Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 James Blunt sonte nė Tiranė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: James Blunt sonte nė Tiranė   13/9/2008, 15:06

Sonte nė mbrėmje, kėngėtari i famshėm britanik, James Blunt, do tė kėndojė live pėr mijėra fansa shqiptarė, tė cilėt e njohin atė, sidomos me superhitin, "You‘re beautiful", tė vitit 2005.
Blunt mbėrriti dje nė Tiranė dhe deklaroi pėr "Top Channel" se shpresonte qė kėngėt e tij tė njiheshin prej shqiptarėve e tė kėndoheshin bashkė me tė gjatė koncertit tė madh qė do tė mbahet nė stadiumin "Qemal Stafa".
Nė Tiranė, James Blunt, vjen pėr herė tė parė, por tokėn shqiptare e shqiptarėt i njeh nga karriera e tij ushtarake si ushtar nė kontingjentin britanik tė forcave tė KFOR-it nė Kosovė. Gjatė shėrbimit nė kėtė vend shkroi kėngėn "No Bravery".
Ndėrsa albumin e tij tė parė, "Back to Badlem", i cili menjėherė tėrhoqi vėmendjen e kritikėve muzikorė qė e vlerėsuan maksimalisht, e hodhi nė treg nė vitin 2005. Kėnga e tretė e CD-sė, "You‘re Beautiful" u kthye mė pas nė hit, gjė qė e bėri James Bluntin tė jetė artisti i parė britanik, prej kohėsh, i cili kryesoi pėr javė tė tėra top-listat amerikane.
Britaniku i fundit qė kishte bėrė njė gjė tė tillė ishte Elton John. James Blunt ka marrė dhjetėra nominime pėr ēmime prestigjioze, mes tė cilave edhe "Grammy" dhe ėshtė vlerėsuar nė 2006-ėn si artisti mė i mirė britanik dhe artisti mė i mirė i muzikės pop nė ceremoninė "Brit Awards".
Albumi i tij i fundit "All The Lost Souls", promovimi i tė cilit u bė synim i turneut mbarėbotėror dhe ndalesės nė Shqipėri, u hodh nė treg mė 17 shtator tė vitit 2007. Koncerti i James Blunt mbėshtetet nga "Top Channel" dhe "Top Albania Radio".
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
 
James Blunt sonte nė Tiranė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Show Biz-
Kėrce tek: