Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Ēmimi Nobel pėr letėrsi

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 3220
Age : 31
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: Ēmimi Nobel pėr letėrsi    26/11/2008, 03:53

Ēmimi Nobel pėr letėrsi 2009 - Herta Myller.

Qė ta njihni mė nga afėr, ja njė tregim i shkurtėr nga kjo shkrimtare:

BANJA E SWABIANEVE

Eshte e shtune mbrema. Soba e banjos ka nje bark qe shndrit nga nxehtesia. Dritarja e ajrimit eshte e mbyllur mire. Javen e kaluar Arni dyvjecar mori nje ftohme nga ajri i acarte. Mamaja po lan shpinen e Arnit me ca breke te shngjyrosura. Arni i vogel perplas duart mbi uje. Mamaja e ngre Arnin e vogel dhe e nxjerr nga vaska. I varfri femije, thote Babagjyshi. Femijet nuk duhen lare kur jane kaq te vegjel, thote Gjyshja. Mamaja ngjitet ne vaske. Uji eshte akoma i nxehte. Sapuni shkumbon. Mamaja ferkon ca qafen dhe heq prej andej sa rrotullka te vogla zhuli gri. Rrotullkat e zhulit te mamase lundrojne mbi siperfaqen e ujit. Vaska ze nje si unaze te zerdhur rretheqark. Uji eshte akoma i ngrohte, i therret Mamaja, Babait. Babai futet ne vaske.. Uji eshte i ngrohte. Sapuni ben shkume. Babai ferkon gjoksin dhe nxjerr prej andej ca rrotullka zhuli gri. Rotullkat e Babait pluskojne bashke me ato te Mamase mbi siperfaqen e ujit. Unaza rreth vaskes behet e kafenjte. Uji eshte akoma i nxehte, i therret Babai Gjyshes. Uji eshte i vaket. Gjyshja ferkon ca rrotullka te vogla zhuli prej shpatullave te saj. Rrotullkat e Gjyshes pluskojne bashke me ato te Mamase dhe Babait mbi siperfaqene ujit. Rrethi i vaskes behet i zi. Uji eshte akoma i nxehte, i therret Gjyshja Gjyshit. Gjyshi futet ne vaske. Uji eshte kallkan. Sapuni ben shkume. Gjyshi ferkon ca rrotullka zhuli nga berrylat. Rrotullkat e Gjyshit perzihen me rrotullkat e Mamase, Babait dhe Gjyshes mbi siperfaqen e ujit. Gjyshja hap deren e banjos. Gjyshja s’arrin ta shohe Gjyshin. Uji i zi perplaset mbi rrethin e zi te vaskes. Gjyshi duhet te jete ne uje, mendon Gjyshja.. Gjyshja mbyll deren e banjos pas saj. Gjyshi del nga vaska dhe e le ujin te shkoje poshte. Bashke me ujin edhe rrotullkat gri te Mamase, Babait, Gjyshes dhe Gjyshit shkojne poshte.
Familja Swabiani, e sapolare, eshte ulur perballe televizorit. Familja Swabiani, e sapolare, po pret per filmin e te shtunes ne televizor.


Qikaq!!!
Edhe, krisi Nobeli!
Me pas pasė ēmim nobel pėr belbzana, me siguri apet e kish fitu qikjo shkrimtare!

Hej taksirat! S'ka pasė faj Sartri qė e ka refuzu kėtė ēmim.

_________________
See I will Always Love the Reds so much We are the team nobody else can touch - Manchester RULE
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.bestgoo.com
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Ēmimi Nobel pėr letėrsi    8/11/2010, 04:10

A e dini si eshte puna?
Ky cmim po del i dhjere fare!!!
Qa Müller-i more???Po kush e ka njohur kete shkrimtare me pare?
Pergjegjia : ASKUSH.

Teki Dervishi shkruan 10 here me mire se kjo.
Po ku i afrohet kjo Kadarese o njerez???!
Jaaaa s`na duan se s`na duan....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
 
Ēmimi Nobel pėr letėrsi
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Arti dhe Kultura :: Letėrsia-
Kėrce tek: