Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Anna Oxa, darkė me ēiftin Berisha

Shko poshtė 
AutoriMesazh
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1911
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Anna Oxa, darkė me ēiftin Berisha   15/9/2008, 04:26

Kėngėtarja e njohur italiane me origjinė shqiptare, Anna Oxa, ka darkuar me kryeministrin shqiptar Sali Berisha dhe bashkėshorten e tij.

Nė faqen zyrtare tė kėshillit tė ministrave njoftohet se "kėngėtarja, moderatorja, prezantuesja e mirėnjohur italiane me origjinė shqiptare, Anna Oxa, e cila ėshtė dhe njė avokate e shkėlqyer e Shqipėrisė, Kosovės dhe shqiptarėve nė tėrėsi nė Itali dhe kudo nė Evropė, shoqėrohej gjatė kėsaj darke nga dy fėmijėt e saj, vajza Francesca dhe djali Qazim". Anna Oxa dhe fėmijėt e saj ndodhen nė Shqipėri pėr tė kaluar pushimet e shkurtra disa ditore nė bregdetin shqiptar, por gjithashtu edhe nė qytetin e Krujės, qytet ku ka lindur babai i saj dhe me tė cilin ajo ka njė lidhje shumė tė fortė shpirtėrore.

Nė kėtė darkė Anna Oxa dhe fėmijėt e saj shoqėroheshin nga kėngėtari Ardit Gjebrea, bashkėshortja e tij, Anila, tė cilėt ishin dhe mikpritėsit e kėngėtares italiane nė pushimet e saj nė vendin tonė.

Ajo tha se ndryshimin dhe zhvillimin e Shqipėrisė nė vitet e fundit e gjente tė pasqyruar edhe nė zhvillimin e kulturės, spektaklit, botės muzikore nė Shqipėri, nė Kosovė dhe kudo shqiptarėt jetojnė.

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
 
Anna Oxa, darkė me ēiftin Berisha
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Show Biz-
Kėrce tek: