Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 KAKA: Milani do tė dėshtojė me kėto dhuna...

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 3220
Age : 32
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: KAKA: Milani do tė dėshtojė me kėto dhuna...   15/11/2007, 01:01

Fantazisti i Milanit tha se kampionati italian po e humbet besueshmėrinė dhe shpreson qė gjendja tė qetėsohet"Sot jam shumė i trishtuar." Riki Kaka mbėshtetet te dritarja. Shikon jashtė. Milano po largohet. Kishte frikė se nuk do tė arrinte ta kapte fluturimin pėr nė "San Paolo", por ja qė ndeshja Atalanta Milan nuk u luajt. Dhe jo vetėm ajo. "Brenda dhomave tona tė zhveshjes kishte heshtje tė frikshme. U pėrpoqa tė kuptoja se ēfarė kishte ndodhur, nė tė vėrtetė. Mė thanė se ishte vrarė njė tifoz, dhe se disa ndeshja nuk ishin zhvilluar. Nė kėtė mėnyrė, shkatėrrohet gjithēka." S'ėshtė vetėm faj i futbollit - Ai tundte kokėn i mėrzitur. Tė arrish tė heqesh buzėqeshjen nga fytyra e Kakasė ėshtė arritje gjigante. Fubolli italian ka arritur ta bėjė edhe kėtė autogol tepėr tė rėndė.


Braziliani shfryu i pikėlluar. "Mė parė 'Calciopoli', mė pas agjenti i policisė, i vrarė nė Katania. Dhe tani kjo tragjedi tjetėr. Njė tifoz i vdekur, ndėrsa po shkonte tė shihte ndeshjen. Janė tė gjitha goditje tė rėnda qė bien mbi botėn tonė. E, megjithatė, nuk ėshtė faji i futbollit. Ose, tė paktėn nuk ėshtė vetėm faji i futbollit. Apo jo? Ėshtė problem i shtetit. Ē'faj mund tė ketė futbolli, nėse njė pikė shėrbimi kthehet nė teatrin e njė lufte. Ndeshja Inter Lacio do tė ishte luajtur me qindra kilometra larg vendit tė incidentit dramatik." Lista po zgjatet - Disa pasagjerė dėgjojnė. Dikush mund tė kishte dėshirė t'i jepte kurajė kampionit tė Milanit, por fjalė nuk i dilnin. Kakaja vazhdoi mė tej. Konceptet e tij janė tė rėnda, si shkėmbinj. "Tė gjitha kėto akte dhune rrezikojnė t'i largojnė kampionėt nga Seria jonė A.


Pas pak orėsh, nė grumbullimin e Selesaos shumė prej kolegėve tė mi do tė mė pyesin: "Riki, ēfarė ka ndodhur nė Itali? Kush ka vdekur? Pėrse nuk luajtėt?". Yjet duan tė luajnė nė skuadra tė mėdha. Nė Itali ka disa prej klubeve mė prestigjoze nė botė, por kėrkojnė edhe gėzim, entuziazėm. Mendoni se ndokush prej nesh do tė kishte festuar, nėse Milani do tė kishte fituar kundėr Atalantės? Ju pėrgjigjem unė, askush! Italia po e humbet besueshmėrinė. Jua pėrsėris: Calciopoli, agjenti qė vdiq nė Katania, tani tifozi i vrarė. Lista po zgjatet shumė." Ai e mendon sėrish atė tė diel tė tmerrshme dhe dhe i vjen nė mendje se ē'mund tė ndodhė nė tė ardhmen. "Tani ultrasėt do tė pėrpiqen tė hakmerren. A do tė pėrfundojė ndonjėherė kjo histori? Duhet tė ndalemi njė ēast dhe tė reflektojmė. Nėse shpėrthen njė luftė mes policisė dhe tifozėve mė tė nxehtė, atėherė futbolli nė Itali do tė rrezikojė me tė vėrtetė qė tė vdesė. A e duam ne kėtė? Unė jo! Edhe ata qė mendojnė si unė duhet tė ndėrhyjnė menjėherė."
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.bestgoo.com
 
KAKA: Milani do tė dėshtojė me kėto dhuna...
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Tė ndryshme :: Sporti dhe sportdashėsit-
Kėrce tek: