Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 iPhone pėr herė tė parė tejkalon Windows Mobile

Shko poshtė 
AutoriMesazh
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 31
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: iPhone pėr herė tė parė tejkalon Windows Mobile   6/12/2008, 01:50

iPhone ka bėrė tė pamundurėn: pėr gjithsej dy vite e ka tejkaluar numrin e njėsive tė shitura tė celularėve nė tė gjitha platformat Windows Mobile sė bashku.


Sipas raportit tė fundit tė analizave nga shtėpia analitike “Gartner”, tregu i telefonave tė menēur (smartphone) ka ngadalėsuar rritjen, por ende ėshtė nė rritje: nė tremujorin e tretė tė kėtij viti janė shitur 36.5 milionė telefona tė menēur, qė ėshtė rritje prej 11.5 pėr qind nė krahasim me periudhėn e njėjtė tė vitit 2007.

Ajo qė ėshtė e rėndėsishme ėshtė se pjesėmarrja nė treg e kompanisė Apple (e cila nė treg ka vetėm njė model, atė iPhone) ėshtė rritur pėr 12.9 pėr qind, qė e vendos nė vendin e tretė, pas Nokias dhe prodhuesit BlackBerry, tė kompanisė RIM. Mirėpo, tani pėr herė tė parė shitja e iPhone ia ka kaluar tė gjitha pajisjeve me Windows Mobile, e ky trend sigurisht nuk u shkon pėr shtati prodhuesve tė cilėt pėrdorin atė platformė.

Fakti ėshtė se Windows Mobile ka paraqitje bukur tė vjetėr dhe se Windows Mobile 7 duhet tė bėj kthesė me tė vėrtetė radikale nė krahasim me versionin e tanishėm, 6, nė mėnyrė qė ky trend tė ndryshojė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
iPhone pėr herė tė parė tejkalon Windows Mobile
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shkenca :: Shkenca & Teknologjia-
Kėrce tek: