Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Zhduken 130.000 gjinj qė fryhen

Shko poshtė 
AutoriMesazh
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 31
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Zhduken 130.000 gjinj qė fryhen   7/12/2008, 17:58

Gjinjtė qė fryhen, tė cilėt ėshtė dashur tė pėrdoren nė fushatėn reklamuese tė revistės australiane “Ralph” janė zhdukur rrugės nga Kina drejt Australisė.


Kur ka arritur anija, punėtorėt e kanė marrė vesh se gjinjtė nuk ishin aty. Ato janė dashur tė shpėrndahen falas sė bashku me numrin e parė tė janarit tė vitit tė ardhshėm tė revistės. Vjedhja e mallit me vlerė prej rreth 200.000 dollarė ėshtė edhe njė goditje tjetėr ndaj kompanisė PBL e cila tanimė ėshtė nė borxh veēmė 4.3 miliardė dollarė.

Redaktori i revistės Ralph, Santi Pintardo i ka lutur tė gjithė ata tė cilėt kanė ndonjė informatė pėr gjinjtė e zhdukur tė kontaktojnė redaksinė.

“Nėse nuk i kanė grabitur piratėt somalez ėshtė vėshtirė tė sqarohet se si janė zhdukur”, ka thėnė ai. “Nėse i gjeni tė shpėrndara nėpėr breg tė detit, ju lutemi vetėm na informoni”, ka shtuar ai.

Kontejneri me gjinj ishte nisur nga Pekini para dy javėsh. Megjithatė, nė Sydney ka arritur i zbrazėt. Revista ka njoftuar pėr vjedhjen edhe kontrollin bregdetar.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 31
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Re: Zhduken 130.000 gjinj qė fryhen   7/12/2008, 18:00

Hahahaha
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Zhduken 130.000 gjinj qė fryhen
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Show Biz-
Kėrce tek: