Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 NBA

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 3220
Age : 32
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: NBA   15/11/2007, 01:03

NBA me lajme te reja

Ylli i denverit fiton duelin personal me LeBron Xhejms. Njė Orleans fiton nė sekondėn e fundit NBA, rezultatet e djeshme Denver Kleveland 122 100 Nju Xhersi Nju Orleans 82 84 Utah Xhaz Sakramento 117 93 Allen Iverson ka qenė njė Zot nė parket dje nė ndeshjen qė skuadra e tij Denver arriti ndaj Klevelandit 122-100. Organizatori i njohur realizoi 37 pikė nė kėtė takim, duke fituar duelin me LeBron Xhejms, qė shėnoi 27 pikė pėr skuadrėn e tij.

Pėr Denverin dje shkėlqeu edhe Antoni, qė realizoi 22 pikė, ndėrsa Smith, ndonėse e nisi ndeshjen nga stoli, realizoi 29 pikė. Iverson, pas pėrfundimit tė takimit tha: "Nė pjesėn e dytė e ndjeva qė po hyja nė lojėn time dhe mė dukej se vallėzoja nė fushė. Ėshtė fantastike kur luan nė ndeshje tė tilla dhe tė gjithė presionin e kthen nė njė lojė tė bukur dhe rezultative pėr skuadrėn tėnde. Ndėrkohė, Utah Xhaz konfirmohet se nga skuadrat mė tė forta tė konferencės sė Perėndimit, pas fitores sė 6-tė sezonale. "Viktima" e radhės ishte skuadra e Sakramentos (117-93), ku ra nė sy edhe njė herė prova e mirė e Mike Bibyt dhe Karlos Bozer, ky i fundit autor i 32 pikėve dhe 10 topave tė kapur nė tabelė. Nė ndeshjen e fundit luajtur mbrėmė, Nju Orleans arriti suksesin e radhės, duke u rikandiduar pėr njė vend nė play off nė konferencėn e Lindjes.

Nju Orleans fituan me shifrat 84-82 ndaj Nju Xhersit nė shtėpinė e kėsaj tė fundit. Pėr kėtė tė fundit nuk mjaftoi loja e mirė e Xheferson (32 pikė pėr tė) dhe Xhejzon Kid (14 pikė), duke dalė tė humbur nga ky takim. Kjo ndeshje u vendos nė 2 sekondat e fundit, pas njė koshi tė Kris Paul, qė i dhuroi fitoren Nju Orleansit.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.bestgoo.com
 
NBA
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Tė ndryshme :: Sporti dhe sportdashėsit-
Kėrce tek: