Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 MILANI dhe KAKA, rinovojnė skuadrėn !!!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 3220
Age : 32
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: MILANI dhe KAKA, rinovojnė skuadrėn !!!   15/11/2007, 00:50

Kaka ėshtė optimist: Besoj se mund tė fitoj titullin dhe ėndėrroj njė finale Championsi me Barēėn


Futbolli i luajtur mezi pėrfshihet nė fjalėt e Kakasė. Pas njė tė diele dramatike, nuk ėshtė e lehtė tė mendosh pėr Topin e Artė, pėr titullin, pėr Ligėn e Kampioneve apo pėr tė ardhmen. Por Riki u pėrpoq. E nisi me Milanin e tij. Kampioni kuqezi u dha zemėr tifozėve tė ēoroditur kuqezinj. "I kemi ende mundėsitė pėr ta fituar kampionatin. Njėmbėdhjetė pikėt qė na ndajnė nga Interi nuk mė trembin. Nuk i kemi luajtur ende dy derbet. Ka ende edhe shumė ndeshje pėr tė luajtur. E rėndėsishme ėshtė ta flakim tutje mallkimin e "San Siros". Milani, qė fitoi me rezulat tė thellė nė Olimpiko ndaj Lacios dhe nė Marasi ndaj Sampi, mund t'i kapė zikaltrit. - Por Interi duket me tė vėrtetė se ėshtė skuadra mė e fortė... - Ėshtė favoritja. E kisha parashikuar nė fund tė gushtit. Por skuadra e Manēinit nuk e ka fituar ende titullin. Kujdes Romėn! Por edhe Juven, e cila nė pranverė do tė jetė skuadra mė e freskėt nga tė mėdhatė.


Ky ėshtė njė kampionat qė do tė vendoset nė fund. - Milani duhet tė nisė kthesėn... - Ndėrkohė, na ėshtė kthyer Ronaldo. Vitin e kaluar Roni na udhėhoqi drejt zonės sė Championsit me golat e tij. Do tė shihni se do ta pėrsėrisė mrekullinė. - Nė janar do tė keni gati edhe Paton... - Ėshtė me tė vėrtetė shumė i zoti. Mund tė bėhet Mesi i Milanit. Ėshtė njė djalosh me shumė fantazi dhe teknikė, si dhe shėnon shumė gola. E rėndėsishme ėshtė tė mos e ngarkojmė me shumė pėrgjegjėsi.


Panto duhet tė hyjė nė majė tė gishtave nė futbollin italian. Dhe do ta shihni se do tė na zbavisė. - Milani nė Champions nuk gabon asgjė... - Europa ėshtė shtėpia jonė, por sivjet konkurrenca ėshtė edhe mė e madhe. Mė pėlqejnė Barcelona, Real Madridi, Interi dhe Manēester Junajtidi. - Cili ėshtė parashikimi juaj? - Ėndėrroj njė finale Milan Barcelona. Do tė ishe spektakėl i vėretė. - Mė parė e ka radhėn Kupa Ndėrkontinentale... - Pėr njė brazilian ėshtė Botėrori i vėrtetė pėr klube. Dua ta fitoj! - Boka Zhuniors, kundėrshtari mė i rrezikshėm pėr Milanin, nuk e ka mė Rikelmen... - Megjithatė, argjentinasit janė tė fortė. Kanė njė hisori tė madhe pas krahėve. - Pėr ju po afron Topi i Artė... - Pėr kėtė fitore duhet tė falėnderoj, nė radhė tė parė Zotin. Mė pas, gjithė njerėzit qė mė duan, duke nisur qė nga gruaja ime. - A ėshtė e vėrtetė se doni tė keni sa mė shpejt njė fėmijė? - Po punojmė nė kėtė front. Besoj se 2008-a do tė jetė viti i duhur. Ideja jonė, pėr momentin, ėshtė tė kemi, tė paktėn dy fėmijė. - Futbollistė do tė bėhen edhe ata?


- Nuk e di. Fėmijėve tė mi do t'u flas pėr futboll, por edhe pėr gjėra tė tjera. Si, pėr shembull pėr nismėn qė po ndėrmarrim me Unicef-in pėr tė ndihmuar fėmijėt e shumtė qė vuajnė nėpėr botė. Duam tė ndėrtojmė njė spital nė Nazaret. - Ka edhe kampionė tė futbolli qė janė nė vėshtirėsi, si Adriano pėr shembull... - Kam folur disa herė me tė. Do tė ndihesha i lumtur, nėse do tė vinte te Milani. Do tė ishte njė blerje e rėndėsishme. Mbase Adriano mund tė gjente pak qetėsi. Por pėr kėtė temė nuk dua tė shtoj gjė jetėr, sepse nuk e di mirė gjithė historinė. - A ėshtė drejt mbylljes cikli i Milanit? - Mbase po. Do tė ishte diēka e mirė, nėse klubi do tė blinte menjėherė disa talente. Pse jo, qė nė janar. Nuk do tė kishte leksion mė tė bukur pėr njė tė ri tė rėndėsishėm sesa tė punonte disa muaj sė bashku me kampionė, si Maldini, Kafu, Serzhinjo. Yje qė janė nė fazėn e fundit tė karrierės sė tyre, por qė kanė ende gjėra pėr t'u mėsuar tė tjerėve, si nė fushė ashtu edhe jashtė saj. Dikush si Paolo, pėr shembull ėshtė mėsues i vėrtetė jete.


- Ē'na thoni pėr Ronaldinjon te Milani? - Jeni vėrtet tė sigurt se ai do ta lėrė njė klub si Barcelona? - Cila ėshtė sfida jote e ardhshme? - Dua tė fitoj Lojėrat Olimpike. Brazili nuk e ka fituar kurrė kėtė trofe. Problemi ėshtė se jam mbi moshėn e lejuar, kėshu qė do ta vendosė trajneri Dunga, nėse do tė mė pėrfshijė te lojtarėt mbi moshė apo jo. Shpresoj me tė vėrtetė tė marr pjesė nė avneturėn nė Kinė. - Berluskoni ka thėnė se ju jeni i pashitshėm... - Reali, hėpėrhė ėshtė njė kapitull i mbyllur. Madje, nėse Milani do, jam gati ta zgjas menjėherė kontratėn. - Nė Itali ju ndani bashkė me Ibrahimoviēin fronin e lojtarit mė spektakolar... - Ibra ėshtė kampion, por nuk e kuptoj pėrse e krahasoni me Van Bastenin. Ata janė dy sulmues tė ndryshėm. Van Basteni s'do ta kishte gjuajtur kurrė njė bombė si ajo e Ibrės nė Champions.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.bestgoo.com
 
MILANI dhe KAKA, rinovojnė skuadrėn !!!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Tė ndryshme :: Sporti dhe sportdashėsit-
Kėrce tek: