Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Djaloshi, nėntėvjeēar, shkruan librin se si tė flitet me vaj

Shko poshtė 
AutoriMesazh
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 31
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Djaloshi, nėntėvjeēar, shkruan librin se si tė flitet me vaj   7/12/2008, 18:00

Njė djalosh nėntėvjeēar nė Shtetet e Bashkuara tė Amerikės ka publikuar librin e quajtur “Si tė flisni me vajzat”.


Libri i Alec Grevenit filloi si njė projekt i shkrimit kreativ nė shkollėn e tij nė Castle Rock tė Colorados.

Pamfleti i tij i shkruar me dorė ėshtė shitur nga 5 dollarė nė panairin e librit tė shkollės ku u bė edhe mė i shituri.

Gazetat lokale shkruan pėr kėtė ngjarje, me pas ai u ftua nė njė emision televiziv qė edhe e solli atė nė sipėrfaqe pėr tė nėnshkruar kontratė me shtėpinė botuese HarperCollins.

Tani libri i tij mund tė gjendet nė 46 faqe nė mbarė Shtetet e Bashkuara tė Amerikės.

"Kam parė se shumė djem kishin telashe tė flasin me vajzat" ka thėnė Alec pėr gazetėn e njohur amerikane “New York Post”. "Nėse unė them tung dhe ti ma kthen me tung, sigurisht kemi njė fillim tė mbarė", ka thėnė ai.

Kėshillat e tij pėr djemtė pėrfshinė thonė – mos u fryni mė, mos e teproni me komplimente dhe kini kujdes nga “vajzat e bukura".

"Ėshtė lehtė tė vėrehen vajzat e bukura sepse ato kanė vathė tė mėdhenj, fustane tė shtrenjta dhe shumė stoli", shkruan ai nė kapitullin e tretė. "Vajzat e bukura janė si automjetet qė kanė nevojė pėr shumė vaj".
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Djaloshi, nėntėvjeēar, shkruan librin se si tė flitet me vaj
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Show Biz-
Kėrce tek: