Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Peshkataret Durrsak kapin Peshkaqenin 300 Kg

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 3220
Age : 32
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: Peshkataret Durrsak kapin Peshkaqenin 300 Kg   3/11/2008, 05:41

Ne rrjetat e peshkatareve durrsake ra dje nje peshkaqen 300 kg, bashke me 6 te vegjlit e tij, si edhe nje breshke uji

DURRES - Peshkaqeni i pare per kete vit qe ra ne rrjetat e peshkatareve durrsake, ne ujerat e thelle te detit Jon, duhet te jete gatuar tanime ne ndonje restorant italian. Peshkaqeni i llojit pellumb, i cili, per hir te se vertetes, nuk njihet si me “i forti” ne kete kategori, me nje peshe prej 300 kg dhe gjatesi prej 4 metrash, ra mengjesin e djeshem ne rrjetat e anijes “Panajot Papa”, ne rreth 300 metra thellesi ne ujerat e thelle te detit Jon. Sipas kapitenit te kesaj peshkarexhe, Erion Troplinit, peshkaqeni u “peshkua” me rrjetat e tyre ne zonen midis Karaburunit dhe ishullit te Sazanit, ne nje thellesi relativisht te madhe, prej afro 300 metrash. Troplini beri te ditur per gazeten, se peshkaqeni eshte nxjerre gjate nates nga rrjetat, por ai mendohet se eshte futur ne ate zone nga kanali i Otrantos. “Peshkaqene te tille nuk lundrojne ne kete zone, por vijne nga zona me te largeta”, thote kapiteni i anijes, qe shton se mishi i tij eshte mjaft i lakmuar nga restorantet e Durresit dhe Tiranes, per shkak te cilesise dhe shijes se tij.

_________________
See I will Always Love the Reds so much We are the team nobody else can touch - Manchester RULE
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.bestgoo.com
 
Peshkataret Durrsak kapin Peshkaqenin 300 Kg
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Show Biz-
Kėrce tek: