Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 10 kėshilla pėr bashkeshorten

Shko poshtė 
AutoriMesazh
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 31
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: 10 kėshilla pėr bashkeshorten   8/12/2008, 02:14

Pėr njė jetė tė lumturė dhe tė shėndoshė familjare ,shtylla e shtėpisė ėshtė bashkėshortja.. Detyrat qė duhet ti kryej sa i pėrket rolit qė ka janė disa nga kėto..

1. Bėj dua qė Allahu ta bėjė martesėn dhe marrėdhėniet tuaja tė suksesshme.

Tė gjitha gjėrat e mira vijnė nga Allahu. Mos harro t’i lutesh Allahut qė tė tė japė njė martesė tė suksesshme, qė nis nė kėtė botė dhe vazhdon, me mėshirėn e Allahut, nė ahiret.


2. Dėgjo dhe bindu! Bindja ndaj bashkėshortit ėshtė farz. Bashkėshorti yt ėshtė udhėheqės i shtėpisė. Jepja kėtė tė drejtė dhe respekt.


3. Gjithnjė mundohu ta kėnaqėsh burrin tėnd, sepse ai ėshtė ēelėsi yt pėr xhenet. I Dėrguari i Allahut alejhi selam na ka mėsuar se ajo grua qė vdes nė njė gjendje nė tė cilėn bashkėshorti i saj ėshtė i kėnaqur me tė, do tė hyjė nė xhenet. Prandaj, kėnaqe atė.

4. Zėnka ėshtė si zjarri nė shtėpi. Shuaje atė me njė “Mė fal”, edhe nėse nuk ėshtė faji yt. Nėse kundėrpėrgjigjesh, vetėm sa i shton dru zjarrit. Sa mirė mbyllet njė zėnkė kur thua sinqerisht: “Shiko, mė vjen keq. Le tė jemi shokė sėrish.”

5. Falėnderoje rregullisht bashkėshortin tėnd pėr gjėrat e mira qė ai bėn. Falėnderimi ėshtė njė ndėr teknikat mė tė rėndėsishme. Mosmirėnjohja ėshtė njė cilėsi e grave tė xhehenemit.

6. Bėj shaka dhe luaj me bashkėshortin tėnd. Njė sekret i burrave: Ata kėrkojnė gra tė hareshme dhe me ndjenjė humori. I Dėrguari i Allahut i tha Xhabirit qė tė martohej me njė grua qė do ta bėnte pėr tė qeshur dhe qė ai do ta bėnte atė pėr tė qeshur.


7. Vishu bukur nė shtėpi. Si bashkėshorte, vėr pėr burrin tėnd bizhuteritė e tua dhe vish rrobat e bukura qė ke.


8. Shiko cilėsitė e hyrive dhe pėrpiqu t’i imitosh ato. Kurani dhe Suneti e pėrshkruajnė gruan nė xhenet me disa karakteristika, si pėr shembull veshin mėndafsh, lyejnė sytė me kohl dhe kėndojnė pėr bashkėshortin. Vish edhe ti mėndafsh, lyeji sytė me kohl dhe kėndo pėr burrin tėnd.


9. Kur burri yt tė vijė nė shtėpi, prite me pėrshėndetje tė bukur. Imagjino kur burri yt e gjen shtėpinė tė pastėr, gruan tė veshur mirė, fėmijėt e rregullt dhe ushqimin e shijshėm. Si do tė ndikonte kjo te dashuria e tij pėr ty? Po e kundėrta?

10. Pėrdor bukurinė qė ta ka dhuruar Allahu, qė t’i fitosh zemrėn burrit tėnd.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
10 kėshilla pėr bashkeshorten
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Bota Shpirtėrore :: Mėsime nga Kurani-
Kėrce tek: