Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Almeda Abazi shpallet fituesja e Miss Shqiperia 2008

Shko poshtė 
AutoriMesazh
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1911
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Almeda Abazi shpallet fituesja e Miss Shqiperia 2008   6/10/2008, 18:27

Kalaja e Prezės ka bekuar bukuroshen e radhės tė “Miss Shqipėria”. Ajo ėshtė Almeda Abazi nga Tirana, e cila ėshtė vetėm 17 vjeēe dhe pėr njė vit do tė jetė ambasadorja e bukurisė nė tė gjitha evenimentet e spektakleve tė bukurisė.
Shoqėruesja e parė e “Miss Shqipėria” u zgjodh Hyselda Lloha, ndėrsa shoqėruesja e dytė Arta Kamberi. Pėrveē “Miss Shqipėria”, Julinda Morina u vlerėsua me ēmimin “Miss Buzėqeshja”, Kristi Ziēishti fitoi dy cmime “Miss Turizmi” dhe Miss Televota, Ina Spaho me “Miss Fotozhenia 2008”, “Miss Press” Eda Backa, “Miss Interneti” Eni Peqini, ku tri vajzat e para do tė pėrfaqėsojnė vendin nė evenimentet respektive kudo nė botė.
Ndėrkohė fituesja e “Miss Shqipėria”, pritet qė tė pėrfaqėsojė vendin tonė nė kompeticionin mė tė rėndėsishėm, pikėrisht nė “Miss Globe International 2008”, ndėrkohė qė vajzat qė fituan ēmimet e tjera
do tė jenė tė pranishme nė tė tjera evenimente tė bukurisė nė botė. Autorėt e spektaklit kanė vijuar tė ndjekin tė njėjtin ritual si vitet e tjera, ceremonia e dorėzimit tė kurorės nga Irsa Demneri fituesja e Miss Shqipėria 2007, e cila i ka lėnė vendin bukuroshes qė do tė mbajė pėr njė vit resht kurorėn dhe vendin e mė tė bukurės sė Shqipėrisė.
SPEKTAKLI
Edhe kėtė herė bukuroshja e “Miss Shqipėria” ėshtė zgjedhur nė njė kala. Vetėm pak kilometra larg kryeqytetit njė tjetėr kėshtjellė, pikėrisht ajo e Prezės u “magjeps” nga hiret e 31 bukurosheve qė synonin kurorėn e “Miss Shqipėria 2008”. Spektakli qė mban firmėn e regjisorit Petri Bozo, u zhvillua nė dy linja kryesore, njė garė bukurie, por edhe njė konkurs inteligjence. I kthyer tashmė nė njė traditė, mėnyra e konceptimit dhe organizimit tė “Miss Shqipėria” synon gėrshetimin e vlerave historike dhe turistike tė vendit tonė, duke u stacionuar nė disa prej simboleve tė historisė, siē ėshtė edhe kalaja e Prezės. Ndėrkohė qė nuk kanė munguar as surprizat e shumta me tė ftuarit, njė mesazh nga Lefteri Fantazis dhe fituesi i Fame Story nė Greqi, e ftuar Eranda Libohova si dhe surpriza me disa klipe tė realizuara me mjeshtėri nė Mavrovė tė Maqedonisė.Nė tė dhjetin vit radhazi, Miss Shqipėria, ka konfirmuar edhe njė herė faktin se mbetet i vetmi evenimentet i bukurisė, qė promovimin vlerat mė tė mira tė bukurisė femėrore shqiptare dhe intelektin, por edhe turizmin e Shqipėrisė nėpėr botė. Miss Shqipėria 2008 ishte njė produksion i Vizion Plus dhe “Deliart Association” dhe u ndoq nga qindra spektatorė nga Shqipėria dhe Kosova, tė cilėt u ngjitėn nė kalanė e Prezės pėr tė shijuar hiret e vajzave shqiptare

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
 
Almeda Abazi shpallet fituesja e Miss Shqiperia 2008
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Show Biz-
Kėrce tek: