do tė gjesh vetveten nė humnerėn e padrejtėsisė, nė gėrmadhėn e kryelartėsisė, por jo vetėm kaq, ti njė ditė, e ajo dije se, tė vjen befas, do tė ndjesh edhe me tėrė shqisat tua, qė prekin e s’prekin, Lartmadhėrinė e Krijuesit tėnd, qė ti sot e mohon!

O ti njeri qė Zotin, i Cili tė krijoi frikė s’i ke, pėr Tė s’e mundon veten aspak, madje as nuk ndjehesh keq, e as e kėrkon tė drejtėn e tė vėrtetėn, shumė shpejtė ti do tė ndjesh nevojė pėr Tė, dije se, mė shumė se njėherė Ai tė ka ndihmuar, por do tė vijė ēasti kur ti i zhytur nė thellėsitė e padrejtėsive tua, do tė dėshiroje tė mos kishe qenė fare kurrė nė jetė!

O ti njeri qė Zotin, i Cili tė krijoi frikė s’i ke, tallesh kur emri ALLAH pėrmendet, e kur Fjalėt e Tij thuhen, por dije dhe tė siguroj i betuar, se ti tanimė i dėnuar je, por qė ti emėrtimin s’ia di, e ti vetėm dhembje ndjen, por dije se dėnimin e njėmendtė shumė afėr e ke, e prej kėtij dėnimi vetėm ēasti i vdekjes tė ndan!

O ti njeri qė Zotin, i Cili tė krijoi frikė s’i ke, jetėn qė ti e ēnderove, dinjitetin, qė ti e nėpėrkėmbe, shpirtin, qė ti e torturove, ndjenjat, qė ti i tradhtove, dije dhe ji i sigurt, se je njeriu mė i padrejtė nė fytyrėn e tokės; ty gjithēka lojė e dėfrim tė duket, por edhe mos harro: gjithēka, edhe loja e dėfrimi yt ka njė fund, por jo si ēdo fund, qė mund tė ketė fillim tjetėr e tė ri, por fund me pėrjetėsi tė mjerė!

O ti njeri qė Zotin, i Cili tė krijoi frikė s’i ke, pasha Atė, qė ėshtė Jetėdhėnės dhe Jetėmarrės, secili njeri nė njė ditė tė madhe, qė quhet DITA E GJYKIMIT, do tė dalin para Tij, njė ditė e llahtarshme, ku frika, tmerri e trishtimi, ku vuajtja, mundimi e lodhja, marrin kuptim tė vėrtetė, e ēdo gjė e jetės sė mėparshme – ku ende je ti, i humbet kuptimi!

O ti njeri qė Zotin, i Cili tė krijoi frikė s’i ke, je i dobėt, je i paaftė, ti s’mund tė bėsh asgjė, ti vetėm sillesh sikur je dikush, ti as veten s’e njeh, ti vetveten po e mashtron, ti tė pastrėn e tė bukurėn po e ndytė, jo ti s’e ndytė dot, ti vetveten po e poshtėron! Vetja tė duket sikur je mė shumė se njė pikė, po ti nė pikė do tė kthehesh!

O ti njeri i paedukuar drejtė, e i pa arsimuar me dritėn e udhėzimit tė drejtė, ti je asgjė pa Zotin qė tė krijoi! A nuk e sheh se si ti po dobėsohesh! Ti ishe foshnje, u rrite, e tani mund tė jesh ende nė kohėn e rinisė, por mund tė jesh edhe “i pjekur” e “burrė” i moshuar, por ti nė cilėndo moshė tė jesh, do tė vyshkesh, do tė rrudhesh, do tė deformohesh, vallė, ende s’e ke kuptuar paaftėsinė tėnde pėr tė mbijetuar ashtu siē do ti!

Ti je i paforcė, ti s’ke asgjė nėn pushtetin tėnd veēse atė qė caktoi Zoti qė tė krijoi, e qė ti me atė pushtet, vetja tė duket se je gjithēka! A nuk e sheh se si ti plakjen tėnde s’e ndalon dot! Jo po ti o njeri qė vetes hallin s’ia di, tė ka cytur epshi, tė ka cytur mendjemadhėsia, tė ka cytur padituria, tė mos ndjesh e as tė mos mendosh veēse ēka ty tė bėn tė ndjehesh ashtu siē ta do ėndja. E ē’ėndje ke, vallė! Ėndje qė tė humb, e ndaj Zotit tėnd, qė ty e gjithēka krijoi, nuk i ke frikė e as nuk e respekton!

Jo, ti vazhdon tė tallesh e tė dėfrehesh! Prit, edhe unė jam duke pritur!

O Allah, Zoti im, Ty tė takon tėrė Lavdia dhe Falėnderimi, qė atyre, tė cilėt tė drejtohen me lutje dhe sinqeritet, ua mundėson tė tė njohin Ty dhe vetėm Ty tė tė binden dhe tė nėnshtrohen, dhe i emėrtove: muslimanė!

El hamdu lilah!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
O ti qė Zotit frikė s’i ke!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Bota Shpirtėrore :: Mėsime nga Kurani-
Kėrce tek: